علت چاپ کمرنگ در پرینتر چیست؟

Rate this post

پرینترهای کونیکا مینولتا دارای کیفیت ساختاری بالایی هستند. اما این کیفیت ساختاری گاهی ممکن است با اختلالات ریز و درشتی رو به رو شود. پرینترها دستگاه های پر مصرفی می باشند. مانند هر سیستم دیگری پرینتر نیز پس از استفاده ی چند ساله با یک سری از اختلالات فنی مواجه می شود. در برخی مواقع اختلالات فنی پرینترها را می توان با چند راهکار ساده برطرف ساخت. مشکل چاپ کمرنگ پرینتر نیز از آن دسته از اختلالاتی است که معمولا نیازی به تعمیرات تخصصی ندارد. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای رفع مشکل چاپ بیش از حد روشن پرینتر باید چه کار کرد.

چاپ کمرنگ پرینتر

چرا پرینتر کمرنگ چاپ می کند؟

اولین گام برای رویارویی با مشکل چاپ کمرنگ پرینتر، شناسایی علت اصلی پیدایش این مسئله است. اغلب اوقات دلیل کمرنگ چاپ کردن پرینتر به اتمام رسیدن تونر کارتریج است. هنگامی که میزان تونر مصرفی پرینتر از یک حد تعیین شده ای کمتر می شود، با افت کیفیت چاپ مواجه می شوید. کمبود تونر ارورهای مختلفی دارد که در نمایشگر پرینتر حضور می یابند. گاهی در برخی از پرینترها هم این ارورها با چشمک زدن چراغ های مخصوصی همراه می شوند. فراموش نکنید که عدم توجه به فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج می تواند فشار زیادی به اجزای مهم پرینتر وارد سازد. با حضور در نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا نسبت به شارژ کارتریج پرینتر با تونر مرغوب و اورجینال اقدام کنید.

راهکارهای مقابله با مشکل چاپ کمرنگ پرینتر

اگر از اندازه ی تونر موجود در کارتریج اطمینان دارید، برای رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر راهکارهای زیر را امتحان کنید.

کارتریج را تمیز کرده و بار دیگر درون پرینتر جاسازی کنید.

کارتریج بخش حساسی در پرینتر است که در اثر کوچک ترین آلودگی کارایی خود را از دست می دهد. از طرفی احتمال دارد کارتریج را به درستی درون سیستم جاسازی نکرده باشید. مسلما زمانی که بخش های فلزی و اتصالی کارتریج ارتباط درستی با قسمت درونی پرینتر نداشته باشند، پروسه ی چاپ اسناد با مشکل رو به رو می شود. بنابراین کارتریج را بیرون بکشید و با استفاده از دستمال بدون پرزی آن را به آرامی تمیز کنید. پس از این کار کارتریج را با دقت در جایگاه اصلی خود قرار دهید. معمولا ست شدن کارتریج با پرینتر یک صدای ظریف کلیک مانند دارد. اگر این صدا را شنیده اید، کارتریج به درستی درون پرینتر نصب شده است.

کاغذهای مصرفی پرینتر را تعویض کنید.

کاغذهای غیراستاندارد، بسیار ضخیم و یا مرطوب می توانند باعث چاپ کمرنگ پرینتر شوند. کاغذهای داخل پرینتر را بیرون بکشید و اجاز دهید مدتی در هوای معتدل رطوبت خود را از دست بدهند. می توانید آن ها را کمی باد بزنید و یا تعویض کنید. جهت اطلاع از استانداردهای اصلی کاغذهای مناسب پرینتر به دفترچه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید. دقت داشته باشید که تداوم استفاده از کاغذهای نامناسب می تواند باعث خرابی قطعاتی چون درام و کاغذکش شود. بنابراین خرید کاغذهای بیش از حد ارزان و نامرغوب را به طور کلی فراموش نمایید.

تنظیمات پرینتر را بررسی کنید.

تنظیمات نادرست پرینتر مشکلی می باشد که ممکن است گاهی بدون آگاهی شما اتفاق بیفتد. استفاده ی درست از درایور پرینتر کاملا بر کیفیت چاپ تاثیرگذار است. گزینه Printer properties در رایانه شما را در بررسی وضعیت چاپ یاری می کند. اگر اطلاعات زیادی در خصوص تنظیم رنگ پس زمینه و ویژگی های مختلف موجود در درایور پرینتر ندارید، بهتر است از حالت پیش فرض استفاده کنید تا طی مدت زمان کوتاهی مشکل چاپ بیش از حد روشن پرینتر از بین برود.

برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

به عنوان راهکار آخر برای رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر باید به سراغ تعمیرات تخصصی بروید. کارتریج، بلید، مگنت و درام 4 جزء مهمی هستند که در صورت خرابی موجب حضور مشکل کمرنگ چاپ کردن پرینتر می شوند. اختلالات این اجزا معمولا در اثر استهلاک نمایان می گردد، اما عدم سرویس دهی به موقع پرینتر نیز نقش به سزایی در خرابی قطعات مختلف پرینترهای کونیکا مینولتا و یا سایر برندهای موجود در بازار دارد. همواره می توانید برای تعمیر و یا سرویس دهی پرینترهای قدیمی و جدید کونیکا مینولتا با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس بگیرید و از خدمات سرویس در محل استفاده کنید. ما در کنار شما هستیم تا استفاده از دستگاهی بی نقص دور از تصور نباشد.