اشتراک گذاری

شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا یکی از سرویس های مورد نیاز دستگاه بوده که معمولاً پس از کاهش کیفیت چاپ انجام می شود. تونر که همان رنگ دستگاه کپی می باشد، یکی از موارد مصرفی آن است. تونر نوعی پودر و از جنس پلاستیک می باشد که در درون کارتریج دستگاه یا منبع رنگ قرار می گیرد. تونرها در دو نوع سیاه و رنگی تولید می شوند و استفاده از تونر رنگی یا سیاه سفید، بستگی به نوع دستگاه دارد. به عبارت دیگر در دستگاه های سیاه و سفید تنها از تونر مشکی استفاده می شود و در دستگاه های رنگی علاوه بر مشکی از تونرهای قرمز، آبی و زرد نیز استفاده می شود.

تونر با توجه به حجم و ظرفیت کارتریج در مدت زمان مشخصی به اتمام می رسد. مدت زمان اتمام تونر با توجه به میزان چاپ و کپی دستگاه تعیین می شود که در دفترچه راهنمای هر مدل به طور اختصاصی در این باره توضیحاتی داده شده است. در برخی از مدل دستگاه های کپی کونیکا مینولتا نیز با اتمام تونر پیغام های متعددی نمایش داده می شود و این موضوع به اطلاع کاربر می رسد. اگر از کابران دستگاه کپی هستید و قصد شارژ تونر را دارید با ما همراه باشید تا نحوه شارژ تونر را با یکدیگر بررسی کنیم.

شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

تجهیزات و مواد موردنیاز برای شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

بهترین و منطقی ترین کار این است که شارژ تونر دستگاه را به کارشناسان متخصص در این زمینه بسپارید؛ چراکه عدم تخصص و مهارت در این زمینه می تواند به دستگاه و قطعات آن آسیب برساند. با این حال اگر احساس می کنید می توانید از عهده این کار برآید باید برای شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا ابزارهایی نظیر پیچ گوشتی چهارسو، پیچ گوشتی دو سو، دستگاه مکنده یا دمنده باد، عینک ایمنی و ماسک تنفس و مقداری تونر با توجه به ظرفیت مخزن دستگاه تهیه کنید. پس از فراهم کردن این تجهیزات می توانید کار را شروع کنید.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: آموزش تنظیم رنگ دستگاه کپی کونیکا مینولتا

نحوه شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

برای شارژ تونر می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کرده و این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که بهتر است این کار را در محیط کارگاهی یا در محیطی باز انجام دهید چراکه ذرات تونر می تواند بر روی سلامتی افراد تأثیرات نامطلوب گذاشته و سلامتی آنها را به خطر بیاندازد. مراحل شارژ تونر به قرار زیر می باشد.

  • پیچ های کارتریج را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.
  • آن را از دستگاه خارج کرده و با استفاده از دستگاه مکنده یا دستگاه باد کاملاً تمیز کنید.
  • مرحله بعد پر کزدن مخزن از تونر می باشد. در این جا تونر را به اندازه ای درون آن بریزید که سر ریز نشود.
  • درام را نیز بررسی کنید تا در صورتی که کیفیت لازم را ندارد آن را تعویض کنید. این کار باعث بالا بردن کیفیت چاپ خواهد شد.
  • پس از اتمام کار، مجدداً کارتریج تونر را در جای خود گذاشته و پیچ های آن را ببندید.

زمان شارژ تونر دستگاه کپی کونیکا مینولتا

هنگامی که تونر دستگاه به اتمام برسد، آنگاه زمان شارژ آن فرا می رسد. اما باید از کجا فهمید که تونر به اتمام رسیده است. معمولاً هنگام تمام شدن تونر، پیغام هایی در صفحه نمایش دستگاه کپی نمایش داده می شود. این پیغام ها به معنای خالی شدن کارتریج بوده و از کاربر می خواهد برای شارژ تونر دستگاه کپی اقدام کند. خالی شدن تونر همچنین با کاهش کیفیت چاپ همراه است. زمانی که دستگاه شما چاپ بی کیفیت و کم رنگی داشته باشد احتمالاً تونر دستگاه تمام شده است. یک نواخت نبودن برگه ی چاپ شده نیز از دیگر نشانه های تمام شدن تونر کارتریج دستگاه می باشد.

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه دهنده ی سرویس های مرتبط با فروش، پس از فروش و تعمیر دستگاه های کپی می باشد. در صورت نیاز به خرید دستگاه و یا تعمیر قطعات مختلف دستگاه کپی می توانید با مراجعه به این مرکز تمامی خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. از جمله خدمات این مجموعه عبارتند از: تعمیر یونیت لیزر کپی ، تعمیر مین برد، تعویض کارتریج، شارژ تونر، تعمیر برد پاور، رفع مشکل چروک شدن کاغذ، شناسایی و رفع ارورهای دستگاه کپی قابل ذکر است که نمایندگی کونیکا مینولتا جهت ارتقای کیفیت خدمات خود در صورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می نماید.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید