آموزش تمیز کردن دستگاه کپی

Rate this post

یکی از سرویس هایی که شما به آن نیاز دارید، تمیز کردن دستگاه کپی است. سرویس دستگاه کپی و داشتن برنامه منظم برای تمیزکردن آن از ضروریات استفاده بهینه از دستگاه است. منظور از تمیز کردن فتوکپی در واقع تمیز کردن و سرویس قطعات درون دستگاه است. به دلیل کارکرد زیاد دستگاه و انباشته شدن تونر در دستگاه، برای اینکه چاپی باکیفیت داشته باشید و به سلامتی قطعات دستگاه کمک کنید، باید دستگاه و قطعات آن را از وجود ذرات تونر و گرد و غبار پاکیزه کنید. اما قطعاً این کار نیاز به تخصص و آموزش دارد.

توصیه می شود این کار توسط تعمیرکاران خبره انجام شود. پاک کردن و سرویس دستگاه نیاز به باز کردن آن دارد و در صورتی که آشنایی کافی به این موضوع نداشته باشید، احتمال دارد سایر بخش های دستگاه کپی با آسیب مواجه شود. اما اگر احساس می کنید پیش زمینه های لازم را در این رابطه کسب کرده اید می توانید از طریق این آموزش، نسبت به تمیز کردن فتوکپی اقدام کنید.

تمیز کردن دستگاه کپی

ضرورت تمیز کردن دستگاه کپی

دستگاه های فتوکپی در اکثر دفاتر و برخی از خانه ها وجود دارند. از این دستگاه در برخی مکان ها مانند محیط های آموزشی به طور مرتب استفاده می شود. به همین دلیل حجم ذرات انباشته شده در آن بسیار زیاد است. این امر مختص به فتوکپی کونیکا مینولتا نیست بلکه دیگر برندها نیز با چنین مسئله ای مواجه هستند. تعمیر و نگهداری منظم می تواند در پیشگیری از مشکلات جدی کمک کند و طول عمر دستگاه را افزایش دهد. تمیز کردن دستگاه کپی ، علاوه براینکه باعث بهبود کیفیت چاپ و تکثیر می شود از فرسودگی قطعات نیز جلوگیری می کند. اگر سرویس دستگاه به موقع صورت نگیرد، به تدریج و با انباشته شدن ذرات روی قطعات، فرسودگی آنها را به همراه داشته و تعمیرات پر هزینه ای را برای شما به دنبال خواهد داشت.

نحوه تمیز کردن دستگاه کپی

قبل از اقدام به تمیز کردن فتوکپی بهتر است دفترچه راهنمایی آن را مطالعه کنید. در دفترچه ممکن است اصول تمیز کردن دستگاه گفته شده باشد و شما از طریق آن بتوانید اقدام به تمیز کردن دستگاه کپی کنید. شما در طول کار باید بخش های مختلف دستگاه را تمیز کنید. این بخش ها شامل fuse ( ذوب کننده)، درام دستگاه کپی و صفحه مدرج الکترونیکی می شود. این قسمتها باید به صورت جداگانه مورد پردازش و تمیز شدن قرار بگیرند. برای تمیز کردن درام، باید درب دستگاه را باز کرده و غلتک درام را انتخاب کنید و سپس نوار Mylar را که در داخل دستگاه نیز قرار دارد پیدا کنید.

این نوار از جنس پلاستیک است و به غلتک منتهی می شود. درام بر روی کارتریج قرار دارد و برای درآوردن آن باید کارتریج را خارج کنید. می توانید با استفاده از ایزوپروپانول و پارچه نرم، درام را تمیز کنید. جای دیگری که در تمیز کردن دستگاه کپی باید سرویس شود، فیوزر یا ذوب کننده است. این قطعه از غلتک های فلزی کوچکی تشکیل شده اند. برای تمیز کردن Fuser به یک روغن سیلیکون و یک پارچه نرم نیاز دارید. پارچه را با روغن بشویید و سپس بر روی ذوب کننده بکشید. سایر قطعات را نیز می توانید با احتیاط با استفاده از این مواد تمیز کنید.

نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا ضمن بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و مدرن، از بهترین مواد موجود در بازار برای سرویس و تعمیر دستگاه کپی استفاده می نماید. همچنین جهت حفظ کیفیت و کارایی دستگاه، در این مرکز تنها از قطعات اصلی و اورجینال بهره گرفته می شود. کارشناسان حاضر در این مجموعه از تجربه چندین ساله در زمینه تعمیرات ماشین های اداری برخوردار بوده و قادرند تمامی اشکالات دستگاه را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند. نمایندگی تعمیرات فتوکپی کونیکا مینولتا، مرجع رسمی ارائه دهنده خدمات کمپانی Konica Minolta در ایران است و مطابق با استانداردهای این شرکت، خدمات خود را بروز رسانی می کند.