تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا

Rate this post

الکترونیک یا نیرو الکترونیکی، نقطه قوت تمامی دستگاه های پر کاربرد امروزی است،از جمله دستگاه کپی کونیکا مینولتا. انسان در هر نسلی راحتی و آسایش و سهل شدن بخش های مختلف زندگی را جست و جو می کند و مسلما پیشرفت تکنولوژی ست که این راحتی را به ارمغان می آورد.

به جرات میتوان گفت تمامی آنچه که در دستگاه کپی کونیکا مینولتا اتفاق می افتد، با نظارت و حمایت نیرو و برد های الکترونیکی انجام می شود.

امروز درباره تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا صحبت خواهیم کرد، اما قبل از هر چیز بد نیست کمی با اجزای برد الکترونیکی موجود در این دستگاه آشنا شویم. با مطالعه این بخش، هنگام تعمیر این مین برد دستگاه کپی کونیکا مینولتا، می توانید تشخیص دهید که خرابی احتمالی ناشی از کدام بخش است.

اجزای داخلی مین برد کپی کونیکا مینولتا

اجزاء الکترونیکی دستگاه کپی کونیکا مینولتا، متشکل از چندین قسمت است که هر قسمت می تواند به دلایلی دچار مشکل شود. ممکن است برای رفع آن به  نیرو متخصص در زمینه تعمیرات فتوکپی نیاز داشته باشید .

قسمت های الکترونیکی دستگاه کپی کونیکا مینولتا عبارت اند از :

سنسور ها و سوییچ های دستگاه کپی کونیکا مینولتا

سنسورها و سوئیچ ها حسگرهایی الکتریکی هستند که در قسمت های مختلف دستگاه وجود دارند و  طبق وظایف تعریف شده خود عمل می کنند و اطلاعات خبری را به بردهای الکترونیکی دستگاه می رسانند. بردهای الکترونیکی نیز برنامۀ از پیش تعیین شده ای را اجرا می کنند .

موتور های دستگاه کپی کونیکا مینولتا

حرکت قسمت ها و یونیت ها در دستگاه فتوکپی توسط موتورهای الکتریکی انجام می شود که همگی یک فاز بوده به دو نوع ذغال دار و بی زغال تقسیم می شوند. کلاچ ها و سلونوئیدها جزء قطعات الکترومکانیکی هستند و یک جریان الکتریکی فعال شده و حرکت مکانیکی را اجرا می کنند.

برد های الکترونیکی دستگاه کپی کونیکا مینولتا

بردهای الکترونیکی، دو کار مهم و اساسی انجام می دهند: کنترل قطعه یا قسمتی از دستگاه و تغذیه ولتاژدهی قطعه یا قسمتی از دستگاه فتوکپی .

از جمله برد های مهم و اساسی این دستگاه که وظایف حیاتی بر عهده دارند، اصلی برد (Main Board) و برد تغذیه و ولتاژ (High voltag board)‌ دستگاه کپی کونیکا مینولتا است. برد تغذیه خود شامل  Ac board  و Dc board است. بردهای ولتاژ و دیگر بردها، هر کدام بر حسب محل استقرار خود در دستگاه کپی کونیکا مینولتا عملکردهای متفاوتی دارند .

روش ها و اصول اولیه تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا

آشنایی با کنترل ها و تنظیمات در تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا امری ضروری به نظر می رسد. برای عیب یابی مدارهای الکترونیکی ، باید کار تمام کنترل ها و تنظیم ها و طرز کار آنها را بدانید.

اکثر اوقات که دستگاه یک عیب واضح پیدا می کند، اشکال کار به کاربر باز می گردد؛ به علاوه اگر از عمر دستگاه خیلی می گذرد، ممکن است بعضی تنظیم ها تغییر کرده باشند و نیاز به بازدابی داشته باشند. به هر حال بعد از یک تعمیر خوب باید بتوانید مثل روز اول با دستگاه کار کنید.

کاتالوگ کپی کونیکا مینولتا را مطالعه نمایید

در دستگا های پیچیده معمولا چندین کاتالوگ وجود دارد: کاتالوگ تعمیر ، نکات قبل از تعمیر، عملکرد، کاتالوگ بخش ها و … بهتر است قبل از هراقدامی کاتالوگ کاربر (User Manual) دستگاه را مطالعه کنید چون معمولا عملکرد و پیش تذکرات ویژه ای در مورد دستگاه ارائه می دهد. این کاتالوگ ها اطلاعات مختصر و مفیدی را در خود جای داده انداز جمله نمودار شماتیک، عملیات آزمایش و تنظیم، شکل موج ها، ولتاژها و اطلاعات مقاومتی و … که معمولا کافی و دقیق است؛ قبل از اقدام به تعمیر دستگاه، اطلاعات را به طور کامل مطالعه کنید.

تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا

مراحل عیب یابی مدارهای الکترونیکی دستگاه کپی کونیکا مینولتا

  • عیب را به یک مدار (یا برد مداری) بر روی آن برد موردنظر ارتباط دهید.
  • عیب خاص را پیدا کنید.
  • نشانه های عیب را بیابید.
  • عیب را به یک واحد یا برد عملیاتی ارتباط دهید.

نشانه های خرابی دستگاه کپی کونیکا مینولتا

برای به دست آوردن نشانه ها به معنی آن است که باید بدانید عملکرد اصلی و درست دستگاه کپی کونیکا مینولتا چگونه است و مهم تر از آن چه موقع وسیله درست کار نمی کند. پس باید با کارایی دستگاه کاملا آشنا باشید و بدانید که دستگاه کپی کونیکا مینولتا چه اندازه خوب کار می کرده و حالا کدام قسمت دستگاه می تواند معیوب باشد که نشانه های این چنینی دارد.

مرحله به دست آوردن عیب به این معنی نیست که دستگاه را با آچار و پیچ گوشتی باز کنید؛ با یک بررسی ظاهری و توجه به نمایش طبیعی و غیر طبیعی، همه چیز دستتان می آید.

مراحل و فرضیه های عیب یابی و تعمیر بردهای الکترونیک دستگاه کپی کونیکا مینولتا

برای عیب یابی و تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به کارکرد درست دستگاه کاملا آگاه باشید.
  • بدانید که دستگاه دقیقا تا چه زمانی درست و بدون عیب کار می کرده است.
  • چک کردن محل اتصال ها و سالم بودن فیوز
  • احساس بوی غیر عادی ، بخشی از مدار که سیاه شده ، صدای جرقه ، داغ شدن بیش از حد یک قطعه ، گرم نشدن بعضی قطعات پاور ، شکل غیر عادی قطعات
  • در صورت خرابی یک قطعه، مثلا خازن باد کرده یا مقاومت سوخته آن را عوض می کنیم
  • ممکن است عیب برطرف شود و ممکن است همچنان باقی بماند، چون شما فقط قطعه خراب را تعویض کرده اید و درست نمی دانید علت خرابی این قطعه چه بوده است. در این مرحله به یک تعمیر کار ماهر نیاز خواهید داشت.

نمایندگی کونیکا مینولتا -به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا ، با ارائه خدمات با کیفیت محصولات کمپانی کونیکا مینولتا، کار شما کاربران عزیر را راحت کرده، به گونه ای که در فراغ بال می توانید به کارشناسان و تیم تخصصی این مرکز اعتماد و اطمینان کامل داشته باشید و یقین بدانید که پس از اجرای هر گونه تعمیر، دستگاه به حالت اولیه خود باز خواهد گشت و عملکرد ابتدایی خود را باز خواهد یافت.

این مکز با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات در حوزه تعمیر، مسئولیت هر گونه خرابی و مشکل را به عهده می گیرد و برای رفع آن از هیچ اقدامی شانه خالی نمی کند. عاملیت مجاز این شرکت از استاندارد های روز دنیا بهره می گیرد و خدمات و سرویس های مرتبط با این دستگاه را ارائه می دهد.

تعمیرات کونیکا مینولتا

تعمیر مین برد کپی کونیکا مینولتا یکی از خدماتی است که مشتری مداری مهمترین رکن خدمات رسانی مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا است. این مرکز با شعار ” همیشه  حق با مشتری است”، نهایت تلاش خود را دارد تا احترام به ارباب رجوع و تکریم مشتری را سر لوحه تمام  خدمات خود کند.

با ارائه ی یک منش و اخلاق خوب و دوستانه و البته صادقانه از سوی پرسنل خود از یک سو و علم و دانش کافی و وافی این گروه برای تعمیرات کونیکا مینولتا از سوی دیگر، شما مشتری گرامی را در سطح بالایی از رضایت نگه دارد.