اشتراک گذاری

تعمیر هد پرینتر کونیکا مینولتا

در پرینترهای جوهر افشان قطعه ای وجود دارد که مانند یک سینی کوچک کارتریج های چاپگر را حمل می کند. این قطعه وظیفه ی ارسال جوهر به کاغذ را برعهده دارد. بنابراین یک اختلال ساختاری پیش پا افتاده در هد پرینتر کونیکا مینولتا و یا سایر برندهای موجود در بازار مساوی است با عدم چاپ اسناد مورد نظر کاربر. در ادامه قصد داریم کلیه مباحث مرتبط به ترمیم و بازیابی کارایی هد پرینتر  Konica Minolta را شرح دهیم.

تعمیر هد پرینتر کونیکا مینولتا

علت از کار افتادگی هد پرینتر کونیکا مینولتا چیست؟

همان طور که گفته شد، هد قطعه ای است که به صورت مستقیم با کارتریج و جوهر درون آن سر و کار دارد. علت اصلی خرابی هد پرینتر کونیکا مینولتا جوهر ریزی کارتریج به شمار می رود. این جوهر ریزی در پرینترهای جوهر افشان بسیار بیشتر از پرینترهای لیزری است. اولین قطعه ای که تحت تاثیر معضل جوهر ریزی قرار می گیرد، هد است. آلودگی هد توسط جوهر به مسدود شدن درزها و شیارهای اصلی آن و در نتیجه از کار افتادگی آن ختم می شود.

چگونه متوجه خرابی هد پرینتر جوهر افشان کونیکا مینولتا شویم؟

خرابی هد پرینتر کونیکا مینولتا با افت شدید کیفیت چاپ اسناد همراه می شود. اگر مرتبا شاهد لکه های زائد و خطوط اضافی در برگه های چاپ شده هستید، بهتر است به دنبال بررسی وضعیت هد پرینتر باشید. چاپ ناقص کلمات سندهای به چاپ رسیده نیز می تواند به عنوان نشانه ی دیگری برای خرابی هد پرینتر جوهر افشان کونیکا مینولتا تلقی شود. در چنین شرایطی ادامه ی استفاده از دستگاه پرینتر را کنسل کرده و با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید.

تعمیر هد پرینتر  Konica Minolta یا تمیز کردن آن؟

تعمیر هد پرینتر کونیکا مینولتا همان تمیز کردن اصولی و استاندارد آن به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم برای انجام این کار از سرویس های تعمیرات پرینتر نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا استفاده کنید. به هر حال با دقت و ظرافت کاری بالا خودتان نیز می توانید درزهای مسدود شده ی هد را تمیز کنید. ابتدا به آرامی کارتریج های درون هد را خارج کنید و هد را از چاپگر بیرون بکشید. سپس آن را در محلول آب و الکل قرار دهید. پس از گذشت 2 الی 3 دقیقه احتمالا شاهد باز شدن درزهای هد خواهید بود. می توانید از یک گوش پاک کن نیز برای تمیز کردن درزها بهره ببرید. پس از این کار هد پرینتر را روی دستمال حوله ای گذاشته و اجازه دهید در دمای محیط خشک شود. در آخر با دقت هد و کارتریج ها را به درون پرینتر انتقال دهید.

اگر هد پرینتر قابلیت جداسازی از داخل چاپگر را ندارد، باید پروسه ی تعمیر هد را بعد از باز کردن قفل وضعیت هد آغاز نمایید. هنگامی که پرینتر خاموش است، هد سفت شده و در یک وضعیت ثابت قرار می گیرد. برای باز کردن قفل آن چاپگر را روشن کرده و به محض حرکت هد، سیم برق دستگاه را از پریز بکشید. بدین شکل هد قابل حرکت خواهد شد. حال  با استفاده از یک دستمال مرطوب هد را تمیز کنید.

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا

تعویض هد پرینتر جوهر افشان کونیکا مینولتا

تعمیر هد پرینتر کونیکا مینولتا و یا تمیز کردن درزهای بسته شده ی آن نمی تواند همواره کارایی هد را بازیابی کند. به طور کلی هد قطعه ی بسیار حساس و آسیب پذیری است که حتی در اثر تغییر دمای محیط نیز با مشکل مسدود شدن درزهای سازنده اش رو به رو می شود. اگر این مسدود شدن در حدی باشد که نتوان آن را تمیز کرد، تعویض هد پرینتر جوهر افشان کونیکا مینولتا ضرورت می یابد. با حضور در نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا این تعویض طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود.

5/5(1 امتیاز)