کارتریج و تونر

Rate this post

هنگامی که شما به عنوان یک کاربر، جهت خرید کارتریج و تونر، به یک شرکت معتبر مراجعه می‌کنید، انتظار دریافت بهترین‌ها را دارید. اما آنچه که اتفاق می‌افتد همیشه این نیست. چرا که در خرید و فروش تونر نیز گاه ترفندهایی از سوی شرکت تولیدکننده، برای سودآوری بیشتر، بکارگرفته می‌شود. توصیه می‌شود به عنوان یک خریدار و یک طرف معامله، در جریان هر آنچه که باید، قرار گیرید. این کار کمک می‌کند تا شما به عنوان یک خریدار، حداقل ضرر را متحمل شوید. در این مطلب برآنیم تا دو نکته مهم در مورد کارتریج و تونر -که عمدتاً از سوی فروشندگان به عنوان رازهای مگو تلقی می‌شوند- را با شما کاربران گرامی درمیان بگذاریم.

کارتریج و تونر

تشخیص کارتریج اصل از تقلبی

یکی دیگر از نکاتی که به هنگام خرید کارتریج و تونر حائز اهمیت است، تشخیص نمونه ی اورجینال از تقلبی های موجود در بازار می باشد. تهیه ی کارتریج جدید، نیازی غیر قابل چشم پوشی برای کاربران دستگاه های کپی و پرینترهای موجود در بازار می باشد. این مسئله خود باعث تمایل افراد سودجو و کارخانه های جعلی، برای ساخت کارتریج های تقلبی می شود.

متاسفانه بازار پر از کارتریج های تقلبی و تونرهای نامرغوب است. خرید کارتریج تقلبی می تواند آسیب های غیرقابل جبرانی را به ساختار چاپگر وارد سازد. در نتیجه مراجعه به فروشگاه های ناشناس را فراموش کنید. اما اگر گاهی مجبور به خرید از فروشگاه ناشناسی هستید، حتما به لگوی هولوگرامی موجود در بسته بندی کارتریج دقت کنید. اجناس تقلبی معمولا ساخت درست این بخش هولوگرامی را فراموش می کنند. اما اگر با تکان دادن بسته بندی کارتریج شاهد تغییر رنگ بخش هولوگرامی می شوید، احتمالا با نمونه ی اورجینال کارتریج رو به رو هستید.

نکته نخست: تاریخ انقضای کارتریج و تونر

نکته‌ی نخستی که در این بخش به آن خواهیم پرداخت، آن است که تاریخ انقضای کارتریج و تونر، همیشه به معنای منسوخ شدن و غیرقابل استفاده شدن نیست. این در حالی است که شرکتهای سازنده تونر و جوهر این تاریخ ها را به عنوان هشدار بر روی جعبه‌های این محصولات درج می‌کنند و خاطرنشان می‎سازند که کار چاپ، در صورت فرارسیدن زمان انقضا، به همان کیفیت قبلی نخواهد بود.  البته این سخن تا حدی درست است اما تمام واقعیت هم نیست.

به عبارتی دیگر اگر چه جوهر، با فرارسیدن زمان انقضای آن- دچار افت کیفی می‌گردد، اما برخی نکات کلیدی در مورد تونر منقضی شده وجود دارد که در صورت توجه، می‎توان مدت استفاده از تونر را تا اندازه‎ای افزایش داد. واقعیت آن است که تونر یا جوهر شما تا دو سال پس از تاریخ خرید می‎تواند به خوبی کار کند.اگر از تونر یا جوهر خود به صورت صحیح نگهداری کنید – در موقعیت مناسب و در یک مکان تاریک با دمای اتاق – می‎توانید احتمال نشت جوهر را به حداقل برسانید و یا در مورد کارتریج های چند رنگی، از مخلوط شدن رنگها با یکدیگر جلوگیری نمایید.

این کار ممکن است در مورد امکان استفاده طولانی‌تر از جوهر و تونر مقداری برایتان زمان بخرد. واقعیت دیگر موجود در ارتباط با کارتریج و تونر آن است که در صورت مهر و موم بودن‌شان، حتی با فرارسیدن تاریخ انقضایشانف امکان استفاده از آنها وجود دارد. در صورتی که تونر یا جوهر مورد استفاه شما، مجددا پر شده است و داخل محفظه کارتريج اصلی خود قرار ندارند، تاریخ انقضایی که روی کارتریج چاپ شده است، باید نادیده گرفته شود.

نکته دوم: بازدهی 5000 صفحه ای

نکته دیگری که در ارتباط با کارتریج و تونر باید بدانید آن است که عموماً میزان کارکرد این دو ، از سوی شرکت سازنده 5000 صفحه اعلام می‌گردد. این در حالی است که چاپ این 5000 برگه در واقعیت اتفاق نمی‌افتد. برای اطمینان از این موضوع و رد ادعای صورت گرفته از سوی شرکتهای تولید کننده جوهر و تونر، بد نیست بدانید که این برآورد بر اساس یک استاندارد اعلام شده از سوی همین شرکت ها صورت گرفته است.

این روش که بر اساس استانداردهای ISO است تعداد صفحات چاپ شده با پوشش تنها 5 درصد را تا وقتی که جوهر کارتریج تمام شود اندازه گیری می‎کند. این امر به این معنی است که باید حداقل 5٪ از صفحه پوشیده از جوهر یا تونر باشد تا یک صفحه کامل در نظر گرفته شود. اما در عالم واقع کمتر کاربری تنها 5٪ از صفحه را چاپ می‎کند؛ آن هم صفحه ‎ای که تنها با 5% پوشش، چاپ شده باشد. بنابراین این روش، حتی اگر روش استانداردی هم باشدف چندان با واقعیت جور در نمی‌آید.

بنابراین توصیه می‌شود برای این اندازه‌گیری به فاکتورهای مهم دیگری چون اندازه تصویر، اندازه محتوا، اندازه فونت و حتی انتخاب سینی کاغذ توجه نموده و از این موارد کمک بگیرید. اگر کارهای چاپی در اندازه‎های کوچک انجام می‎دهید، احتمالا بتوانید جوهر و یا تونر خود را کمی ‎بیشتر از کسی که اسناد بزرگتری چاپ می‎کند حفظ کنید. اما به طور کلی بهتر است بدانید که کارتریج و تونر و جوهر شما بسیار زودتر از آنچه که از سوی شرکت سازنده اعلام شده، کارایی خود را از دست می‌دهند.

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با فروش و تعمیر کلیه محصولات Konica Minolta به متقاضیان است. این مجموعه در طول سالهای اخیر تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصصِ دو حوزه تعمیر و فروش گماشته تا موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خود گردد. نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا بهترین مکان برای مراجعه افرادی است که یا قصد خرید یکی از دستگاه های کونیکا مینولتا را دارند و یا آنکه دستگاه مورد استفاده‌شان در طول روزهای اخیر به دلیل خرابی نیازمند تعمیر شده است.

متقاضیان این دو سرویس یعنی -خرید یا تعمیرات کونیکا مینولتا – می توانند با مراجعه به این مرکز خدمات مربوطه را دریافت نمایند. خدمات مرتبط با فروش محصولات کونیکا مینولتا در فروشگاه مرکزی کونیکا مینولتا و خدمات مرتبط با تعمیر در مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا قابل دریافت است.