اشتراک گذاری

دستگاه چاپ دیجیتال

دستگاه چاپ دیجیتال با دستگاه های چاپ قدیمی تفاوت دارد. این تفاوت هم در هزینه های چاپ و هم در نوع متریال های مورد استفاده قابل توجه هستند. در چاپ دیجیتال، دستگاه به یک سیستم مانند لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می شود و اسناد چاپی مانند تصاویر، متن و… از طریق آن دستگاه منتقل می شوند. پس از آن دستگاه اقدام به چاپ این اسناد بر روی کاغذ یا سایر متریال ها می کند. در توضیح این نوع دستگاه ها باید گفت که امکان نوعی چاپ برنامه ریزی شده را برای چاپ های فوری و تعداد محدود فراهم می کنند.

چاپ فوری کاتالوگ و چاپ سریع بروشور و چاپ دیجیتال کارت ویزیت از جمله کاربردهای دستگاه چاپ دیجیتال است. اگرچه تاریخ ساخت این نوع دستگاه ها به زمان اختراع پرینتر باز می گردد اما امروزه در معنایی به کار می رود که در مصارف تجاری و صنعتی کاربرد دارند. با توجه به نظر متخصصان مرکز تعمیرات دستگاه کپی در تهران ، امروزه کیفیت بالای چاپ اصلی ترین وجه تمایز دستگاه های چاپی است. در حوزه پرینترها نیز دستگاه هایی که می توانند برخی از پارامترهای قابل توجه صنعت چاپ را در تصاویر منتقل شده برآورده کنند، به عنوان چاپگر دیجیتال شناخته می شوند.

دستگاه پرینتر دیجیتالی

انواع دستگاه چاپ دیجیتال

این نوع دستگاه ها همانند دیگر پرینترها اغلب به دو صورت چاپ دیجیتال لیزری و چاپ دیجیتال جوهر افشان تقسیم می شوند. البته این تقسیم بندی متدوال ترین تقسیم بندی این نوع دستگاه ها است. برخی دیگر از انواع دستگاه چاپ دیجیتال شامل دستگاه چاپ الکتروفتوگرافی، دستگاه چاپ نوری و دستگاه چاپ سابلیمیشن می شوند. هر یک از این دستگاه دارای کاربرد ویژه بوده و متناسب با نیاز کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. نوع دیگری از دستگاه های چاپ دیجیتالی، دستگاه چاپ فرمت بزرگ یا لارج فرمت (Larg format) است. این دستگاه ها می توانند پوستر های بزرگ تا عرض ۱۵۰ سانتیمتر و طول نامحدود را چاپ کنند.

کاربرد چاپ های دیجیتال

در چاپ دیجیتال امکان انجام چاپ محدود وجود دارد. در این نوع دستگاه ها به دلیل حذف پلیت امکان چاپ دیجیتال حتی برای یک صفحه نیز وجود دارد. این مدل چاپگرها برای تعداد محدودی چاپ ساخته شده اند اما همین تعداد محدود چاپ را با کیفیت فوق العاده ای انجام می دهند. این موضوع سبب شده تا این نوع دستگاه ها را مقرون به صرفه تلقی کنند. از دیگر کاربردهای دستگاه چاپ دیجیتال این است که کاربر می تواند هر نسخه چاپی را برای دفعات بعد با تفاوت های محسوسی چاپ کند. در واقع امکان شخصی سازی چاپ در این نوع دستگاه ها وجود دارد. به عنوان مثال می توان کارت تبریک ‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کرد.

دستگاه چاپ دیجیتال کونیکا مینولتا

کونیکا مینولتا از جمله تولیدکنندگان دستگاه های چاپ دیجیتال بوده و توانسته است در این زمینه مدل های مختلفی را عرضه نماید. این مدل ها با توجه به نوع نیاز کاربران و استفاده در مشاغل گوناگون طراحی شده اند. در اینجا برخی از شناخته شده ترین دستگاه های چاپ دیجیتال کونیکا مینولتا را مشاهده می کنید.

  • دستگاه چاپ دیجیتال کونیکا مینولتا C1100
  • دستگاه فتوکپی دیجیتال کونیکا مینولتا Bizhub C8000
  • دستگاه چاپ دیجیتال کونیکا مینولتا Bizhub C7000
  • فتوکپی رنگی کونیکا مینولتا Bizhub C6501
  • دستگاه چاپ دیجیتال و فتوکپی کونیکا مینولتا Bizhub C6500

تعمیرات کونیکا مینولتا

مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا، تعمیر پرینتر و دستگاه کپی را در محل شما انجام می دهد. از طریق تماس با این مرکز می توانید تمامی خدمات و سرویس های مورد نیاز را در محل خود دریافت نمایید. این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و همکاری با تکنسین های ماهر و باتجربه، عیوب دستگاه را در کمترین زمان ممکن شناسایی کرده و با مناسب ترین هزینه برطرف می کند. لازم به ذکر است این مجموعه در فرآیند تعمیر و سرویس دستگاه ها از قطعات اصلی و مواد مصرفی درجه یک استفاده می کند.

1/5(1 امتیاز)