اشتراک گذاری

چرا اسکنر کار نمی کند ؟

از کار افتادگی هر دستگاهی از جمله اسکنرهای کونیکا مینولتا می تواند مشکل بسیار دردسرساز و کلافه کننده ای باشد. مخصوصا اگر زمانی با مشکل کار نکردن اسکنر رو به رو شوید که برای اسکن سند خاصی عجله دارید. معضل از کار افتادگی اسکنر معمولا ریشه در یک ایراد فنی داشته و ارتباط چندانی به برند سازنده اسکنر ندارد. در این مقاله قصد داریم شما را با کلیه دلایل پیدایش این مشکل آشنا سازیم. اگر از کاربران اسکنرهای موجود در بازار هستید، این مقاله برای شما است.

چرا اسکنر کار نمی کند ؟

دلایل اصلی کار نکردن اسکنر

مشکل کار نکردن اسکنر کونیکا مینولتا و یا برندهای دیگر به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. خرابی لنز یا لامپ اسکنر به از کار افتادگی اسکنر ختم خواهد شد. البته صحت کابل های اتصالی هم در این میان حائز اهمیت است. فرسودگی کابل می تواند عامل اصلی خرابی اسکنر باشد. اختلالات نرم افزاری نیز ریشه در درایور مخصوص اسکنر داشته و با یک آپدیت یا نصب دوباره برطرف خواهند شد. به هر حال مشکل هر چه باشد با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا قابل حل است. کلیه ایرادات فنی اسکنر طی مدت زمان کوتاهی در این دپارتمان تخصصی تعمیر می گردند.

راهکارهای رفع مشکل از کار افتادگی اسکنر کونیکا مینولتا

از کار افتادن اسکنر می تواند یک مشکل پیش پا افتاده باشد؛ در چنین شرایطی راهکارهای زیر را امتحان کنید:

خاموش و روشن کردن اسکنر

ریست یکی از راه حل های کاربردی رویارویی با مشکل کار نکردن اسکنر کونیکا مینولتا است. کونیکا مینولتا ماشین های چاپ باکیفیتی عرضه می کند که به ندرت با مشکلات جدی رو به رو می شوند. اما در هر صورت همواره احتمال پیدایش یک اختلال نرم افزاری در چاپگرها و اسکنرها وجود دارد. این اختلالات نرم افزاری با خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف خواهند شد. پیشنهاد می کنیم کامپیوتر متصل به اسکنر را هم ریستارت کنید.

آپدیت ویندوز کامپیوتر متصل به اسکنر

کار نکردن اسکنر گاهی اوقات ریشه در ایرادات ویندوز دارد. باگ های ویندوزهای قدیمی به مرور زمان مانع ثبت و ضبط دستورات مرتبط با چاپ و یا اسکن اسناد خواهد شد. آپدیت ویندوز مدت زیادی طول نخواهد کشید. کافی است مقداری از حافظه هارد کامپیوتر یا لپ تاپ مورد استفاده را برای سرعت بخشیدن به پروسه به روز رسانی ویندوز خالی کنید و اجازه دهید نسخه جدید لود شود.

استفاده از قابلیت Troubleshooting ویندوز

یکی از قابلیت های ویندوز که می تواند تا حدی مشکلاتی مانند کار نکردن اسکنر و یا سایر سیستم های جانبی رایانه های را از بین ببرد، گزینه Troubleshooting است. برای استفاده از این قابلیت عبارت مذکور را سرچ کنید و در صفحه باز شده گزینه Hardware and Device  را انتخاب نمایید. سپس Run The Troubleshooter  را بزنید تا ویندوز شروع به عیب یابی ایرادات نرم افزاری کند.

آپدیت یا نصب دوباره درایور اسکنر

آپدیت یا نصب دوباره درایور اسکنر

گاهی مشکل از ایراد در نصب اسکنر است. به همین دلیل به عنوان راهکار آخر رفع مشکل کار نکردن اسکنر به سراغ درایور اسکنر بروید و با نصب دوباره درایور و یا آپدیت آن اختلالات نرم افزاری را نابود کنید. برای این منظور در منوی کنترل پنل؛ به قسمت Programs and Features وارد شده و درایور اسکنر کونیکا مینولتا مورد نظرتان را Uninstall  کنید. در نهایت، رایانه را ریستارت کرده و درایور جدید را نصب کنید. اگر همچنان با مشکل از کار افتادگی اسکنر رو به رو هستید؛ با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید.

5/5(1 امتیاز)