اشتراک گذاری

چرا پرینتر سایه می اندازد؟

سایه انداختن پرینتر ، مسئله ای نسبتا رایج است که به هیچ عنوان منحصر به یک برند خاص نیست. این مشکل در چاپگرهای کونیکا مینولتا و دیگر برندها مشاهده شده و کیفیت پرینت را کاهش می دهد. اگر شما هم چنین مشکلی دارید، در ادامه مقاله با دلایل و راهکارهای سایه انداختن پرینتر آشنا می شوید. دلایل و راهکارهایی که در ادامه ذکر می شوند، در تمامی چاپگرها صدق می کنند و تنها پرینترهای کونیکا را شامل نمی شوند. با این حال اگر مشکل حل نشد، می توانید از تیم تعمیرات پرینتر در نمایندگی کونیکا مینولتا مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

سایه انداختن پرینتر

منظور از سایه انداختن پرینتر چیست؟

حتما پیش آمده است که وقتی از سند مورد نظرتان پرینت می گیرید، ببینید که خطوط موازی به رنگ مشکی در نقاط مختلف صفحه چاپ شده اند. به وضعیت، سایه انداختن پرینتر گفته می شود. همچنین گاهی قسمتی از صفحه چاپ نمی شود و یا لکه های رنگی در برگه مشاهده می شوند.  به طور کلی سایه دار بودن پرینت، دلایل مختلفی داشته و معمولا یک مشکل جدی و حاد به شمار نمی رود. اگرچه پرینت شما در این حالت کیفیت لازم را ندارد، اما می توان مشکل را با راهکارهای ساده ای برطرف نمود.

دلایل سایه انداختن چاپگر کونیکا مینولتا  

سایه انداختن پرینتر کونیکا مینولتا و هر برند دیگری، معمولا نشان دهنده یک آسیب دیدگی جدی و شدید نیست. با این حال اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، دردسرساز می شود؛ به ویژه برای افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه چاپ و پرینت کار می کنند. معمولا علت اصلی سایه انداختن چاپگر، خرابی کارتریج یا مشکلات مربوط به تونر و جوهر است. عوامل دیگری همچون اختلالات برق، خرابی کیت تصویر و آلودگی یا خرابی درام هم ممکن است باعث ایجاد چنین مشکلی شوند.

رفع مشکل سایه دار شدن پرینت

تمیز کردن پرینتر

گاهی تنها با تمیز کردن دستگاه، می توانید مشکل سایه انداختن پرینتر را برطرف کنید. برای این کار، بهتر است به شکل زیر عمل کنید:  

  • درب پرینتر را باز کنید.
  • برگه های داخل دستگاه را بیرون بیاورید.
  • با یک دستمال تمیز بدون پرز پرینتر را تمیز کنید.
  • کارتریج را خارج کنید و بررسی کنید که ماده خارجی روی آن نباشد یا ترک نداشته باشد.
  • فوم رول کارتریج را با دستمال آغشته به الکل تمیز کنید.

پاکسازی غلطک

با تمیز کردن غلطک هم می توان مشکل سایه انداختن پرینتر را برطرف کرد. با توجه به حساسیت این قطعه، بهتر است تمیز کردن آن را به عهده یک تعمیرکار ماهر بگذارید. معمولا تکنسین های تعمیرات پرینتر، برای این کار از الکل ایزوپروپیل استفاده می کنند.

پاکسازی و تعویض درام

بسیار مهم است که هنگام شارژ کارتریج کونیکا مینولتا و دیگر برندها، درام به طور کامل تمیز شده و یا در صورت نیاز، تعویض شود. گاها آلودگی درام، مشکلاتی را در کیفیت چاپ پرینتر ایجاد می کند که سایه انداختن هم می تواند یکی از آنها باشد.

تعویض کارتریج

در نهایت اگر مشکل با هیچ یک از روشهایی که گفتیم برطرف نشد، بهتر است کارتریج پرینتر خود را با یک نمونه جدید جایگزین کنید. البته برخی از کارشناسان معتقدند که برای حل مشکل سایه انداختن پرینتر، باید یونیت فیوزینگ را تعویض کرد. اما گاهی مشکل از کارتریج است و تعویض کارتریج دستگاه کپی به برطرف شدن مشکل کمک می کند.

 

Rate this post