آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

Rate this post

گاهی اوقات نیاز است برای شکل گیری فرآیند چاپ از سایز کاغذ غیر متداولی استفاده کرد. این موضوع یکی از قابلیت های اصلی پرینترهای امروزی است. چاپگرهای کونیکا مینولتا نیز از این قافله عقب نمانده اند و می توانند در سایز های کوچک و بزرگی پروسه ی چاپ را انجام بدهند. اما باید بدانید که نمی توان کاغذهای بزرگ و کوچک را به یکباره داخل سینی کاغذکش چاپگر قرار داد و انتظار داشت دستگاه بدون اختلال به چاپ اسناد در سایزهای مختلف بپردازد. ورود همزمان کاغذهای متفاوت خرابی های بسیاری در چاپگر ایجاد می کند. در این مقاله قصد داریم هرآنچه که برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر لازم است را با شما در میان بگذاریم.

تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

نحوه ی تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

تنوع انتخاب سایز کاغذ پرینترهای کونیکا مینولتا در حدی بالاست که می توان از کاغذهای کوچکی هم اندازه ی پاکت نامه تا اندازه های بزرگ نامتداول بهره گرفت. البته برای این منظور می بایست تنظیماتی مطابق با قدم های زیر اعمال شود.

  • قدم اول: به عنوان گام نخست در تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر باید به مطالعه ی دفترچه ی راهنمای چاپگر مورد استفاده بپردازید تا از ظرفیت و حالت های پیش فرض سیستم آگاه شوید. به خاطر داشته باشید که هر حرکتی جدا از ظرفیت ساختاری دستگاه چاپگر می تواند به طور کامل فرآیند چاپ را مختل کند و کار را به تعمیر اجزای مهم و گران قیمت پرینتر برساند. بنابراین اگر از وجود حالت پیش فرض خاصی در پرینتر اطمینان ندارید، از دستکاری و ریسک جدا بپرهیزید.
  • قدم دوم: در این مرحله باید سینی کاغذ را بیرون کشیده و ابعاد کاغذ را به درستی مطابق با شیارهای موجود تنظیم کنید. ضامن هایی که باعث آزاد شدن قفل های نگهدارنده ی صفحات محرک پرینتر می شوند را باز کنید. برای این منظور به جهت صحیح باز شدن صحیح قفل های مذکور توجه کنید.
  • قدم سوم: پرینترها دارای مکانیسم تنظیم ابعاد کاغذ به صورت دستی می باشند تا کاربر به راحتی بتواند اندازه کاغذ را تغییر دهد. نحوه ی جاگذاری کردن برگه های مورد استفاده کار چندان سختی نیست. این کار را براساس نشانه هایی که روی سینی وجود دارد، انجام دهید. در این مرحله نوع کاغذ مورد نظر خود را بر روی سینی کاغذ بیابید و آن را جاسازی کنید. اگر ابعاد کاغذ استاندارد باشد، برای تنظیم کردن اندازه کاغذ در پرینتر تنها کافیست سایز دقیق کاغذ را مشخص کنید و صفحات تنظیم کننده در سینی ورودی سیستم را روی اندازه های تعیین شده قرار دهید.
  • قدم آخر: در گام آخر باید تغییرات دیجیتالی در سیستم رایانه ای متصل به پرینتر ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی از مطالب و تصاویر گوناگون پرینت بگیرید.

تنظیمات دیجیتال اندازه کاغذ برای پرینت گرفتن

همان طور که گفته شد در مرحله ی آخر تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر می بایست تغییراتی در تنظیمات دیجیتال کامپیوتر یا لپ تاپی که به چاپگر متصل است، ایجاد کنید. برای این کار باید در نرم افزاری که قرار است نقش ارسال کننده ی دستورهای چاپ به پرینتر باشد، منوی File را باز کنید و گزینه Print را اکی نمایید. سپس بر روی گزینه Properties کلیک کنید و عبارت Paper/Quality را برگزینید. در این بخش می توانید در حالت Advanced  روی Paper Size کلیک نمایید. لیستی برای شما به نمایش در می آید که لازم است از آن اندازه و نوع کاغذی را که در پرینتر قرار دارد را انتخاب کنید و پرینت بگیرید.

اگر نیاز به راهنمایی های بیشتری در خصوص مراحل مذکور داشتید؛ با واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده ی خدمت رسانی و ارائه ی مشاوره های رایگان می باشند.

تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا مجموعه ای تخصصی است که با استفاده از دانش به روز تعمیرکاران حرفه ای و در اختیار داشتن آرشیوی کامل از قطعات داخلی و جانبی اورجینال، انواع پرینترهای کوچک و بزرگ کونیکا مینولتا را تعمیر می نماید. خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی مشکلات احتمالی در چاپگرهای ساخت کونیکا مینولتا را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که کیفیت کلیه ی اقدامات تعمیراتی این مجموعه با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز تضمین شده می باشند.