اشتراک گذاری

تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

برای آشنایی با نحوه تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، در ادامه مقاله همراه ما باشید. اگرچه عیب یابی و ترمیم دستگاه کپی یک کار تخصصی است و به مهارت بالایی نیاز دارد، آشنایی با نحوه عیب یابی و ترمیم این دستگاه، به شما کمک می کند که مشکلات کپی را ریشه یابی کرده و در زمان مناسب، آن ها را برطرف نمایید. البته تیم تعمیرات کپی نمایندگی کونیکا مینولتا در مرکز سخت افزار ایران، تا عیب یابی کامل و رفع مشکلات این دستگاه، کنار شما هستند. با این حال در ادامه این مطلب، با جزئیات تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c و هزینه ترمیم آن آشنا می شوید.

تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

قطعات قابل تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452

دستگاه کپی از قطعات الکترونیکی و مکانیکی تشکیل شده است. هر یک از این قطعات نقش مهمی در فرآیند چاپ وتکثیر دارند. از مهمترین قطعات می توان به مین برد، یونیت لیزر، یونیت اسکن، پیکاپ رولر، کارتریج، داکتر بلید، فیوزینگ و غیره اشاره کرد. تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 نیز شامل تعمیر این قطعات و سرویس های تخصصی مرتبط با این قطعات است.

تعمیر فیوزینگ کپی کونیکا مینولتا c452

یونیت فیوزینگ از قطعات مهم دستگاه به شمار می رود که با حرارت دادن تونر باعث چاپ کاغذ می شود. در فتوکپی ابتدا درام، تونر را روی کاغذ می پاشد. سپس فیوزینگ آن را حرارت داده تا به شکل تصویر بر روی کاغذ قرار گیرد. اگر این قطعه با مشکل مواجه شود قطعاً چاپی انجام نشده و یا اینکه کپی ها به صورت بی کیفیت و غیرواضح خواهند بود.

خرابی فیوزینگ دستگاه کپی می تواند شامل خرابی بدنه، آلودگی هات رولر، سوختن لامپ هیت، خرابی ترمیستور و یا کثیف شدن ناخنک های تفلون باشد. در هر صورت، پس از بروز مشکل در کپی و چاپ، این قطعه توسط کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعمیر می شود.

تعمیر کارتریج فتوکپی کونیکا مینولتا c452

کارتیج منبع اصلی ذخیره تونر در دستگاه کپی است. این قطعه در زمان کپی و پرینت، تونر مورد نیاز را به درام منتقل می کند تا اسناد و تصاویر مورد نظر چاپ شوند. اگر کارتریج کار خود را به درستی انجام ندهد، با چند حالت مواجه خواهید شد: 

1- افت شدید کیفیت چاپ

2- سیاه شدن برگه

3- سفید چاپ شدن برگه ها

4- کم رنگ شدن چاپ و مواردی از این دست

در این حالت چون قادر به استفاده مناسب از دستگاه نیستید، تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا c452 ضروری خواهد بود. تعمیر کارتریج به میزان آسیب دیدگی و نوع خرابی آن بستگی دارد. در برخی شرایط امکان تعمیر آن نبوده و باید تعویض شود.

برای اطلاع از خدمات تعمیر می توانید به مقاله «تعمیرات فتوکپی کونیکا مینولتا» مراجعه کنید.

تعمیر پیکاپ رولر فتوکپی کونیکا مینولتا c452

پیکاپ رولر یکی از قطعات مکانیکی دستگاه کپی بوده که به کاغذکش داخلی دستگاه مشهور است. با استفاده از این قطعه، کاغذها به درون دستگاه کشیده شده تا عمل چاپ بر روی آنها اعمال شود. از سوی دیگر کاغذکش باعث خروج کاغذ پس از چاپ نیز می شود. بنابراین مشکلاتی نظیر کشیده نشدن کاغذ، گیر کردن کاغذ و مچاله شدن کاغذ می تواند از نشانه های خرابی پیکاپ رولر باشد. در این حالت ممکن است پد و پیک آپ، سینی، کلاچ، میله پیک آپ، سنسور تشخیص وجود کاغذ، اهرم سنسور کاغذ و دیگر قسمت های کاغذکش خراب شده باشند. تعمیر و تعویض کاغذکش در نمایندگی تعمیر کپی کونیکا مینولتا با استفاده از تجهیزات سازگار انجام می شود.

تعمیر پیکاپ رولر فتوکپی کونیکا مینولتا c452

هزینه تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c

هزینه تعمیرات دستگاه کپی و دیگر ماشین های اداری، پس از عیب یابی دستگاه و برآورد میزان آسیب دیدگی قطعات، اعلام می شود. گاهی شدت خرابی اجزای داخلی بالا نیست و می توان آنها را ترمیم کرد. در این صورت، هزینه تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c و دیگر مدل ها هم زیاد نیست. اما گاهی تنها راه حل موجود، تعویض قطعاتی همچون برد و … است. در این شرایط باید قیمت قطعه جدید را نیز به عنوان بخشی از هزینه تعمیرات تعمیرات فتوکپی کونیکا 452c مد نظر داشته باشید. همکاران ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی نهایت تلاش خود را می کنند که قطعات معیوب را ترمیم کنند تا هزینه ها برای شما به صرفه تر باشد.

خدمات تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا 452c

به عنوان بخشی از مهم ترین سرویس های تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، می توان به اقداماتی همچون تعمیر کاغذکش، تعمیر و تعویض فیوزینگ، ترمیم کارتریج آسیب دیده، تعویض هد، تمیز کردن و تعویض درام، تعمیر داکتر بلید، ترمیم وایپر بلید، تعمیر مین برد، تعمیرات برد پاور، ترمیم تخصصی اپتیک، تعمیرات سنسور، تعویض خازن های معیوب، شارژ کارتریج، ترمیم لیزر، تعمیرات تخصصی یونیت ها، تعویض دولوپر، تعمیرات در محل و ارائه مشاوره های تخصصی، اشاره کرد. تمامی خدمات با ضمانت نامه رسمی و معتبر مرکز سخت افزار ایران همراه هستند و کیفیت و اصالت آن ها تضمین شده است.

برای آشنایی بیشتر با این مدل، می توانید اطلعات مربوط به کونیکا مینولتا c452 را مطالعه کنید.

تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی کونیکا 452c

تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، زمانی انجام می شود که این قطعه از کار افتاده و یا به هر دلیل دیگری، درست کار نکند. در صورت خرابی داکتر بلید، کیفیت چاپ دستگاه کپی کاهش پیدا می کند. جالب است بدانید که این قطعه، تونر را تمیز کرده و از اين طريق، روی كيفيت چاپ دستگاه تاثير می گذارد. تداوم خرابی داکتر بلید، مشکلاتی را در روند کاری دستگاه ایجاد کرده و حتی به دیگر قطعات هم آسیب می رساند. در بیشتر موارد، داکتر بلید قابل ترمیم نیست و تکنسین های تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، این قطعه را با نمونه جدید، تعویض می کنند.

تعمیر داکتر بلید دستگاه کپی کونیکا 452c

تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی 452c کونیکا مینولتا

اگر برگه ها در دستگاه فتوکپی گیر می کنند یا چروک می شوند، احتمالا کاغذکش ایراد دارد. کاغذ کش معمولا به شکل کاستی یا دستی در دستگاه های کپی وجود دارد و مسئول مستقیم حرکت برگه است. گاهی هم برگه ها زیر بخشی به نام بلت کاغذ کش گیر می کنند. ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ، چروک و کرکره ای شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF هم معمولا ناشی از خرابی یا شکستگی همین قطعه هستند. اولویت تیم تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، تعمیر کاغذکش است و معمولا این قطعه نیاز به تعویض ندارد.

تعمیر برد پاور دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا مدل 452c

گاهی باید برای تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، برد پاور آن را ترمیم یا تعویض کرد. برد پاور، با برق در ارتباط است و ولتاژ مورد نیاز قطعات را تامین می کند. معمولا وقتی دستگاه کپی روشن نمی شود، برد پاور اولین قطعه ای است که تعمیرکاران آن را بررسی می کنند. خاموش و روشن شدن دستگاه کپی، نشانه اصلی خرابی برد پاور است. البته این مشکل، گاهی نشان دهنده سوختن مین برد است. بنابراین پیش از تعمیر برد پاور دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c، باید مطمئن شوید ایرادات موجود، مربوط به همین قطعه هستند.

شارژ و تعویض کارتریج کونیکا مینولتا 452c

کارتریج تونر، باید در زمان مناسب تعویض شده و یا شارژ گردد تا کیفیت کپی کاهش پیدا نکند. البته در بیشتر مدل های فتوکپی، باید کارتریج را با نمونه جدید تعویض کرد؛ در غیر این صورت، دستگاه دچار مشکلاتی همچون تونر ریزی می شود. درواقع بیشتر مدل های فتوکپی، کارتریج یکبار مصرف دارند و تنها می توان محفظه تونر آنها را تعویض کرد. برای تعویض کارتریج دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452c و دیگر مدل ها، کافی است کارتریج قدیمی بیرون آورده شده و نمونه جدید به جای آن نصب گردد. شارژ تونر هم به این ترتیب است که پس از بیرون آوردن این بخش، هد به خوبی تمیز و تونر جدید به آن تزریق می گردد. در نهایت پس از تمیز کردن و هواگیری کارتریج، این قطعه جایگذاری شده و دستگاه تست می شود.

3/5(2 امتیاز)