اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی صورتی چاپ می کند؟

چاپ صورتی دستگاه کپی ، مشکل چندان رایجی نیست؛ اما گاهی پیش می آید و کیفیت کپی را به شدت مختل می کند. در این مقاله، دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی کونیکا را بررسی می کنیم. همچنین راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم تا مسئله را حل کنید. البته اگر ایراد جدی بوده و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات باشد، حتما باید از یک تعمیرکار ماهر و مجرب کمک بگیرید. خوشبختانه کپی صورتی گرفتن دستگاه های فتوکپی، دلایل مشخصی دارد. این مشکل معمولا به سادگی برطرف شده و دردسر زیادی برای کاربران ایجاد نمی کند. با این حال می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، از تیم تعمیرات کپی نمایندگی کونیکا مینولتا در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چاپ صورتی دستگاه کپی

دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی کونیکا مینولتا

دلیل اصلی چاپ صورتی در دستگاه های کپی، تمام شدن رنگ اصلی است. برای درک بهتر این موضوع، بد نیست بدانید که دستگاه های فتوکپی رنگی دارای چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و سیاه هستند. کارتریج ها این رنگ ها را به صورت مساوی تقسیم می کنند و به این ترتیب، چاپ محتوا به صورت رنگی انجام می شود. علت چاپ صورتی در دستگاه کپی را نیز باید در همین ویژگی جستجو کرد. رنگ اصلی که تمام می شود، تصاویر به رنگ صورتی چاپ می شوند. اگر رنگ آبی تمام شده باشد، هر محتوای آبی رنگی به رنگ صورتی چاپ می شود. بنابراین می توان گفت که خالی بودن کارتریج ها از تونر رنگ های اصلی، علت اصلی چاپ صورتی در دستگاه کپی کونیکا و دیگر برندها است. 

راهکارهایی برای رفع مشکل کپی صورتی 

بررسی و شارژ کارتریج کپی

چاپ صورتی در دستگاه های کپی و پرینترها معمولا ناشی از خالی بودن کارتریج است. بنابراین با شارژ کردن کارتریج و تزریق جوهر رنگی، می توان مشکل را حل کرد. برای این کار کافی است کارتریج را بیرون آورده و جوهر کافی به داخل آن تزریق نمایید. به منظور بررسی کردن حجم جوهر داخل کارتریج هم می توانید از طریق صفحه نمایش موجود روی دستگاه و یا بخش Divices and Printer در منوی Start کامپیوتر اقدام کنید. تیم تعمیر کپی کونیکا مینولتا هم برای شارژ کردن کارتریج به شکل حرفه ای و با بهترین مواد، در خدمت شما هستند.

تست دستگاه کپی و عملکرد جوهر

چاپ صورتی دستگاه کپی کونیکا مینولتا، بعضا زمانی اتفاق می افتد که کارتریج های رنگ، پر هستند. در این صورت باید فتوکپی را تست کرده و یا Nozzle check را بررسی کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که کدام یک از جوهرها مشکل دارند و در اقدامی سریع و به موقع، مسئله را برطرف می کنید. از یک برگه یا سند، یک صفحه کپی بگیرید تا مطمئن شوید که جوهر، خشک نشده است.  چون اگر جوهر دستگاه خشک شود، Nozzle دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. با سیستم کنترل Nozzle، کپی به صورت اتوماتیک Nozzle را از وجود هر ذره ‌ای پاک می کند. این سیستم همچنین از مصرف بیش از حد جوهر هم جلوگیری می کند.

Rate this post