تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451

Rate this post

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 بد نیست نگاهی به ویژگی‌های کلی این دستگاه و امکانات آن داشته باشیم. پرینتر بیزهاب C451 یکی از پرینترهای خوش‌ساخت، کاربردی، چند کاره و پرفروش کونیکا مینولتا است که توان چاپ 10 هزار برگ در ماه را دارد. بنا بر ادعای شرکت سازنده، کارکرد کارتریج یا تونر این دستگاه در چاپ برگه‌های سیاه و سفید 45000 برگ، و در صفحات رنگی 27000 برگ است.

سرعت چاپ پرینتر کونیکا مینولتا C451 در هر دقیقه 45 برگ با رزولوشن چاپ 1800dpi equivalent × 600dpi است. اگر چه پرینتر کونیکا مینولتا C451 یکی از دستگاه‌های باکیفیت و خوش‌ساخت کمپانی کونیکا مینولتا است، اما این پرینتر نیز گاه به دلیل استفاده‌های نادرست کاربر و گاه به دلیل خرابی و استهلاک قطعات دچار اشکال می‌گردد. در بخش‌های آتی به برخی از این اشکالات و شیوه تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 اشاره خواهد شد.

تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451

مرکز تخصصی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451

پرینتر کونیکا مینولتا C451 یک پرینتر چهارکاره با قابلیت پرینت، اسکن، کپی و فکس است. بنابراین اشکالات پیش آمده در این دستگاه ممکن است مربوط به بخش پرینتر، اسکنر، کپی و یا فکس دستگاه باشد. در تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 نکته حائز اهمیت، عیب‌یابی تخصصی دستگاه و تشخیص دقیق نوع اشکال پیش آمده است. در صورتی که این مرحله، یعنی عیب‌یابی دقیق و تخصصی، به درستی طی نشود، این احتمال وجود دارد که تعمیر پرینتر به بیراهه رفته و اشکالات پیش آمده در آن دو چندان گردد.

برای پیشگیری از این مسئله توصیه می‌شود از دستکاری خودسرانه دستگاه خودداری کرده و جهت تعمیر آن صرفاً با مراکز مجاز تعمیر پرینتر، نظیر نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا تماس بگیرید. در بخش‌های آتی برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 شرح داده خواهد شد.

تعویض فیوز فیلم پرینتر کونیکا مینولتا

یکی از قطعات بکاررفته در انواع پرینتر، فیوز فیلم است. فیوز فیلم پرینتر، همانگونه که می‌دانید نواری استوانه‌ای شکل است که دایم در حال چرخش است. این نوار نیروی چرخش خود را از فوم رول می‌گیرد. در صورت خرابی فیوز فیلم می‌بایست جهت تعویض آن اقدام کرد.

در غیر اینصورت فیلم پرینتر به سبب خرابی و پارگی سبب می‌گردد تا تونر موجود در پرینتر بر روی کاغذ ریخته شده و فرآیند چاپ با اشکال مواجه می‌شود. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض این قطعه از طریق تماس با کارشناسان ما در واحد تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 قابل دریافت است.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ

گیر کردن کاغذ یکی از رایج‌ترین مشکلات مرتبط با دستگاه‌های چاپ اعم از پرینتر، کپی و … است. بروز این ایراد می‌تواند علل مختلفی نظیر وزن و جنس کاغذ داشته باشد (کاغذهای سبک، مستعد گیر کردن در پرینتر هستند). بد نیست بدانید که اگر تنظیمات پرینتر با وضعیت انتخاب شده برای قرارگیری کاغذ در دستگاه متفاوت باشد، امکان گیر کردن کاغذ وجود دارد.

بنابراین تنظیمات پرینتر را چک کنید. در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن پرینتر، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید. در صورت تکرار شدن‌های پی در پی این اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در واحد تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 تماس بگیرید.

تعمیر لیزر پرینتر کونیکا مینولتا C451

یکی دیگر از اشکالاتی که ممکن است کاربران کونیکا مینولتا C451 با آن مواجه شوند، خرابی لیزر پرینتر کونیکا مینولتا است. اگر لیزر پرینتر کونیکا مینولتا C451 خراب شود احتمالا با خروجی این دستگاه برگه‌های سفیدی خواهد بود که هیچ نشانی از متن و تصویر در آنها نیست. علت این اشکال سنسوری است که در یونیت لیزر می‌باشد و کار آن دریافت اولین نور از یونیت لیزر می باشد.

اگر نور به این سنسور نرسد شارژ‌ها به فرمان برد قطع می‌گردد و تصویر سفید به دست کاربر می‌رسد. برای رفع این اشکال نیاز است تا نشانه‌های مشاهده شده بررسی شده و از خرابی این قطعه اطمینان حاصل شود. در صورت مواجهه با این اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در پارت تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 تماس بگیرید.

پرینت نگرفتن پرینتر کونیکا مینولتا C451

در صورت مواجهه با این اشکال ابتدا کابل پاور را چک کنید (کابلی که از برق به پرینتر متصل می شود) و مطمئن شوید که پرینتر به برق متصل است. علاوه بر این، اتصال کابل دیتا (USB) را چک کنید. (هم روی پرینتر، هم روی سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ). بررسی کنید که حتما درایور مربوط به پرینتر نصب باشد. علاوه بر این مطمئن شوید که درایور نصب شده برای پرینتر، سازگار با سیستم عامل است.

توجه داشته باشید که برای پرینت گرفتن، می‌بایست از منوی نمایش داده شده، مدل پرینتر خود را انتخاب کنید به علاوه تمامی تنظیمات مربوط به صفحه پرینت، تعداد صفحات پرینت و موارد مربوط به این بخش را بررسی کنید و از درست تنظیم کردن آنها مطمئن شوید. در صورت تداوم اشکال پیش آمده می‌توانید پرینتر خود را ریست کنید. (یا پرینتر خود را خاموش و روشن کنید). برای دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در پارت تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا C451 تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های مرتبط با تعمیر انواع پرینتر –نظیر پرینتر لیزری یا پرینتر جوهرافشان و … به مراجعان است. تعمیرات پرینتر در این مرکز به دلیل حضور کارشناسان باتجربه و استفاده از ابزارآلات پیشرفته، به‌گونه‌ای انجام می‌پذیرد که می‌توان مدعی رفع اشکالات پیش آمده به بهترین شکل ممکن بود. برخی از رایج‌ترین اشکالات پرینترهای کونیکا مینولتا که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا مرتفع می گردند عبارتند از: خرابی درام پرینتر کونیکا مینولتا، خرابی مگنت پرینتر کونیکا مینولتا، اشکالات کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا، خرابی پیکاپ رولر پرینتر، خرابی غلطک های پرینتر و … .