اشتراک گذاری

کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر چیست؟

اگر شما نیز جزو کاربران همیشگی پرینترهای جوهرافشان باشید حتما می‌دانید که یکی از اشکالات پیش آمده در این دستگاه‌ها، به ویژه در دراز مدت، انباشت گردوغبار بر روی پد کاغذ کش است. آنچه که به سبب این اتفاق یعنی انباشته شدن آلودگی بر روی پد کاغذ کش، در پرینتر خواهد افتاد، بروز اشکال در پرینتر و اختلال در عملکرد آن است.

در این شرایط، پرینتر جوهرافشان مورد استفاده به سبب آلودگی‌های ایجاد شده در پد، امکان مکش کاغذ را نداشته و به تبع آن در آغازکردن فرآیند چاپ، ناموفق خواهد ماند. برای رفع اشکال پیش آمده، می‌بایست اقدامات لازم جهت تمیز کردن پد کاغذ کش پرینتر انجام شود. برای تمیز کردن کاغذ کش پرینتر در گذشته، نیاز بود تا این قطعه از پرینتر خارج شده و شست‌وشو داده شود.

اما در حال حاضر به دلیل عرضه شدن کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر دیگر نیازی به این کار نیست و می‌توان با استفاده از این کاغذ، بدون نیاز به خارج کردن کاغذ کش، کار تمیز کردن پد را انجام داد. (نکته: باید توجه داشت این محصول فقط برای دستگاه های جوهر افشانی کاربرد دارد که تغذیه کاغذ آنها از بالای دستگاه است).

کاغذ-تمیز-کننده-کاغذ-کش-پرینتر-چیست؟

کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر چگونه کار می‌کند؟

در غالب موارد عدم کشیده شدن کاغذ توسط پرینتر، به دلیل وجود آلودگی و انباشت ریزگرد بر روی کاغذ کش اتفاق می‌افتد. بنابراین در صورتی که پرینتر شما نیز قادر به کشیدن کاغذ مورد نیاز جهت چاپ نیست، توصیه می‌شود کاغذ کش پرینتر خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن کاغذ کش پرینتر در گذشته، نیاز بود تا این قطعه از پرینتر خارج شده و شست‌وشو داده شود.

اما در حال حاضر به دلیل عرضه شدن کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر دیگر نیازی به این کار نیست و می‌توان با استفاده از این کاغذ، بدون نیاز به خارج کردن کاغذ کش، کار تمیز کردن پد را انجام داد. کاغذ تمیز کننده پیکاپ پرینتر بصورت یک کاغذ معمولی وارد دستگاه شده و کلیه قطعاتی که دارای گرد و خاک هستند را تمیز کرده و خارج می‌شود بطوریکه گرد و خاک به آن می‌چسبد.

خوشبختانه کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر برای چند مرتبه قابل استفاده است و به صورت یکبار مصرف نیست که همین موضوع استفاده از آن را به‌صرفه و اقتصادی می‌سازند. استفاده از این کاغذ به ویژه برای آندسته از کاربرانی مناسب است که آشنایی چندانی با ساختار پرینتر ندارد و نمی‌توانند برای خارج کردن و تعمیرات فنی پرینتر دست به کار شوند.

راهنمای استفاده از کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر

پیش از تهیه کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این کاغذ تنها در پرینترهای جوهرافشانی امکان‌پذیر است که تغذیه کاغذ در آنها از بالا انجام می‌شود. پس از تهیه این کاغذ کافی است تا مراحل روبرو را طی کنید. در وهله نخست برچسب قسمت زرد رنگ برگه را بردارید.

پس از این کار کاغذ را در جای مناسب در گوشه نگهدارنده کاغذ، قرار دهید. سپس دکمه تغذیه کاغذ را بفشارید تا کاغذ به گردش درآید. این عمل را چندین بار تکرار کنید تا کاغذ تمیز کننده کاغذ کش پرینتر به خوبی کار خود را انجام دهد و شما نیز نتیجه کامل را بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های فروش و تعمیر مرتبط با این محصول به متقاضیان است. این مرکز با تجهیز فضای خویش به پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزاتِ دو حوزه تعمیر و فروش در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به مشتریان و مراجعان ارائه نماید. کلیه سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا، چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر، مشمول گارانتی و ضمانت است.

شایان ذکر است به دلیل ابعاد بالای غالب پرینترهای کونیکا مینولتا و دشواری جابجایی برخی از آنها، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر این محصولات به صورت تعمیر در محل نیز ارائه می‌گردد. در این سرویس کارشناسان تعمیر، خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را بر روی دستگاه‌های معیوب پیاده می‌سازند.

Rate this post