آموزش تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی

Rate this post

یکی از سرویس های قابل توجه، تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی می باشد. پیکاپ رولر یکی از قطعات تأثیرگذار در فرآیند چاپ می باشد که با وجود کوچک بودن آن، نقش بزرگی در کارکرد دستگاه دارد. واژه ای که فارسی زبانان در برخی از مواقع به جای پیکاپ رولر استفاده می کنند، کاغذکش می باشد. با این معنی می توان گفت پیکاپ رولر دستگاه کپی، مسئول ورود کاغذ به دستگاه و خروج آن است. در واقع قطعه ای که کاغذ را از سینی به داخل دستگاه هدایت می کند، پیکاپ رولر می باشد. همانطور که گفتیم این قطعه نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارد به گونه ای که اگر دچار نقص شده و نتواند به خوبی کاغذ را به داخل دستگاه بکشد، کاربر نمی تواند فرآیندهای کپی و پرینت را به درستی انجام دهد.

کاغذکش یک قطعه پلاستیکی است و ممکن است در اثر کوچک ترین ضربه آسیب ببیند. مشکلاتی از قبیل وارد نشدن کاغذ به دستگاه، نیمه وارد شدن، گیر کردن کاغذ در کپی، نیمه خارج شدن کاغذ، صدای ناهنجار دستگاه، افت سرعت کپی و چروک شدن کاغذ ناشی از خرابی پیکاپ رولر می باشند. برای رفع این مشکلات باید این قطعه تعویض شود. ما امروز در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی آشنا کنیم.

تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی

فیلم آموزش تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی

اگر با مشکلات گفته شده در بالا مواجه هستید باید برای تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی خود اقدام کنید. در این زمینه فیلم آموزشی زیر می تواند می تواند شما را در این کار یاری کند. البته متخصصان تعمیر دستگاه کپی توصیه می کنند در صورت تخصص نداشتن در زمینه تعمیر دستگاه کپی، هرگز اقدام به تعویض پیکاپ رولر نکنید چراکه عدم تخصص و دانش لازم در این زمینه می تواند باعث صدمه زدن به سایر اجزای دستگاه کپی شود. با این حال اگر قبلاً تجربه تعویض پیکاپ رولر را داشته اید و یا اینکه احساس می کنید در این زمینه توانایی لازم را دارید می تواند با دانلود فیلم زیر کاغذکش دستگاه کپی را تعویض کنید. در این فیلم نحوه باز کردن پیکاپ رولر و جایگذاری کاغذکش جدید را آموزش می بینید.

نحوه ی تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی

به طور کلی برای تعویض این قطعه نیازی به تجهیزات خاصی نیست و با استفاده از یک پیچ گوشتی و تهیه پیکاپ رولر نو، می توانید در چند دقیقه این کار را انجام دهید. ابتدا درپوش کناری و پشتی دستگاه را بازکنید. سپس کارتریج و درام را از دستگاه خارج کنید تا بتوانید به پیکاپ رولر دسترسی داشته باشید. با بازکردن پیچ های قاب کاغذکش قادر خواهید بود پیکاپ رولر را خارج کنید. در اینجا باید هر دو غلطک کاغذکش را تعویض کنید. با کشیدن قطعه به سمت بیرون، پیکاپ رولر خارج می شود و می توانید نمونه جدید را جایگزین آن کنید. برای اسمبل کردن قطعات نیز باید تمامی این مراحل را از آخر به اول انجام دهید.

نمایندگی تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیرات فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه دهنده سرویس های مورد نیاز دستگاه کپی می باشد. شارژ کارتریج، تعویض درام، گردگیری محفظه داخلی، تعویض پیکاپ رولر، تعمیر مین برد دستگاه کپی، تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی، تعویض بلید و تعمیر یونیت لیزر بخشی از مهمترین خدمات قابل ارائه در این مرکز می باشند. نظر به اینکه دستگاه کپی از سری دستگاه هایی است که نیاز مداوم به سرویس و تعویض قطعات دارد؛ استفاده از قطعات اصلی می تواند نقش بسیار مهمی در کیفیت دستگاه و کارکرد آن داشته باشد. نمایندگی کونیکا مینولتا با فراهم کردن قطعات فابریک و اورجینال، تمامی سرویس ها و تعمیرات مورد نیاز دستگاه را با بهترین کیفیت انجام می دهد. این موضوع سبب شده تا کاربران با بیشترین رضایتمندی دستگاه خود را تحویل گرفته و به جمع مشتریان وفادار این مجموعه بپیوندند.