اشتراک گذاری

به هم چسبیدن کاغذهای کپی

اگر از کاربران حرفه‌ای و همیشگی دستگاه‌های کپی باشید حتما با مشکل چسبیدن کاغذهای کپی به همدیگر آشنا هستید. در این شرایط ممکن است دستگاه به دلیل چسبیده بودن دو کاغذ به یکدیگر، آنها را به عنوان یک کاغذ به حساب آورده و عملیات چاپ را تنها بر روی یکی از آنها انجام دهد. این کار در چاپ با تیراژهای بالا بسیار دردسر ساز خواهد بود چرا که برگه‌ی سفید به جا مانده لابلای هزاران برگ چاپ شده گم خواهد شد.

همانگونه که می‌دانید یکی از اصلی ترین دلایل به هم چسبیدن کاغذهای کپی، مسئله وجود بار الكتريسيته ساكن در سطح كاغذها است. الكتريسيته ساكن هم نتيجه اضافه شدن الكترون (بار منفي) يا كم شدن الكترون (بار مثبت) در سطح كاغذ است. این اتفاق بیشتر زمانی که کاغذ به دلیل رطوبت کم هوا، بیش از اندازه خشک شده باشد رخ می دهد. در بخش‌های آتی، روش‌هایی جهت رفع مشکل چسبیده شدن کاغذهای کپی ارائه خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

به هم چسبیدن کاغذهای کپی

رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی

استفاده از دستگاه paper jogger:

استفاده از دستگاه paper jogger‌ یکی از روش‌های موجود برای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی است. البته تهیه این دستگاه برای کاربران عادی دستگاه‌های کپی کونیکا مینولتا به دلیل قیمت بالایی که دارد مقرون بصرفه نیست و البته توصیه هم نمی‌شود. تهیه دستگاه paper jogger‌ به کاربرانی توصیه می‌شود که از فعالان حرفه‌ای صنعت چاپ هستند. این دستگاه با از بین بردن الکتریسیته ساکن موجود در میان کاغذها، از فید کاغذهای دوتایی، توسط دستگاه‌های کپی کونیکا مینولتا جلوگیری می‌کند.

همانگونه که می‌دانید الكتريسيته ساكن نتيجه اضافه شدن الكترون (بار منفي) يا كم شدن الكترون (بار مثبت) در سطح كاغذ است. این اتفاق بیشتر در زمانی که کاغذ به دلیل رطوبت کم هوا، بیش از اندازه خشک شده باشد رخ می دهد. البته فید درست دستگاه کپی و از بین بردن مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی، تنها کارکرد این دستگاه نیست و paper jogger کاربردهای دیگری نیز دارد.

استفاده از دستگاه paper jogger

رعایت استانداردهای نگهداری از کاغذ:

اگر جزو کاربران عادی دستگاه‌های کپی و پرینتر هستید و یا به هر دلیل قصد تهیه دستگاه paper jogger‌ را ندارید، می‌توانید مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی را با رعایت استانداردهای مرتبط با نگهداری و استفاده از کاغد رفع نمایید. توجه به استانداردهای نگهداری و استفاده از کاغذ سبب می‌گردد تا حد زیادی مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی رفع گردد و فید دستگاه کپی به درستی انجام شود. برخی از اصول ذکر شده جهت نگهداری از کاغذهای دستگاه کپی عبارتند از:

  • یکی از استانداردهای نگهداری از کاغذ جهت رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذهای کپی، استفاده از تجهیزات ضد الکتریسیته نظیر تخلیه کننده‌های الکتریکی و دمنده‌های یونی است. این تجهیزات، میزان بار الکتریکی ساکن را کاهش می‌دهند. تجهیزات یون ساز میزان رسانایی الکتریکی محیط را افزایش می‌دهند و در نتیجه از تجمع بار الکتریکی ساکن روی سطح کاغذ جلوگیری می‌کنند.
  • میزان رطوبت نسبی محیط باید بین 50 تا 55 درصد باشد.
  • نکته: در فصل های سرد سال در اتاق هایی که با وسایل حرارتی گرم می شوند رطوبت به طرز چشم‌گیری کاهش می یابد. بنابراین از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز در محیط استفاده کنید و میزان رطوبت موجود در فضا را به حد مناسب برسانید.
  • میزان رطوبت کاغذ باید بین 45 تا 55 درصد باشد.

نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا در کرج

نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا در کرج ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با فروش و تعمیر کلیه محصولات Konica Minolta به متقاضیان است. این مجموعه در طول سالهای اخیر تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصصِ دو حوزه تعمیر و فروش گماشته تا موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خود گردد. نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا در کرج بهترین مکان برای مراجعه افرادی است که یا قصد خرید یکی از دستگاه های کونیکا مینولتا را دارند و یا آنکه دستگاه مورد استفاده‌شان در طول روزهای اخیر به دلیل خرابی نیازمند تعمیر شده است.

متقاضیان این دو سرویس یعنی -خرید یا تعمیرات کونیکا مینولتا – می توانند با مراجعه به این مرکز خدمات مربوطه را دریافت نمایند. خدمات مرتبط با فروش محصولات کونیکا مینولتا در فروشگاه مرکزی کونیکا مینولتا و خدمات مرتبط با تعمیر در مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا قابل دریافت است

Rate this post