امکانات دستگاه کپی که از آن بی خبرید !

Rate this post

شما احتمالاً بارها در مدرسه یا محل کار خود از یک دستگاه فتوکپی استفاده کرده‌اید. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه این دستگاه نوآورانه فعالیت می‌کند؟ آغاز زندگی فتوکپی زمانی رخ داد که یک مخترع به نام چستر چارلسون به دنبال راهی برای ساده کردن کار خود بود. او به خاطر درد مفاصل و آرتروزی که پیدا کرده بود، دیگر به سختی می‌توانست کار کند و درد این مرد باعث به وجود آمدن دستگاه‌های کپی شد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از امکانات دستگاه کپی آشنا کنیم که شاید از وجود آن‌ها بی‌اطلاع باشید.

امکانات دستگاه کپی

امکانات دستگاه کپی

هرچه که شما در مورد امکانات دستگاه کپی خود کمتر بدانید، بازدهی عملکرد آن را کاهش می‌دهد. معمولاً در اداره‌جات و دفاتر کاری، این مدیران بخش IT هستند که مسئولیت استفاده از دستگاه فتوکپی را بر عهده دارند. برخی فقط تصور می‌کنند که باید یک سند را داخل دستگاه گذاشت و از روی آن یک کپی گرفت و با دیگر امکانات آن آشنا نیستند. اما اکنون دستگاه‌های کپی بخش بسیار مهمی از زیرساخت هر کسب و کاری محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند به شما امکانات پیشرفته‌ای را از جمله کپی از یک سند و ارائه‌ی آن برای اشتراک‌گذاری در فضای مجازی یا ذخیره در فضاهای ابری ارائه کنند. اگر شما هم این دستگاه‌ها را دست کم می‌گیرید، حتماً‌ این مقاله را دنبال کنید تا شما را با امکانات جذاب دستگاه‌های فتوکپی آشنا کنیم.

چاپ با موبایل

شما می‌توانید با اتصال گوشی خود به دستگاه کپی، یک عکس را برای آن ارسال کنید و مستقیماً توسط موبایل خود چاپ را انجام دهید.

چاپ کاملاً رنگی

شما برای اسنادی که طراحی در آن‌ها اهمیت زیادی دارد، از جمله اسناد مربوط به بازاریابی، می‌توانید با دستگاه دیجیتالی خود حاشیه‌های اسناد را نیز به حالت رنگی درآورید.

امنیت فوق‌العاده اسناد

می‌توانید با وارد کردن تصویر، پین کد یا کارت‌های مجاورتی، استفاده و دسترسی به اسناد و جریان کار از طریق پنل دستگاه کپی را محدود کنید. همچنین چاپ نوع Follow Me می‌تواند امنیت اسناد شما را ارتقاء ببخشد.

انتقال اسکن‌ها به فضای ابری

یکی دیگر از قابلیت های دستگاه فتوکپی که شاید شما از آن بی‌خبر باشید، توانایی در انتقال مستقیم اسکن اسناد مختلف به فضای ابری است. به طور مثال شما می‌توانید از فضاهای ابری مانند Dropbox، SharePoint یا EverNote استفاده کنید.

انتقال فکس‌ها به ایمیل

شما می‌توانید به لطف امکانات دستگاه فتوکپی از آن بخواهید فکس‌های انجام شده را مستقیماً به آدرس ایمیل شما ارسال کند تا سینی خروجی کاغذ دستگاه شما شلوغ نشود. این همچنین می‌تواند از به هم خوردگی کاغذ‌های چاپ، کپی و فکس شده جلوگیری کند.

انتقال اسکن‌ها به ایمیل

از دیگر امکانات دستگاه کپی این است که ، شما می‌توانید با انتخاب آدرس ایمیل خودتان به عنوان محل ذخیره‌سازی پیشفرض در دستگاه فتوکپی، تعیین کنید که تمام اسکن‌ها به صورت خودکار برای ایمیل شما ارسال شوند. این می‌تواند مسیر اشتراک‌گذاری اسناد از طریق ایمیل را بسیار آسوده‌تر کند.

مصرف پایین انرژی

به لطف Energy Star، که از دیگر امکانات دستگاه کپی است. شما می‌توانید در مصرف برق دفتر کار خود صرفه جویی کرده و در پایان ماه، روی قبض برق خود تفاوت چشمگیری را مشاهده کنید. برای مصرف کمتر برق، شما می‌توانید هر زمانی که به دستگاه فتوکپی نیازی نداشتید، آن را به حالت استراحت دربیاورید.

انواع مختلف دستگاه کپی در بازار

امکانات دستگاه کپی محدود به برند یا یک مدل خاص نیست. می توانید با انتخاب درست دستگاه فتوکپی نهایت بهره مندی را از قابلیت های آن داشته باشید. شما باید در انتخاب یک دستگاه کپی متناسب با فعالیت خود دقت کنید. در حال حاضر چندین مدل دستگاه کپی در بازار به فروش می‌رسد که همگی با یک هدف مشخصی طراحی شده‌اند. یک مدل استاندارد سیاه و سفید است که قادر به کپی اسناد رنگی نیست. یک نوع رنگی است که برخلاف مدل اول، می‌تواند اسناد را به صورت رنگی نیز کپی کند.

نوع دیگر شبکه‌ای است که می‌تواند به شبکه دفتر کار شما متصل شود و به کاربران اجازه دهد از راه دور توسط آن پرینت و اسکن انجام دهند. مورد بعدی دستگاه‌های کپی چند کاربردی است که با چندین هدف از جمله پرینت، فکس، اسکن و کپی اسناد طراحی شده است. یک مدل دستگاه دفتر کار خانگی نام دارد که برای کسب و کارهای کوچک و خانگی طراحی شده است، در حالی که یک دستگاه کپی دسکتاپی مختص کار با اسنادی با اندازه‌ی برگه A4 یا کوچک‌تر از آن طراحی شده است.

منبع 1

منبع 2