گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

Rate this post

اگر از کاربران همیشگی دستگاه‌های کپی باشید حتما با مشکل گیر کردن کاغذ در این دستگاه‌ها مواجه شده‌اید. گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می‌تواند به علل مختلفی اتفاق بیفتد که در این بین، برخی مربوط به خود دستگاه و برخی دیگر مربوط به عوامل خارجی نظیر نوع کاغذ استفاده شده و کیفیت آن است.

خوشبختانه مشکل گیر کردن کاغذ، با اندک دستکاری دستگاه کپی قابل رفع است و ایراد چندان حادی به شمار نمی‌آید. مگر آنکه این گیر کردن‌ها به صورت متوالی و متعدد اتفاق بیفتد که در اینصورت بهتر است قطعات درگیر با ورودی کاغذ بررسی شده و صحت عملکرد آنها تست گردد.

در این مطلب برآنیم تا با شرح برخی از رایج ترین اختلالات دستگاه های کپی راهکارهای رفع آنها را به کاربران گرامی ارائه نماییم. در صورت نیاز به کارشناسان تعمیر دستگاه کپی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تخصصی دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

همانگونه که گفته شد، مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی به علل مختلفی اتفاق بیفتد که در این بین، برخی مربوط به خود دستگاه و برخی دیگر مربوط به عوامل خارجی نظیر نوع کاغذ استفاده شده و کیفیت آن است. در بخش زیر به برخی از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و شیوه رفع هر یک از آنها پرداخته شده است.

توصیه می‌شود در صورت تداوم اشکال پیش آمده با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تجهیزات اداری تماس گرفته و پس از ذکر نوع اشکال پیش آمده، درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر دستگاه کپی را ثبت نمایید.

1. درباره علت گیر گردن کاغذ در دستگاه کپی نیز همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است! بنابراین نکات آتی را در نظر داشته باشید: از کاغذهای تاخورده، مرطوب، یا پیچ و تاب خورده استفاده نکنید.

2. هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.

3. هرگز بیش از اندازه کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.

4. مطمئن شوید که سطح کاغذ زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی باشد.

5. توجه داشته باشید که کاغذهای سبک، بسیار بیشتر مستعد گیر کردن در دستگاه کپی هستند. (برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان ما در نمایندگی کونیکا مینولتا تماس بگیرید).

راهکارهایی برای رفع مشکل گیر کردن کاغذ:

6. یکی از راهکارهای توصیه شده از سوی کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا، جهت رفع اشکال گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی آن است که کاغذ را به اصطلاح باد داده، سپس آنرا در سینی وارونه کنید. کاغذ موجود در سینی را با کاغذهای جدید تعویض کنید. در صورت لزوم، هادی های کاغذ را بررسی و تنظیم کنید.

7. به تنظیمات دستگاه دقت نمایید زیرا اگر تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ در دستگاه متفاوت باشد، امکان گیر کردن کاغذ و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی وجود دارد.

8. بررسی کنید که کاغذ کپی یا تکه هایی از آن بعد از بیرون آوردن کاغذ گیر کرده، درون دستگاه باقی نمانده باشد. زیرا وجود کاغذها و تکه های اضافی نیز سبب گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در دستگاه کپی می گردد.

9. اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می‌توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

10. در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن دستگاه کپی، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید. اما اگر این مشکل، به طور مکرر اتفاق بیافتد، نیاز است که برای تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا، به یک متخصص مراجعه کرد.

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

اطلاع از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی سبب می‌گردد تا کاربر حتی‌الامکان از بروز این علل در دستگاه خودداری کرده و مانع از گیر کردن کاغذ گردد. از این رو در این بخش به برخی از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی اشاره خواهیم کرد.

برخی از شایع‌ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی عبارتند از: وجود غلطک خراب و فرسوده در دستگاه کپی، رولرهای چسبناک در دستگاه کپی، استفاده از کاغذ خراب و مرطوب، وجود رطوبت و گرد و خاک در تونر، رولر و یا غلتک دستگاه کپی، استفاده از کاغذهایی با وزن و جنس نامناسب و ناسازگار با دستگاه کپی، استفاده از کاغذهای بسیار سبک، عدم تناسب تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ.

در صورتی که برای رفع هر یک از این علل با اشکال مواجه شدید، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.