اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

گلاس متر کونیکا مینولتا

دستگاه گلاس متر کونیکا مینولتا  

دستگاه گلاس متر کونیکا مینولتا  / Glossmeter Konica minolta

گلاس متر / Glossmeter  یا براقیت سنج  وسیله ای است که از آن برای  اندازه گیری میزان براقیت سطوح استفاده می کنیم . .عملکرد دستگاه به این صورت است که  در زاویه ای مشخص پرتوئی از نور را به سطح تابانده و از میزان جذب نور و محاسبه ی  آن بر حسب درصد نسب تابش به انعکاس می تواند میزان براقیت سطح را اندازه گیری کند . دستگاه گلاس متر کونیکا مینولتا برای اندازه گیری انعکاس نور استفاده می شود . یک ارتباط واقعی بین نسبت نور ونور منعکس شده وجود دارد و به عنوان مبنایی برای استانداردسازی و اندازه گیری میزان  براقیت  استفاده می شود.استاندارد های بین المللی متفاوتی وجود دارند که روش ها و مشخصات گلاس متر را برای اندازه گیری براقیت مواد مختلف مشخص می کنند . گلاس متر کونیکا مینولتا هماهنگ با این استاندارد ها است . دراین قسمت دونوع از گلاس مترهای کونیکا مینولتا را معرفی می کنیم :

 Multigloss 268  / مولتی گلاس ۲۶۸: یک نوع گلاس متر کوچک و قابل حمل  با زاویه اندازه گیری های متعدد است .این دستگاه در تطابق کامل با هنجارهای ISO، ASTM، DIN، BS و JIS می باشد. تنها دو کلید عملیاتی روی آن وجود دارد که که شامل تنظیمات زبان، کالیبراسیون، اندازه گیری، و آمار است .

Uni Gloss 60Plus / یونی گلاس ۶۰پلاس :  یک نوع دیگر از گلاس مترها است . این گلاس مترتقریبا  تمام امکانات Multigloss 268 را دارد .  تنها ویژگی که این گلاس متر ندارد زاویه ی اندازه گیری های متعدد است که  Multigloss 268 این امکان را به شما می دهد . اما اگر شما گلاس متر را فقط برای یک هدف می خواهید Uni Gloss 60Plus بهترین گزینه برای انتخاب است . کونیکا مینولتا تمام گلاس مترهای خود را منطبق با استاندارد های ISO, ASTM, DIN BS,  و JIS ساخته است و به شما این اطمینان را می دهد که در صورت انتخاب هریک از گلاس مترها از کیفیت بالا برخوردار خواهید بود .

Rate this post