اشتراک گذاری

خطوط سفید در پرینترهای جوهری

یکی از ایرادات نه چندان شایع مشاهده شده در پرینترهای لیزری، مشکل خطوط سفید در پرینت انجام شده توسط این دستگاه‌هاست. ظهور خطوط سفید در پرینترهای لیزری گاه به اندازه‌ای است که اسناد و فایلهای چاپ شده را بلااستفاده کرده و کاربر را ناچار به چاپ مجدد خواهد کرد. خوشبختانه برای رفع این اشکال روش‌های ساده‌ای وجود دارد که با اندک احتیاطی توسط خود کاربر نیز قابل انجام هستند. این روش‌ها شامل تمیز کردن هد پرینتر با استفاده از نرم افزار Utility، تمیز کردن هد پرینتر به صورت دستی و در نهایت بررسی و تغییر تنظیمات پرینتر هستند.

در بخش‌های آتی هر سه این روش‌ها شرح داده شده و شیوه انجام آن‌ها توضیح داده خواهد شد. کاربرانی که با مشکل وجود خطوط سفید در پرینترهای لیزری مواجهه شده‌اند می‌توانند برای رفع این اشکال از روش‌های آموزش داده شده در این مقاله بهره ببرند. در صورت تداوم این اشکال بهتر است از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و جهت بررسی‌های تخصصی‌تر پرینتر به یکی از مراکز تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا مراجعه شود.

خطوط سفید در پرینترهای جوهری

با این 3 روش، خطوط سفید در پرینترهای جوهری را برطرف کنید

  • استفاده از پاک کننده خودکار هد پرینتر

یکی از عللی که سبب ایجاد خطوط سفید در پرینترهای جوهری می‌گردد، بسته شدن منافذ میکروسکوپی سر چاپگر است. برای رفع این اشکال بهترین کار استفاده از نرم افزار Utility است. (این نرم افزار در واقع یکی از قابلیت‌های موجود در پرینترهاست). کاربران حرفه‌ای و همیشگی پرینتر می‌دانند که نرم افزار Utility گزینه‌های متعددی نظیر پاک کننده هد، تنظیم کننده هد، پاک کننده عمیق هد، تست نازل و… را در خود جای داده است.

بنابراین یکی از روش‌های پیشنهادی ما برای رفع این اشکال، تمیز کردن هد پرینتر با Utility است. پس از تمیز کردن هد پرینتر با Utility، برای اطلاع از نتیجه‌ی کار یک تست بگیرید و برگ پرینت شده را بررسی کنید. در صورت تداوم اشکال می‌توانید از دیگر روش‌های آموزش داده شده استفاده نمایید یا برای بررسی تخصصی‌تر دستگاه به مراکز تعمیر پرینتر مراجعه نمایید.

  • تمیز کردن دستی هد پرینتر

یکی دیگر از روش‌های موجود برای برطرف کردن مشکل خطوط سفید در پرینترهای جوهری، تمیز کردن هد پرینتر به صورت دستی است. (نکته: در صورتی که دانش و مهارت این کار ندارید بهتر است از کارشناسان تعمیر پرینتر کمک بگیرید). برای این کار سینی جلویی پرینتر را باز کنید و منتظر بمانید تا هد به صورت خودکار به سمت جلو تنظیم شود. کارتریج را به آرامی از دستگاه جدا کرده و تمام قسمت‌های آن را به دقت بررسی کنید.

در صورت مشاهده‌ی هر گونه آسیب در کارتریج بهتر است کارتریج قدیمی را با یک نمونه‌ی نو و جدید تعویض نمایید. (نکته: گاه دلیل ایجاد خطوط سفید در پرینترهای جوهری، خشک شدن کارتریج  است. در این صورت می‌توان با یک پارچه‌ی نرم نازل کارتریج را پاک کرد تا امکان خروج جوهر فراهم شود. به علاوه می‌توانید برای جریان یافتن جوهر و تسهیل در جریان جوهر، به آرامی کارتریج را تکان دهید). پس از طی این مراحل، یک برگ را به عنوان تست پرینت بگیرید.

  • تغییر در تنظیمات پرینتر

تجربه نشان داده تنظیم نادرست چاپگر بر روی کامپیوتر نیز می‌تواند سبب خطوط سفید در پرینترهای جوهری گردد. از همین رو پیشنهاد می‌شود در صورت مواجهه با این اشکال تنظیمات پرینتر را نیز بررسی کرده و تغییرات لازم را در آن اِعمال کنید. در این تغییرات، تنظیمات پرینتر را استانداردسازی کنید. (تغییرات باید به گونه‌ای باشد که کیفیت چاپ را افزایش داده و در عین حال مصرف کارتریج را کاهش دهد).

در صورتی که هیچ از روش‌های شرح داده شده مشکل خطوط سفید در پرینترهای جوهری را برطرف نکرد، بهتر است به مراکز تعمیر پرینتر مراجعه کرده و دستگاه خود را جهت بررسی‌های تخصصی‌تر تحویل دهید. در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی پرینتر را نداشته باشید می‌توانید از سرویس‌های تعمیر در محل استفاده نمایید. نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا یکی از مراکزی است که جهت دریافت سرویس‌های تعمیر در محل پرینتر می‌توانید با آن تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با بهسازی، ترمیم، تعویض قطعات و تعمیر انواع پرنیتر کونیکا مینولتا به متقاضیان است. کاربران کلیه پرینترهای Konica Minolta می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه خود، به مرکز تعمیرات پرینتر کونیکا مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی کونیکا مینولتا عبارت است از:

تعمیر پرینتر لیزری کونیکا مینولتا، تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر کونیکا مینولتا، تعمیر و تعویض درام پرینتر کونیکا مینولتا، تعویض کابل پاور، تعویض سیم USB، تعویض درام، تعویض هد پرینتر، تعمیر و تعویض درب شکسته پرینتر، تعمیر و تعویض LCD چاپگر، تعمیر و تعویض کاغذکش پرینتر کونیکا مینولتا، شارژ کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا، تعمیر پرینتر جوهرافشان کونیکا مینولتا، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر و تعویض ccd پرینتر، تعمیر غلطک پرینتر و …. .

Rate this post