آموزش رفع خطوط اضافی در صفحات کپی

Rate this post

یکی از چالش‌هایی که کاربران دستگاه‌های کپی ممکن است در حین کپی گرفتن با آن مواجه شوند، مشاهده‌ی خطوط اضافی در صفحات کپی شده است. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی علل به وجود آمدن خطوط اضافی در صفحات دستگاه کپی، شیوه رفع این مشکل را شرح دهیم.

شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مواجهه با این اشکال از راهکارهای ارائه شده در این مقاله استفاده نمایید. در صورت تداوم اشکال پیش آمده می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

رفع خطوط اضافی در صفحات کپی

خطوط اضافی در صفحات کپی به چه دلیل ایجاد می‌شوند؟

کثیفی شیشه لیزر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

یکی از شایع‌ترین عللی که سبب چاپ خطوط اضافی در صفحات کپی می‌گردد، کثیفی شیشه لیزر دستگاه کپی کونیکا مینولتا است. همانگونه که می‌دانید شیشه باریکی در دستگاه‎های کپی وجود دارد که لیزر در مسیر خود از روی آن عبور کرده و روی درام طرحی از نوشته ها می‎اندازد. اکثر دستگاه‌های کپی برای تمیز کردن این شیشه، روش‌هایی را در دفترچه راهنمای خود ذکر کرده‌اند. برای آگاهی از این روش می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه کپی مورد استفاده مراجعه کرده و یا در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنما با کارشناسان تعمیرات فتوکپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

به طور کلی برای تمیز کردن این شیشه باید کاور جلویی دستگاه کپی را باز کرده و مخزن جمع آوری تونر برداشته شود. در ادامه می‎‌بایست ابزار تعبیه شده برای تمیز کردن شیشه را پیدا کنید. (کارشناسان تعمیر دستگاه کپی به این ابزار مسواک می‌گویند). این مسواک گاهی اوقات به درب متصل بوده و یا در محفظه‎ای در سینی بالایی کاغذ قرار دارد. مسواک را با فشار اندکی به داخل هل داده و آن را بچرخانید. در تمام مسیر آن را به داخل دهید تا جایی که متوقف شود و سپس به دقت و به طور کامل آن را خارج نمایید. این کار را 3 یا چهار مرتبه تکرار نمایید. در صورتی که دستگاه کپی شما از نوع رنگی باشد، باید 4 دهانه یا حفره را –که هر یک مربوط به یکی از واحدهای درام هستند- تمیز کنید.

خرابی درام و دولوپر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

خرابی درام و دولوپر دستگاه کپی کونیکا مینولتا مورد دیگری است که ممکن است سبب چاپ خطوط اضافی در صفحات کپی گردد. در صورت خش دار بودن و یا خرابی درام احتمالا نشانه‌هایی چون تار بودن برگه‌‌ی چاپ شده، لکه های سیاه در برگه‌ی چاپ شده و کیفیت چاپ ضعیف مشاهده گردد. نشانه‌های دیگری نیز هستند که وجود آنها در چاپ انجام شده می‌توان ناشی از خرابی درام و فرا رسیدن زمان تعویض درام کارتریج باشد. برای مثال می‎ توان به چاپ صفحات خالی، چاپ صفحات خاکستری و صدا های عجیب و غریب پرینتر در هنگام چاپ اشاره کرد. در هر صورت، بهترین روش برای تشخیص عملکرد ضعیف درام پرینتر، مشاهده و بررسی درام است.

در ارتباط با دولوپر نیز بد نیست بدانید که برخی از شرکت‌های سازنده دستگاه های چاپ، سیستمی را در دستگاه های کپی، پرینتر و … تعبیه کرده‌‌‌اند که افت محسوس کیفیت دولوپر و در حقیقت زمان تعویض دولوپر را اعلام می‌کند. به دلیل آنکه کیفیت دولوپر استفاده شده تأثیر مستقیمی در کیفیت چاپ دارد توصیه می‌شود جهت تعویض دولوپر دستگاه کپی از بهترین محصولات ممکن در بازار استفاده شود. برای هر دو این سرویس‌ها توصیه می‌شود از حضور یک کارشناس دستگاه کپی کونیکا مینولتا کمک بگیرید تا در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی شود.

کثیفی شیشه دستگاه کپی کونیکا مینولتا

یکی از مواردی که ممکن است سبب ایجاد خطوط اضافی در صفحات کپی گردد، کثیفی شیشه دستگاه کپی کونیکا مینولتا است. توجه داشته باشید که ممکن است بیش از یک شیشه در دستگاه کپی مورد استفاده‌تان وجود داشته باشد، بنابراین همه آنها را پاک کنید. برای این کار توصیه می‌شود از یک حوله بدون پرز (حوله میکرو فیبر از همه بهتر است) برای پاک کردن شیشه استفاده نمایید. کارشناسان تعمیر دستگاه کپی توصیه می‌کنند که به دستمال مورد استفاده جهت پاک کردن شیشه دستگاه کپی هیچ ماده‌ی شوینده‌ و پاک کننده‌ای اضافه نشود.

چرا که این گونه مواد، باقی مانده‎هایی از خود به جا گذاشته و باعث بخار گرفتن شیشه می‎شوند و یا بدتر از آن باعث می‎شوند که فیدرهای اتوماتیک کاغذ به خوبی عمل نکنند. (نکته: برخی از دستگاه‌های کپی برخوردار از یک تمیز کننده برای سیم شارژ (سیم کرونا / شارژ شبکه) هستند. اگر این وسیله جزو لوازم جانبی دستگاه‌ کپی شماست، می‌توانید برای تمیز کردن شیشه دستگاه کپی از آن استفاده کنید.  برای استفاده از این دستگاه کافی است آن را به آرامی بیرون کشیده و دوباره به عقب برگردانید. 3 یا 4 مرتبه این کار را تکرار کنید.

نمایندگی دستگاه کپی کونیکا مینولتا

نمایندگی دستگاه کپی کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات، فروش و سرویس‌های دوره‌ای انواع دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا به متقاضیان است. بهره مندی کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه کونیکا مینولتا از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا سرویس‌های انجام شده به دست این کارشناسان این مرکز، بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه‌ها رفع گردند.

در بخش فروش نیز نمایندگی دستگاه کپی کونیکا مینولتا، مجموعه‌ای از پرفروش‌ترین دستگاه‌های کپی کونیکا مینولتا را در اختیار داشته و آماده عرضه آنها به متقاضیان است. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز، -چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر- مشمول گارانتی و ضمانت است.