اشتراک گذاری

6 ترفند کاربردی برای نگهداری از پرینتر

پرینترهای امروزی از هر برندی که باشند نیاز به نگهداری دارند. کوچک ترین سهل انگاری می تواند کارایی پرینتر را مختل سازد. گاهی ممکن است کاربری پرینتر جدیدی تهیه کند و پس از مدت زمان کوتاهی شاهد خرابی آن باشد. با وجود اینکه همان پرینتر در دست شخص دیگری به راحتی چندین سال کار می کند. این موضوع مسئله نگهداری از پرینتر را روشن می نماید. اجزای سازنده پرینتر به شدت حساس و آسیب پذیر هستند. برای مثال کارتریج به نور، گرما و ضربه حساسیت نشان می دهد. به طور کلی استفاده از پرینتر باید پایه نکاتی باشد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

ترفند کاربردی نگهداری از پرینتر

نکاتی برای نگهداری از پرینتر

حتی الامکان پرینتر را از پنجره دور کنید.

اولین نکته ای که برای نگهداری از پرینتر باید مورد توجه قرار گیرد، تاثیرات منفی عوامل محیطی است. نور، دمای نامتعادل، گرد و خاک برخی از مواردی هستند که پرینتر کنار پنجره را به شدت تهدید می کنند. بهتر است حدالامکان میز کاری خود را در جایی به دور از پنجره قرار دهید تا به طبع پرینتر کمتر در معرض تابش مستقیم خورشید، دمای بیش از حد سرد یا گرم و نیز گرد و غبار معلق در هوا حضور داشته باشد.

درب پرینتر را زمان چاپ اسناد باز نکنید.

به هیچ عنوان زمانی که پرینتر روشن است و در حال خروج برگه های چاپ شده به بیرون سیستم می باشد، درب اصلی آن را باز نکنید. متاسفانه کاربران مبتدی گاهی هنگام کار با پرینتر و مشاهده یک تاخیر جزیی سریع درب آن را باز می کنند. چنین حرکتی می تواند باعث سوختگی اجزای بسیاری از پرینتر شود. معمولا پرینترها با باز شدن ناگهانی درب جلویی سریعا خاموش شده و پروسه چاپ را نیز کنسل می کنند.

 پریز برق را به پرینتر اختصاص دهید.

پیشنهاد می کنیم برای نگهداری از پرینتر و عدم شکل گیری اختلالی در بخش پاور و اتصالی های درونی، یک پریز برق واحد را به آن اختصاص دهید. دقت کنید که به هیچ عنوان نباید سیم اتصالی سست و نامطمئن به پریز متصل شود. در انتخاب پریز مناسب حساسیت داشته باشید و منبع انرژی معتبر و ایمنی برای پرینتر ایجاد کنید.

 نوع کاغذ مورد استفاده را تعریف کنید.

اگر از نوع کاغذ خاصی در پرینتر استفاده کرده اید، باید آن را برای پرینتر تعریف کنید. برای مثال کاغذهای مخصوص چاپ عکس از ضخامت بالایی برخوردار هستند. پرینتر باید بداند که این کاغذ تفاوت ساختاری دارد تا به ازای آن نحوه فعالیت کاغذکش را کنترل کند. جهت اطلاع از نحوه تغییر نوع کاغذ می توانید به دفترچه راهنمای پرینتر مورد استفاده خود مراجعه کنید.

تعمیر کاغذ کش پرینتر باید در اسرع وقت انجام شده تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

 استفاده از کاغذ رنگی و منگنه دار را فراموش کنید.

پروسه نگهداری از پرینتر رابطه کاملا مستقیمی با جنس و نوع کاغذهای مصرفی دستگاه دارد. هر پرینتر برای چاپ بر روی کاغذهای خاصی طراحی می شود. اما به طور کلی کاغذهای رنگی، آلوده، سبک، منگنه دار و چسبنده  کارایی پرینتر را از بین خواهند برد. چنین کاغذهایی پرینتر کونیکا مینولتا را با مشکلاتی چون خرابی درام، گیر کردن کاغذ، از کار افتادگی کاغذکش و خراشیدگی شیشه اصلی دستگاه رو به رو می نماید.

در صورت لزوم، برای تعمیرات درام پرینتر می توانید از نمایندگی کونیکا مینولتا کمک بگیرید.

سرویس های دوره ای پرینتر را فراموش نکنید.

برای نگهداری از پرینتر انجام سرویس های دوره ای منظم الزامی است. این فرآیند باید کامل و صحیح شکل گیرد. حتی اگر گرد و غباری نیز به درون پرینتر راه پیدا نکند، ذرات تونر اضافی پس از مدتی بر روی اجزای مختلف چاپگر خشک خواهند شد. این تونرهای خشک شده به مرور زمان باعث و بانی خرابی ساختار درونی پرینتر می گردند. اگر احساس می کنید انجام صحیح سرویس های دوره ای پرینتر از عهده شما خارج است با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید.

به ظرفیت پرینتر دقت کنید.

هر پرینتر ظرفیت خاصی دارد که متناسب با آن طراحی شده است. عدم توجه به قدرت محدود پرینتر می تواند تا سوختن اجزای مهم و اصلی آن پیشروی داشته باشد. علاوه بر این عدم استفاده طولانی مدت از پرینتر نیز می تواند دردسرساز شود و کارایی کارتریج را نابود کند. بهتر است هر چند روز یک بار دست کم یک برگه با پرینتر چاپ کنید.

تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا

فروش و تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا ارائه‌ دهنده تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مرتبط با فروش و تعمیر پرینترهای کونیکا مینولتا است. این مرکز با مجهزسازی فضای کاری خویش به پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزات فنی در دو حوزه تعمیر و فروش، بالاترین سطح کیفی از خدمات را عرضه می دارد. خاطرنشان می نماییم که کلیه امور تعمیراتی از جمله رفع عیوب مین برد، درام، کارتریج و سایر اجزای چاپگرهای کونیکا مینولتا در نمایندگی رسمی پرینتر کونیکا مینولتا براساس پارامترهای استاندارد و اصولی انجام می شوند.

Rate this post