اشتراک گذاری

تخلیه سطل آشغال کارتریج

اگر بدانید که پرینترهای لیرزی چگونه کار می کنند، احتمالا باید درمورد پودر اضافی که روی درام باقی می ماند کنجکاو باشید. شاید هم تنها پرینترتان داغ کرده یا درست چاپ نمی کند که کارتان به اینجا کشیده! به هر حال یکی از احتمالات جمع شدن پودرهای اضافی روی درام است و شما هم اینجا هستید تا روش تخلیه سطل آشغال کارتریج را یاد بگیرید.

مدت زیادی است که دیگر پرینترها به جای جوهر از پودر استفاده می کنند. کاغذ از پایین وارد می شود و لیزر با داغ کردن پودر روی کاغذ، مطلب را چاپ می کند. با این حال همه پودرها به کلمات و خطوط تبدیل نمی شوند و بخشی روی درام باقی می مانند که باید پاک شود. اما این پودرها کجا می ریزند؟ در این مطلب می خواهیم به همین سوال پاسخ دهیم. برای شارژ کارتریج کونیکا مینولتا خود با ما تماس بگیرید.

سطل آشغال کارتریج

سطل آشغال کارتریج چیست؟

در صورتی که بعد از هر بار چاپ برگه، پودرهای اضافی که روی درام باقی می مانند پاک نشوند، پرینتر با مشکلاتی از قبیل داغ شدن بیش از حد، پایین آمدن کیفیت چاپ و کمرنگ شدن نوشته ها رو به رو می شود. در پرینترهای لیزری نسل اول ظرفی به نام سطل آشغال کارتریج برای جمع آوری و نگهداری از این پودرهای اضافی قرار داشت. اکثر مردم همچنان از این پرینترها استفاده می کنند، اما قرار است ماجرا عوض شود!

در پرینترهای جدیدتر، ظرف جدایی به عنوان سطل زبانه کارتریج وجود نخواهد داشت و این محفظه هر بار که تونر را تعویض کنید، همراه آن جدا خواهد شد. به هر حال فعلا همانطور که هر شب باید بیرون گذاشتن زباله ها سر ساعت 9 را به یاد داشته باشید، باید تخلیه سطل کارتریج را هم به خاطر بسپارید!

برای فهمیدن اینکه آیا پرینتر شما کلا چنین بخشی دارد یا نه و اگر بله، دقیقا در کدام قسمت قرار دارد، بهترین راه بررسی دفترچه راهنما یا سایت شرکت تولید کننده پرینترتان است.

نکته نهایی این بخش: هر پرینتر برای اطلاع رسانی پر شدن سطل و درخواست خالی کردن سطل آشغال کارتریج، روش خودش را دارد. بنابراین در راهنماها بررسی کنید که آیا باید پر شدن این محفظه را از ارور روی نمایشگر متوجه شوید یا با بررسی خاموش/ روشن بودن یا رنگ چراغ های دستگاه.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چگونه از تمام ظرفیت کارتریج استفاده کنیم؟

چگونه سطل آشغال کارتریج را خالی کنیم؟

قبل از اینکه مستقیما به مراحل انجام این کار بپردازیم باید چند نکته را گوشزد کنیم:

  • برای انجام اینکار از دستکش، عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید.
  • حین تمیز کردن به هیچ عنوان برای پاک کردن پودرها، فوت نکنید.

چیدمان قطعات پرینترها متفاوت است، اما اگر قبلا برای بررسی وجود یا عدم وجود سطل آشغال کارتریج دفترچه یا سایت برند پرینترتان را بررسی کرده باشید، باید محل آن را بدانید. بنابراین، درب پرینتر را باز کنید و این محفظه را که اغلب کنار تونر قرار دارد را از پرینتر خارج کنید.

سپس این محفظه را به آرامی در یک کیسه پلاستیکی که از سلامت آن مطمئن هستید قرار دهید. به هر صورت که ممکن است درب محفظه را باز کنید (برخی سطل ها ضامن دارند) و آن را تکان دهید. از تخلیه شدن تمام پودرها مطمئن شوید و پس از بستن درب محفظه آن را دوباره در دستگاه قرار دهید.

5/5(1 امتیاز)