تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i

در این مقاله با نحوه تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i آشنا می شوید. البته روش ها و راهکارها و نکاتی که مطرح می شوند، منحصر به این مدل نبوده و در مورد تعمیر دستگاه کپی در انواع مدل ها و برندها کاربرد دارند. همکاران ما سالها در نمایندگی کونیکا مینولتا مرکز سخت افزار ایران، سالها در زمینه تعمیرات انواع فتوکپی فعالیت کرده اند. به همین دلیل هم می توانند ضمن عیب یابی دقیق چاپگر، هرگونه مشکل و ایراد عملکردی آن را به بهترین شکل برطرف نمایند. بنابراین می توانید با اطمینان خاطر، عملیات تعمیر کونیکا مینولتا C750i را به همکاران ما محول کرده و مجددا از این دستگاه استفاده کنید.

تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i

هزینه تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i

تا زمانی که فتوکپی کونیکا مینولتا C750i به طور کامل بررسی و عیب یابی نشود، نمی توان در مورد هزینه تعمیر آن صحبت کرد. قیمت تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i و هر دستگاه الکتریکی دیگری، بستگی به این دارد که کدام قطعات آسیب دیده باشند. باید دید که اجزای آسیب دیده قابل ترمیم هستند یا باید تعویض شوند. مسلما ترمیم قطعات بسیار کم هزینه تر از تعویض آنهاست چون قیمت قطعات اورجینال بالاست. البته گاهی مشکل پرینتر با یک سری اقدامات ساده و ابتدایی برطرف می شود و اصلا نیازی به ترمیم یا جایگزین کردن قطعات نیست. در این شرایط هزینه تعمیر کپی کونیکا C750i بسیار پایین است.

خدمات تعمیر کپی کونیکا مینولتا C750i

اقداماتی همچون بررسی و عیب یابی دستگاه، تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض و پاکسازی درام، شارژ کارتریج، تعویض کارتریج آسیب دیده، تعمیر کاغذ کش، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، ترمیم مین برد، ترمیم و تعویض دکمه های آسیب دیده، تعویض مواد مصرفی، تعویض کابل ها و اتصالات معیوب و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i به شمار می روند. این خدمات با ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران همراه هستند و می توانید از اصالت آنها اطمینان کامل داشته باشید.

تعمیر فیوزینگ دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا C750i

اگر هیتر یا همان فیوزینگ دستگاه کپی شما آسیب دیده باشد، با کاهش شدید کیفیت چاپ، به ویژه بعد از شارژ کردن کارتریج مواجه خواهید شد. البته بیشتر مدل های فتوکپی به گونه ای طراحی شده اند که خرابی قطعاتی همچون فیوزینگ را در قالب کدها و ارورهای ویژه ای به اطلاع کاربران می رسانند؛ بنابراین راحت می توان خرابی این قطعه را تشخیص داد. گاهی هم از کار افتادن فیوزینگ یا درست کار نکردن آن، باعث ایجاد خطوطی روی برگه می شود.  برای تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i در این شرایط باید فیوزینگ را ترمیم کرد. در بیشتر موارد، امکان تعمیر فیوزینگ کونیکا مینولتا C750i و دیگر مدل های کپی وجود ندارد و حتما باید این قطعه را با نمونه جدید جایگزین کرد.

تعمیر کاغذکش فتوکپی کونیکا مینولتا C750i

گاهی باید برای تعمیر کپی کونیکا مینولتا C750i ، کاغذکش آن را ترمیم یا تعویض کرد. کاغذ کش، از دو بخش درونی و بیرونی تشکیل شده و مسئول حرکت برگه است. کاغذ کش بیرونی، وظیفه انتقال کاغذ به بیرون از دستگاه کپی را بر عهده دارد و کاغذ کش درونی، کاغذ را به داخل این دستگاه هدایت می کند. خرابی کاغذ کش، منجر به گیر کردن برگه در دستگاه و بیرون نیامدن آن می شود. برخلاف فیوزینگ، معمولا امکان تعمیر کاغذکش کپی کونیکا مینولتا C750i وجود دارد و نیازی به تعویض این قطعه نیست.

تعمیر برد پاور کونیکا مینولتا C750i

برد پاور به عنوان یکی از قطعات مهم و اصلی دستگاه کپی، با برق در ارتباط است و ولتاژ مورد نیاز قطعات را تامین می کند. معمولا وقتی دستگاه کپی روشن نمی شود، باید علت را در برد پاور جستجو کرد. برای تعمیر برد پاور دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i یا هر مدل و برند دیگری، باید اول از سالم بودن دیگر قطعات مطمئن شد. سپس تعمیرکار برد پاور را بررسی و در صورت امکان، آن را ترمیم می کند. البته گاهی این قطعه هم قابل ترمیم نیست و باید آن را تعویض کرد.

تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i در محل

وزن بالای دستگاه های کپی، حمل و آنها را دشوار کرده است. حتی ممکن است در حین جابجایی، دستگاه ضربه خورده و آسیب ببیند. تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i در محل، چنین مشکلاتی را به حداقل می رساند. با استفاده از این سرویس، تیم تعمیرات به محل مورد نظر کاربر اعزام شده و اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات این محصول را انجام می دهند. اگر شما هم تمایل به دریافت سرویس در محل دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i، دارید، کافی است با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید تا همکاران ما خدمات مربوطه را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهند.

مشخصات فنی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i

دستگاه کپی کونیکا مینولتا bizhub C750i یکی از فتوکپی های خوش ساخت این برند است که علاوه بر کپی، قابلیت های پرینت و اسکن و فکس را نیز ارائه می دهد. این دستگاه قادر است تا 70 برگ در دقیقه چاپ رنگی و 75 برگ در دقیقه چاپ سیاه و سفید انجام دهد. حداکثر تعداد کپی ماهانه در این دستگاه، 300000 برگ است و برگه ها را با سرعتی معادل 3.8 ثانیه چاپ می کند. با کمک نمایشگر 10.1 اینچی لمسی دستگاه کپی کونیکا مینولتا C750i،  کاربری راحت تری با این دستگاه داشته و حتی می توانید روی آن اپلیکیشن نصب کنید. پردازنده 4 هسته ای، 8 گیگابایت رم و یک هارد 256 گیگابایتی از نوع SSD هم دیگر مزایایی هستند که کونیکا مینولتا C750i از آنها برخوردار است.

 

Rate this post