تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

Rate this post

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا، تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 را با پیشرفته ترین تجهیزات و به روزترین متد تعمیراتی انجام می دهد. فتوکپی C452 از دستگاه های پرفروش این شرکت است که در برخی از ادارات، دفاتر فنی و آموزشگاهی کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه کپی با توان 45 برگ کپی در دقیقه، نیاز بسیاری از کاربران را در زمینه های مختلف برطرف می کند. این دستگاه قابلیت کپی و چاپ دورو داشته و از 250 گیگابایت حافظه داخلی نیز برخوردار می باشد.

کونیکا مینولتا یک شرکت فعال در زمینه تولید ماشین های اداری است که فتوکپی مدل c452 این شرکت را می توان یکی از دستگاه های پرطرفدار آن به شمار آورد. با این وجود، بروز خرابی و مشکل در این دستگاه، دور از انتظار نیست. کارکرد بالا، نوسان برق، ضربه خوردن دستگاه و مواردی از این دست، باعث مشکلاتی در دستگاه شده و تعمیر آن را به همراه دارند. تعمیر این دستگاه در واحد تعمیرات فتوکپی نمایندگی کونیکا مینولتا انجام می شود. با ما همراه باشید تا تعمیرات فتوکپی c452 را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

قطعات قابل تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

دستگاه کپی از قطعات الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده است. هر یک از این قطعات نقش مهمی در فرآیند چاپ وتکثیر دارند. از مهمترین قطعات می توان به مین برد، یونیت لیزر، یونیت اسکن، پیکاپ رولر، کارتریج، داکتر بلید، فیوزینگ و غیره اشاره کرد. تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 نیز شامل تعمیر این قطعات و سرویس های تخصصی مرتبط با این قطعات می باشد.

تعمیر فیوزینگ کپی کونیکا مینولتا c452

یونیت فیوزینگ از قطعات مهم دستگاه به شمار می رود که با حرارت دادن تونر باعث چاپ کاغذ می شود. در فتوکپی ابتدا درام، تونر را روی کاغذ می پاشد. سپس فیوزینگ آن را حرارت داده تا به شکل تصویر بر روی کاغذ قرار گیرد. اگر این قطعه با مشکل مواجه شود قطعاً چاپی انجام نشده و یا اینکه کپی ها به صورت بی کیفیت و غیرواضح خواهند بود.

خرابی فیوزینگ دستگاه کپی می تواند شامل خرابی بدنه، آلودگی هات رولر، سوختن لامپ هیت، خرابی ترمیستور و یا کثیف شدن ناخنک های تفلون باشد. در هر صورت، پس از بروز مشکل در کپی و چاپ، این قطعه توسط کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعمیر می شود.

تعمیر کارتریج فتوکپی کونیکا مینولتا c452

کارتیج منبع اصلی ذخیره تونر در دستگاه کپی است. این قطعه در زمان کپی و پرینت، تونر مورد نیاز را به درام منتقل می کند تا اسناد و تصاویر مورد نظر چاپ شوند. اگر کارتریج کار خود را به درستی انجام ندهد، با چند حالت مواجه خواهید شد: 1- افت شدید کیفیت چاپ، 2- سیاه شدن برگه، 3- سفید چاپ شدن برگه ها، 4- کم رنگ شدن چاپ و مواردی از این دست.

در این حالت چون قادر به استفاده مناسب از دستگاه نیستید، تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 ضروری خواهد بود. تعمیر کارتریج به میزان آسیب دیدگی و نوع خرابی آن بستگی دارد. در برخی شرایط امکان تعمیر آن نبوده و باید تعویض شود.

تعمیر پیکاپ رولر فتوکپی کونیکا مینولتا c452

پیکاپ رولر یکی از قطعات مکانیکی دستگاه کپی بوده که به کاغذکش داخلی دستگاه مشهور است. با استفاده از این قطعه، کاغذها به درون دستگاه کشیده شده تا عمل چاپ بر روی آنها اعمال شود. از سوی دیگر کاغذکش باعث خروج کاغذ پس از چاپ نیز می شود. بنابراین مشکلاتی نظیر کشیده نشدن کاغذ، گیر کردن کاغذ و مچاله شدن کاغذ می تواند از نشانه های خرابی پیکاپ رولر باشد. در این حالت ممکن است پد و پیک آپ، سینی، کلاچ، میله پیک آپ، سنسور تشخیص وجود کاغذ، اهرم سنسور کاغذ و دیگر قسمت های کاغذکش خراب شده باشند. تعمیر و تعویض کاغذکش در نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا با استفاده از تجهیزات سازگار انجام می شود.

نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا در واحدها و پارت های جداگانه، سرویس و تعمیر انواع دستگاه فتوکپی از جمله دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 را ارائه می کند. این مرکز به دلیل مجهز بودن به آخرین تکنولوژی های روز دنیا و برخورداری از تکنسین های باتجربه و نخبه، خدماتی باکیفیت و هم طراز با استانداردهای جهانی به کاربران عرضه می دارد. شعبه های این مرکز در تهران و کرج، جهت رفاه بیشتر شهروندان، تعمیر دستگاه کپی را در چارچوب خدمات سرویس در محل ارائه کرده و با توجه به درخواست کاربران، تکنسین ها را برای رفع مشکل دستگاه به محل مورد نظر اعزام می کنند.