ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا

Rate this post

تعمیر ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا یکی از خدماتی است که نمایندگی این شرکت به کاربران ارائه می دهد. از آنجا که سی سی دی یکی از حساس ترین قطعات دستگاه کپی محسوب می شود، ترمیم آن در نمایندگی کونیکا مینولتای مرکز سخت افزار ایران بر عهده جمعی از مجرب ترین متخصصین تعمیرات دستگاه کپی می باشد. این متخصصین از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات روز دنیا استفاده می کنند و قطعه مورد بحث را به صورت تخصصی ترمیم یا تعویض می نمایند.

ccd در ارتباط با نور دستگاه فتوکپی عمل می کند و خرابی آن می تواند اختلالاتی را در نور دستگاه ایجاد نماید. به همین دلیل لازم است که این قطعه در اسرع وقت مورد بررسی قرار گرفته و ترمیم گردد. برای اطلاع از جزئیات بیشتری در مورد تعمیر و یا تعویض ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا ، از شما دعوت می کنیم به ادامه این مطلب توجه نمایید.

ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا

Ccd چیست؟

Ccd یکی از مهم ترین قطعات دستگاه های کپی است که فعالیت آن در حوزه تبدیل نور به سیگنال است. در واقع این قطعه که نام اصلی آن Charged Coupled Device است، نور تابیده شده به قطعات را دریافت کرده و توسط دیود هایی، به پالس های الکتریکی تبدیل می نماید. مقدار ولتاژ پالس های تولید شده توسط ccd بستگی به میزان نوری دارد که این قطعه دریافت می کند.

اگر به هر دلیلی، نور به یکی از دیودها نتابد، آن دیود نمی تواند پالس الکتریکی مورد نیاز را تولید کند. عدم وجود پالس الکتریکی، در فرایند چاپ به رنگ سیاه تبدیل می شود و وجود آن، رنگ سفید را ارائه خواهد داد. در واقع می توان چنین گفت که ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا ، قسمت های روشن و تاریک تصویر اصلی را تبدیل به مناطقی از ولتاژهای قوی و ضعیف می کند. نهایتا این قطعه، با تبدیل کردن ولتاژهای مورد بحث به سیگنال، بر کیفیت کپی تاثیر می گذارد.

اختلالات ccd دستگاه فتوکپی

با توجه به ارتباط ccd دستگاه فتوکپی کونیکت مینولتا با نور، این قطعه نقش اساسی در کیفیت چاپ ایفا می کند. بروز هرگونه مشکل و اختلال در این قطعه می تواند کیفیت و نور چاپ دستگاه را به شدت کاهش دهد؛ خرابی ccd باعث می شود که پرتوهای لیزری مورد نیاز در دستگاه های کپی دیجیتالی تشکیل نشده و به این ترتیب، دستگاه مورد نظر نمی تواند کپی دیجیتالی از سند تهیه کند و عملکرد کلی آن با مشکل مواجه می شود. یکی از اختلالات این قطعه مربوط به زمانی است که یکی از دیودهای موجود در ccd کار نمی کند؛ در این صورت نور دریافت نشده و ممکن است کل کپی خارج شده از دستگاه، به رنگ سیاه در بیاید.

به یاد داشته باشید که تشخیص خرابی ccd دستگاه فتوکپی، کار چندان ساده ای نبوده و تنها از عهده افرادی بر می آید که سالها در زمینه تعمیر دستگاه های کپی لیزری تجربه دارند. اگر در بررسی های اولیه مشخص شود که مشکل دستگاه کپی شما از CCD است، باید در اولین فرصت این قطعه را تعمیر نمایید. متخصصین مجرب ما در نمایندگی کونیکا، با تکیه بر دانش فنی و تجربه بالای خود، تعمیر ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا را به بهترین شکل انجام می دهند.

ترمیم ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا

تعمیر ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا ، نیازمند برخورداری از تخصص و مهارت بالایی در زمینه تعمیرات ماشین های اداری می باشد. بروز هرگونه اشتباه در فرایند ترمیم این قطعه می تواند زمینه را برای ایجاد آسیب های جدی تر در دستگاه کپی فراهم نماید. شما کاربران عزیز با مراجعه به مراکز معتبر و شناخته شده، می توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و دستگاه کپی خود را به بهترین شکل ترمیم نمایید. ابزار مورد استفاده در این فرایند نیز در ترمیم بی نقص آن تاثیر گذار است.

همکاران ما در واحد تعمیرات کونیکا مینولتا، با بهره گیری از نوین ترین متدهای تعمیراتی روز دنیا و استفاده از ابزار و دستگاه های پیشرفته، قطعه مورد بحث را به تخصصی ترین شکل بررسی و ترمیم می نمایند. به این ترتیب شما عزیزان می توانید از تعمیر و در صورت لزوم، تعویض ccd دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتای خود در نمایندگی این شرکت، اطمینان کامل داشته و مجددا شاهد عملکرد با کیفیت این محصول باشید.

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا، مرکز معتبر فروش و تعمیرات انواع تولیدات این کمپانی بزرگ محسوب می شود. دعوت از نیروهای دوره دیده و مجرب در بخش های مختلف، زمینه ساز ارائه ی خدمات مفیدی به کاربران شده است. عرضه ی محصولات کونیکا مینولتا به صورت اورجینال، ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر، ارائه خدمات در اسرع وقت و مواردی از این دست، مهم ترین اقداماتی هستند که نمایندگی کونیکا مینولتا، با هدف تحقق شعار مشتری مداری انجام می دهد. شما کاربران گرامی با برقراری تماس با این مرکز، می توانید از خدمات و سرویس های متنوع نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا بهره مند شوید.