اشتراک گذاری

ریست کردن پرینتر چیست؟

ریست کردن پرینتر یکی از تنظیمات قابل استفاده در انواع پرینتر است. کارکرد ریست، بازگردانی تنظیمات پرینتر به همان وضعیت اولیه کارخانه است. با ریست کردن پرینتر، تمامی تنظیمات پیاده شده بر روی دستگاه توسط کاربر، از جمله تنظیمات مربوط به شبکه و همچنین تنظیمات IP کاملا حذف خواهد شد. درصورتی که پرینتر مورد استفاده، از طریق اتصال به شبکه کار می‌کند، باید توجه داشت پس از reset کردن پرینتر، ارتباط پرینتر با شبکه قطع خواهد شد. بنابراین پیش از اقدام به این کار، لازم است تدابیر لازم در خصوص ارتباط مجدد پرینتر با شبکه مورد بررسی قرار گیرد.

در ریست کردن پرینتر موارد دیگری نظیر تنظیمات مربوط به فکس، کیفیت و میزان مصرف پودر در صفحات چاپ شده، تنظیمات مربوط به ابعاد کاغذ و نحوه استفاده از سینی های ورودی کاغذ، میزان رزولوشن در اسکن و کپی و … نیز حذف خواهد شد. در صورت ریست تنظیمات پرینتر و مواجهه با هر گونه اشکال در راه‌اندازی مجدد پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی کونیکا مینولتا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ریست کردن پرینتر چیست؟

زمان مناسب برای ریست کردن پرینتر

ریست کردن پرینتر معمولاً زمانی توصیه می‌شود که دستگاه پرینتر مورد استفاده شما به دلیل انجام تنظیمات نامناسب، چنان که باید و شاید قادر به پاسخگویی و چاپ نیست. علاوه براین در صورتی که پرینتر توسط حمله های ویروسی یا سایبری به شبکه های کامپیوتری دچار خرابی شده باشد، ریست کردن آن می‌تواند مفید باشد. موقعیت دیگری که در آن بازگردانی پرینتر به تنظیمات کارخانه توصیه می‌شود، مشاهده آسیب‌های نرم افزاری در دستگاه است.

در صورت مشاهده‌ی خطا یا ارورهای نرم افزاری در پرینتر، استفاده از گزینه بازگشت به تنظیمات اولیه می‌توان مفید باشد. چنانچه پرینتر خطاهای متفاوتی را نمایش میدهد و هر باز لازم است تا مدت زمان زیادی را برای جستجو و رفع آنها صرف کنید پیشنها میشود تا با انتخاب گزینه ریست پرینتر تمام دستورات و تنظیمات اعمال شده در پرینتر حذف شده و با حالت پیش فرض بازگردانده شود.

انواع ریست پرینتر

ریست کردن پرینتر به شکل‌های مختلفی قابل انجام است. کاربر می‌تواند بسته به مدل دستگاه و یا نوع اشکال پیش آمده در پرینتر، یکی از انواع ریست را انتخاب کرده و بر روی پرینتر خود پیاده سازد. توصیه می‌شود در صورت عدم آشنایی با انجام این کار، ریست کردن پرینتر خود را به کارشناسان متخصص حوزه‌ی تعمیر پرینتر بسپارید. در صورت نیاز به راهنمایی نیز می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

ریست ساده پرینتر یا فکتوری ریست:

این نوع ریست پرینتر معمولا برای بازگردانی تنظیمات کاربردی پرینتر به حالت اولیه انتخاب می‌شود. وظیفه‌ای این مدل ریست بازگردانی تنظیماتی نظیر زبان نمایشگر پرینتر، تنظیمات سایز کاغذ و در نهایت تنظیمات میزان مصرف تونر یا جوهر به حالت اولیه و پیشفرض کارخانه است.

ریست فریمور پرینتر:

ریست فریمور پرینتر، مدل دیگری در ریست است. این نوع ریست در واقع جایگزین کردن فریمور پرینتر با نسخه اولیه یا نسخه جدید تر آن است. این نوع ریست در مورد پرینترهای اچ پی و سامسونگ بسیار متداول می باشد. با انجام این فریمورها، معمولاً تغییراتی در کدها ایجاد می‌شود که می‌تواند عملکردهای پرینتر را تغییر دهد.

مستر ریست پرینتر:

مدل دیگر موجود جهت ریست کردن پرینتر، مستر ریست است که از آن با عنوان هارد ریست نیز یاد می‌شود. این نوع ریست بصورت موثر‌تری عمل می‌کند و برطرف‌کننده‌ی خطاهای ساده‌ی نرم افزاری‌ای است که با ریست معمولی برطرف نشده‌اند.

ریست کنتور پرینتر:

این مدل ریست معمولاً گزینه انتخابی کارشناسان تعمیر پس از تعویض مواد مصرفی، قطعه یا قطعاتی از پرینتر است. بد نیست بدانید که این شکل از ریست کردن پرینتر، بیشتر خاص پرینترهای برادر و دستگاه های فتوکپی است.

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با بهسازی، ترمیم، تعویض قطعات و تعمیر انواع پرنیتر کونیکا مینولتا به متقاضیان است. کاربران کلیه پرینترهای Konica Minolta می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه خود، به مرکز تعمیرات پرینتر کونیکا مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا عبارت است از:

تعمیر پرینتر لیزری کونیکا مینولتا، تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر کونیکا مینولتا، تعمیر درام پرینتر کونیکا مینولتا، تعویض کابل پاور، تعویض سیم USB، تعویض درام، تعویض هد پرینتر، تعمیر و تعویض درب شکسته پرینتر، تعمیر و تعویض LCD چاپگر، تعمیر و تعویض کاغذکش پرینتر کونیکا مینولتا، شارژ کارتریج پرینتر کونیکا مینولتا، تعمیر پرینتر جوهرافشان کونیکا مینولتا، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر و تعویض ccd پرینتر، تعمیر غلطک پرینتر و …. .

Rate this post