اشتراک گذاری

چند ترفند ساده برای ارتقای کیفیت چاپ

بالا بردن کیفیت چاپ یکی از مهمترین مسائلی است که کاربران پرینتر کونیکا مینولتا به دنبال آن هستند. برخی از افراد احساس می کنند همه مشکلات مرتبط با کدری یا تاری اسناد چاپ شده به دلیل مشکلات سخت افزاری دستگاه است. بنابراین اقدام به تعمیر دستگاه و صرف هزینه های بیهوده می کنند. این در صورتی است که با انجام برخی اقدامات می توان کیفیت چاپ را تا حد بسیار زیادی بالا برد.

بنابراین در این مطلب قصد داریم با ارائه چند ترفند ساده، شما را در با کیفیت کردن چاپ یاری کنیم. در استفاده از دستگاه چاپ باید نکاتی را رعایت کرد تا علاوه بر افزایش کارایی آن، بتوان خروجی مناسبی را نیز به دست آورد.

چند ترفند ساده برای ارتقای کیفیت چاپ

بالا بردن کیفیت چاپ با خاموش کردن صحیح دستگاه

برخی از پرینترهای کونیکا مینولتا تنها در صورتی که با استفاده از کلید پاور دستگاه خاموش شوند، هد عمل تمیز کردن دستگاه را انجام می‌دهد. این موضوع بیشتر در پرینترهای جوهر افشان صدق می‌کند. بنابراین اگر شما همیشه پرینتر را با استفاده از کشیدن دو شاخه از برق و یا قطع سوییچ محافظ، انجام دهید، فرآیند Clean روی دستگاه انجام نشده و برای چاپ‌های بعدی شما تصویری بی کیفیت خواهید داشت. پس همیشه برای بالا بردن کیفیت چاپ اسناد، پرینتر را با دکمه دستگاه خاموش کنید.

بروز رسانی درایو پرینتر و بهبود عملکرد آن

یکی از راه‌های مؤثر در بالا بردن کیفیت چاپ پرینتر، نصب درایو جدید می‌باشد. برای این منظور به وب سایت شرکت رفته و نسخه جدید درایو پرینتر خود را دانلود و نصب کنید. اين موضوع كارائي دستگاه را ارتقا  داده و قابليت هاي جديد را به آن اضافه می‌کند. نصب درایو جدید با برطرف كردن عيب هاي دستگاه، به بالا بردن کیفیت چاپ كمك زیادی خواهد كرد.

تمیز کردن و نگهداری در محیط مناسب

تمیز کردن پرینتر کونیکا مینولتا یکی از راهکارهای بسیار مهم در ارتقای کیفیت چاپ  و البته سلامت دستگاه است. گرد و خاک و تکه های خرد شده کاغذ برای همه چاپگرها ایجاد مشکل می‌کنند. همچنین قرار گرفتن آنها در جایی که در معرض باد و گرد و غبار است، علاوه بر صدمه به دستگاه، باعث می‌شود شاهد چاپ بی کیفتی از پرینتر باشیم. پس همواره با استفاده از یک دستگاه کپسول هوای فشرده نسبت به تمیز کردن پرینتر خود اقدام کنید. برای آنکه به بالا بردن کیفیت چاپ پرینتر کمک کنید، زمانی که استفاده‌ای از آن ندارید، روی آن را با یک پارچه یا پوشش پلاستیکی بپوشانید.

پاک کردن هد دستگاه

پاک کردن منظم هد دستگاه از جمله مهمترین کارهایی است که باید روی پرینتر انجام شود. برای این کار سعی کنید چند وقت یکبار برنامه هد پاکن دستگاه را اجرا کنید. این برنامه در اکثر پرینترها وجود دارد و قابل اجرا می‌باشد. همچنین در صورتی که این برنامه در چاپگر وجود نداشته باشد، هد چاپگر را در آب گرم خيس كرده و با يك پارچه خشك و نرم آن را تمیز کنید. البته توصیه می شود تمیز کردن هد را به متخصصان مربوطه بسپارید چراکه این قطعه بسیار حساس بوده و ممکن است نه تنها به بالا بردن کیفیت چاپ کمک نکنید بلکه آسیب جبران ناپذیری به آن بزنید.

کاغذ مناسب، چاپ با کیفیت‌تر

نوع کاغذ تأثیر بسزایی در کیفیت پرینت دارد. حجم، نوع و میزان کاغذ می‌تواند روشن و تیره بودن چاپ را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از کاغذها به دلیل جنس آنها جوهر بیشتری جذب می‌کنند. این موضوع سبب سیاه شدن یا روشن شدن بیش از حد چاپ می‌شود. برای باکیفیت کردن چاپ همیشه سعی کنید کاغذ مناسب را انتخاب کنید. همچنین بهتر است. كاغذ را در جنس‌ها و وزن‌های مختلف باهم ترکیب نکنید و در دستگاه نگذارید. با این کار عمر پرینتر خود را افزایش داده و خروجی بهتری از آن به دست می آورید.

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا با سابقه چندین ساله خود در زمینه فروش، خدمات پس از فروش و تعمیر پرینتر آماده است تا هرگونه سؤالات و درخواست‌های هموطنان عزیز را بررسی کرده و به مناسب‌ترین شکل به آنها پاسخ دهد. در این نمایندگی تعمیر و سرویس انواع پرینتر کونیکا مینولتا با استفاده از بهترین تجهیزات انجام می‌گیرد. هموطنان عزیز برای استفاده از خدمات تعمیر و سرویس پرینتر کونیکا مینولتا می‌توانند با شماره مندرج در این وب سایت تماس بگیرند تا از مشاوره و راهنمایی کارشناسان بهره‌مند شوند. تکنسین فنی این مجموعه از مهندسین برتر و باتجربه کشور بوده که شناخت جامع و کاملی از دستگاه‌های کونیکا مینولتا دارند. بنابراین با اطمینان خاطر پرینتر خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

5/5(1 امتیاز)