اشتراک گذاری

کروما متر کونیکا مینولتا

کروما متر ، دستگاهی مقرون به صرفه جهت اندازه گیری رنگ می باشد . این محصول به طور گسترده در صنعت مواد غذایی و محصولات  ساختمانی استفاده می شود . دقت این دستگاه به حدی است که گویی رنگ ها را با چشم می بینیم . کونیکا مینولتا با این محصول ، میراث  اولین رنگ های قابل حمل را ادامه خواهد داد . کروم-۴۰۰ با قابلیت  اندازه گیری مساحت ۸ میلی متر برای اندازه گیری رنگ های منعکس شده مناسب  است و قادر به پاسخگویی به نیاز برنامه های مختلف، ازجمله مواد تشکیل دهنده ی  داروها ، مواد غذایی، مواد خام  و برنامه های کاربردی پوستی است.

اگر سطح موادصاف باشد  مثلا در موادی مانند ؛ دانه ، پارچه ، سنگ و آجرممکن است سطح  ناهموار باشد کروما متر با دیافراگم  بزرگ  خود به راحتی به اندازه گیری رنگ ها می پردازد و انتخابی مناسب برای اندازه گیری می باشد .

کاربرد کروما متر کونیکا مینولتا

کروما متر کونیکا مینولتا یکی از دستگاه‌های پرفروش این برند است که به طور گسترده در صنعت مواد غذایی و محصولات ساختمانی و مواردی از این دست کاربرد دارد. جهت استفاده از رنگ سنج یا همان کروما متر می‌بایست محلول‌های متعددی تهیه و مورد استفاده قررا گیرند. برای کار با این دستگاه و تنظیم کالیبراسیون آن، ابتدا محلولی استاندارد (مرکب از آب مقطر و محلولی دیگر) درون کووت ریخته می‌شود و در ادامه درون دستگاه رنگ سنج قرار می‌گیرد.

برای سنجش چگالی یا غلظت محلولی دیگر تنها پس از کالیبره شدن دستگاه می‌توان اقدام کرد. برای این کار کافی است آزمایش انجام شده، با استفاده از کووتی که از محلولی دیگر پر شده است، مجدداً تکرار شود. در صورتی که محلول مورد آزمایش، آبی رنگ باشد می‌بایست تنظیم فیلترهای روی دستگاه کالر متر، بر روی رنگ قرمز انجام شود، زیرا لازم است که طول موج منتشر شده از دستگاه رنگ سنج با طول موج جذبی ماده برابر گردد.

ساختار کروما متر کونیکا مینولتا

کروما متر کونیکا مینولتا نیز همچون سایر دستگاه‌های الکترونیکی و مکانیکی، متشکل از قطعات ریز و درشت بسیاری است که هر یک از آنها، وظیفه‌ی خاص خود را دارند. توصیه می‌شود اگر از کاربران همیشگی این دستگاه هستید با ساختار این دستگاه و عملکرد هر یک از قطعات آن آشنا شوید. این کار کمک می‌کند تا در صورت مواجهه با اشکال در این دستگاه، تا حد امکان علت را تشخیص داده و بهترین واکنش را برای رفع و تعمیر آن داشته باشید.

برخی از قطعات موجود در کروما متر کونیکا مینولتا و البته سایر کروما مترهای موجود در بازار عبارتند از: انتخابگر طول موج، دکمه چاپگر، تنظیم کننده فاکتور غلظت، انتخابگر حالت UV (لامپ دوتریم)، نمایشگر، قسمت نمونه، پیچ تنظیم صفر، سوئیچ حساسیت و سوئیچ روشن/ خاموش.

در میان قطعات متعدد موجود در کروما متر کونیکا مینولتا، قطعاتی چون منبع نور (معمولا یک لامپ رشته ای ولتاژ پایین)، روزنه‌ی قابل تنظیم، فیلتر های رنگی،کووت نگهدارنده ی محلول آزمایش، آشکارساز (معمولا یک ماده فلوئورسنت) برای سنجش نور ساطع شده و در نهایت سنجش‌گر برای نمایش خروجی آشکارساز جزو قطعات اصلی و حیاتی این دستگاه هستند. بروز اشکال در هریک از این قطعات می‌بایست در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن رفع گردد. خدمات مرتبط با تعمیرات کروما متر کونیکا مینولتا از طریق تماس با نمایندگی کونیکا مینولتا قابل دریافت است.

تعمیرات کروما متر کونیکا مینولتا

کاربران و دارندگان کروما متر‌های کونیکا مینولتا می‌توانند در صورت مشاهده‌ی هر گونه اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری در دستگاه مورد استفاده خویش، به مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در این مرکز منحصر به سرویسی خاص نیست و کلیه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با این دستگاه را شامل می‌گردد.

در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه به این مرکز وجود نداشته باشد، می‌توان از سرویس تعمیرات کروما متر کونیکا مینولتا در محل استفاده کرد. در صورت استفاده از این سرویس، کارشناسان خود در محل حضور یافته و پس از طی مراحل عیب‌یابی و شناسایی اشکالات پیش آمده، تعمیرات کروما متر کونیکا مینولتا را به سرانجام می‌رسانند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا مشمول گارانتی و ضمانت است.

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با فروش و تعمیر کلیه محصولات Konica Minolta به متقاضیان است. این مجموعه در طول سالهای اخیر تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصصِ دو حوزه تعمیر و فروش گماشته تا موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خود گردد. نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا بهترین مکان برای مراجعه افرادی است که یا قصد خرید یکی از دستگاه های کونیکا مینولتا را دارند و یا آنکه دستگاه مورد استفاده‌شان در طول روزهای اخیر به دلیل خرابی نیازمند تعمیر شده است.

متقاضیان این دو سرویس یعنی -خرید یا تعمیرات کونیکا مینولتا – می توانند با مراجعه به این مرکز خدمات مربوطه را دریافت نمایند. خدمات مرتبط با فروش محصولات کونیکا مینولتا در فروشگاه مرکزی کونیکا مینولتا و خدمات مرتبط با تعمیر در مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا قابل دریافت است.

کروما متر کونیکا مینولتا

 • نمایندگی مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا / نمایندگی تعمیرات تخصصی تعمیرات دستگاه کپی
 • نمایندگی رسمی مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا  / نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی
 • نمایندگی اصلی مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا / نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی
 • نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی / نمایندگی رسمی فروش تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا
 • نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی / نمایندگی تعمیر تخصصی تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا
 • نمایندگی تعمیرات تخصصی مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا / نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا
 • نمایندگی تعمیر تخصصی مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا / نمایندگی تعمیر تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا
 • نمایندگی رسمی فروش مرکز تعمیرات کپی  / نمایندگی تعمیرات دستگاههای کپی کونیکا مینولتا
 • نمایندگی اصلی فروش مرکز تعمیرات کپی کونیکا مینولتا / نمایندگی اصلی فروش تعمیرات دستگاه کپی
 • فروش دستگاه فتوکپی با گارانتی اصلی / فروش دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا با گارانتی اصلی
 • تعمیرگاه دستگاه کپی / تعمیرگاه فتوکپی / تعمیرگاه دستگاه فتوکپی / تعمیرگاه  کپی کونیکا مینولتا
Rate this post