نحوه ی رمزگذاری بر روی پرینتر

برای اینکه دسترسی به یک سری از تنظیمات تعیین شده ی پرینتر کونیکا مینولتا و یا سایر برندهای موجود در بازار را کنترل کنید، نیاز به رمزگذاری خواهید داشت. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تنظیماتی که برای چاپگر خود مشخص نموده اند، تنها مخصوص به خودشان باشد. رمزگذاری بر روی پرینتر کار چندان سختی نیست. کافی است به نکات کلیدی مقاله ی پیشرو دقت کنید تا روند رمزگذاری بر روی پرینتر کونیکا مینولتا را به طور کامل فرا بگیرید. البته احتمال دارد در چاپگرهای گوناگون، تفاوت اندکی در نحوه ی گذاشتن پسورد بر روی پرینتر دیده شود.

مراحل رمزگذاری بر روی پرینتر

  • گزینه setup را از داخل نمایشگر پرینتر انتخاب کنید.
  • به منوی system step بروید.
  • گزینه administration را پیدا کرده و انتخاب کنید.
  • product security را بزنید.
  • با زدن بخش On قابلیت رمزگذاری بر روی پرینتر را فعال کنید و پسورد دلخواهتان را وارد سازید.
رمزگذاری بر روی پرینتر

فیلم آموزشی ست کردن پسورد بر روی پرینتر

همان طور که در بخش قبل ملاحظه نمودید، روند رمزگذاری بر روی پرینتر کار بسیار ساده ای است. اما اگر احساس می کنید ممکن است در انجام این فرآیند به مشکل برخورد کنید، ویدئوی آموزشی زیر را مشاهده کرده و مراحل را به دقت انجام دهید. در صورتی که خواهان برداشتن رمز از روی تنظیمات پرینتر هستید، مانند مراحل ذکر شده به قسمت administration بروید و بخش product security را بر روی حالت off تنظیم نمایید تا رمز گذاشته شده، برداشته شود.

بازیابی رمز فراموش شده ی پرینتر کونیکا مینولتا

هر سیستمی که با رمز عبور ست شود، احتمال دارد روزی نیاز به ریست کردن پسورد شود. فراموشی رمزهای عبور برای کاربر امری طبیعی است. اگر پس از رمزگذاری بر روی پرینتر نیز با مشکل فراموشی پسورد روبه رو شدید، مراحل زیر را طی کنید:

  • به عنوان مرحله ی اول ریست کردن پسورد، پرینتر را خاموش کنید.
  • اگر در پرینتر مورد نظر صفحه کلید به همراه ال سی دی دیده می شود با نگه داشتن دکمه های ضربدر (X) و فلش سمت راست (►) چاپگر را روشن کنید.
  • در صورتی که پرینتر دارای نمایشگر لمسی است، یک چهارم سمت راست و پایین صفحه را با انگشت لمس کرده و دستگاه را در این حالت روشن کنید.
  • نگه داشتن دکمه ها یا لمس صفحه نمایش را تا زمان نمایش عبارت Permanent Storage Init در نمایشگر ادامه دهید.

زمانی که پیغام Permanent Storage Init رویت شد، دکمه ها را رها کرده و اجازه دهید تنظیمات پرینتر به حالت اولیه باز گردد. بدین ترتیب در عرض مدت زمان کوتاهی پسورد چاپگر ریست شده و می توانید بدون نیاز به وارد کردن رمز از قابلیت های پرینتر استفاده کنید.

بیشتر بدانید: تنظیمات پرینتر کونیکا مینولتا c452

Rate this post