اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا

اجزای تشکیل دهنده ی پرینترها هر یک نیازمند ولتاژ خاصی هستند. این ولتاژها کاملا با میزان نیروی برق ساختمان متفاوت است. برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا و یا سایر پرینترهای موجود در بازار وظیفه ی تقسیم بندی ولتاژ را برعهده دارد. بنابراین خرابی برد پاور پرینتر Konica Minolta مساوی است با خاموش شدن کلی چاپگر و عدم فعالیت تک تک اجزای تشکیل دهنده ی پرینتر. در مقاله ی پیشرو قصد داریم شما را با جنبه های تعمیراتی برد پاور پرینتر Konica Minolta آشنا سازیم. اگر از کاربران یکی از پرینترهای کونیکا مینولتا هستید، این مقاله برای شماست.

تعمیر برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا

خرابی برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا

از دید کاربران عادی پرینترها، هیچ مشکلی بدتر از روشن نشدن کلی دستگاه نیست. در این حالت هرچه دکمه ی پاور سیستم را بفشارید، واکنشی از سوی پرینتر مشاهده نخواهید کرد. این مشکل کلافه کننده زمانی اتفاق می افتد که برد پاور کارایی خود را به طور کامل از دست داده باشد. 

در واقع خرابی برد پاور موجب عدم انتقال نیروی برق به قطعات مختلف چاپگر می شود. در این وضعیت هیچ پردازشی جهت ثبت و ضبط دستورات چاپ شکل نخواهد گرفت و پرینتر به کما می رود. از کار افتادن برد پاور مشکلات متعددی را ایجاد می کند که یکی از آنها کار نکردن پرینتر است. همچنین ممکن است چاپگر روشن نشود یا خود به خود خاموش شود.

این مطلب جذاب را از دست ندهید :چرا پرینتر روشن نمی شود ؟

دلایل از کار افتادگی برد پاور پرینتر Konica Minolta

انباشته شدن گرد و غبار درون پرینتر

برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که حتی در اثر انباشته شدن ذرات گرد و غبار نیز از عملکرد اصلی خود دور می شود. برای پیش گیری از چنین اختلالی سرویس های دوره ای را فراموش نکنید. این سرویس ها باید طبق استانداردهای ویژه صورت پذیرد. می توانید برای سرویس دهی پرینترهای کونیکا مینولتا از خدمات نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا هم استفاده کنید.

نوسانات برق و شوک الکترونیکی

اگر به پرینتر شوک الکترونیکی وارد شود، احتمال سوختگی برد پاور وجود دارد. برای جلوگیری از نفوذ ولتاژهای غیر استاندارد، پرینتر را به یک پریز اختصاصی متصل کنید. بدین ترتیب درصد اتصالی چاپگر کاهش می یابد.

استفاده ی بیش از حد از ظرفیت پرینتر

هر پرینتر دارای ظرفیت و قدرت منحصر به فردی است. استفاده ی بیش از حد از پرینتر می تواند باعث خرابی قطعات مختلف آن شود. اگر ساعات زیادی از شبانه روز چاپگر کونیکا مینولتا روشن بماند، احتمال خرابی برد پاور پرینتر کونیکا مینولتا بالاست.

5/5(1 امتیاز)