دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی

Rate this post

کپی نگرفتن دستگاه کپی یکی از مسائلی است که هر کاربری امکان مواجه شدن با آن را دارد. این مشکل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برای بررسی مشکل باید برخی از اجزای دستگاه کپی مورد بررسی قرار بگیرند. یکی از دلایل اولیه این موضوع ممکن است بهم ریختگی تنظیمات دستگاه باشد. بنابراین بهتر است قبل از هرچیز به تنظیمات دستگاه خود توجه داشته باشید. دلیل دوم و البته رایج کپی نگرفتن دستگاه، خالی بودن کارتریج از رنگ و پودر است.

در این شرایط معمولاً کاغذ سفید از دستگاه خارج می شود بدون اینکه متن یا تصویری روی آن کپی شده باشد. از دلایل دیگر بروز چنین مشکلی، گیر کردن کاغذ می باشد. اگر دستگاه نتواند کاغذ را برای چاپ به داخل هدایت کند، هیچگونه کپی یا پرینتی صورت نمی گیرد. خرابی مین برد نیز دلیل دیگری برای کپی نگرفتن دستگاه کپی می باشد. مین برد نقش مهمی در کارکرد دستگاه و قطعات مختلف آن دارد. در صورتی که این بخش دچار مشکل شود، عملکرد دستگاه با اختلال مواجه شده و ممکن است هیچگونه کپی انجام نشود.

کپی نگرفتن دستگاه کپی

چرا دستگاه کپی، کپی نمی گیرد؟

همانطور که گفتیم، دلایل مختلفی ممکن است در کپی نگرفتن دستگاه مؤثر باشند. به طور کلی در فرآیند کپی گرفتن دستگاه، قطعات مختلفی تأثیرگذار هستند. کارتریج تونر، یونیت لیزر، اسکنر، درام، کاغذکش و غیره برخی از اجزایی هستند که با عمل کپی گرفتن در ارتباط می باشند. امروزه دستگاه های کپی از جمله دستگاه های ضروری در ادارات، مدارس و شرکت ها می باشند. این نوع دستگاه ها به عنوان وسیله ای جهت کپی کردن متون یا تصاویر به کار می روند. اهمیت این دستگاه در برخی از محیط ها از جمله محیط های آموزشی بیشتر می باشد از این رو کار نکردن و کپی نگرفتن دستگاه ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای کاربران در این نوع محیط ها شود.

عمل کپی با استفاده از نور انجام می شود. یعنی پس از اینکه اسناد در دستگاه قرار گیرند باریکه ی نور شدیدی از کاغذی که روی شیشه دستگاه کپی قرار داده شده است، عبور می‌کند. با این کار، فایل اسکن شده و به مجموعه کارتریج تونر و درام منتقل می شود. پس از آن، سند مورد نظر بر روی کاغذ دیگری چاپ می شود. اما گاهی این عمل به درستی انجام نمی شود و اینجاست که کاربر از خود می پرسد چرا دستگاه کپی، کپی نمی گیرد؟ در ادامه کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا برخی از دلایل بروز این اشکال را با شما در میان می‌گذارند.

نحوه رفع مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی

برای رفع مشکل کپی نگرفتن، باید ابتدا دستگاه توسط کارشناسان بررسی شده سپس اقدام مناسب برای رفع مشکل صورت گیرد. با توجه به اینکه مشکل اصلی از کجا ریشه می گیرد، نحوه رفع آن نیز متفاوت می باشد. چنانچه مشکل از خالی بودن کارتریج باشد، در این صورت با شارژ مجدد آن مشکل برطرف می شود. اما اگر مشکل از مین برد، اتصالات آن، یونیت لیزر، کاغذکش یا هر قطعه سخت افزاری دیگری باشد در این صورت برای رفع مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی باید این قطعات تعمیر و در صورت لزوم تعویض شوند. این امر به بررسی و عیب یابی دستگاه توسط کارشناسان مربوطه بستگی دارد.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی

برای تعمیرات تخصصی و حرفه ای دستگاه کپی کافی است به نمایندگی تعمیر دستگاه کپی مراجعه کنید. این مرکز با سابقه ای بیست ساله در امر تعمیر و رفع مشکلات دستگاه کپی، سرویس های مختلفی در این زمینه به کاربران ارائه می دهد. تعمیر مین برد دستگاه کپی، تعمیر درام، لیزر، تعویض کارتریج، تعمیر فیوزینگ و تعمیر برد پاور از جمله سرویس های ارائه شده در این نمایندگی می باشند. جهت رفاه حال شهروندان و کاهش هزینه های آنان، تمامی تعمیرات دستگاه کپی در محل مشتری انجام می شود. بنابراین درصورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه کپی خود می توانید با این مرکز تماس گرفته تا در اسرع وقت تکنسین های فنی به محل مورد نظر شما اعزام شوند.