اشتراک گذاری

چرا پرینتر کار نمی کند؟

ممکن است برای شما هم تاکنون اتفاق افتاده باشد که پس از ارسال دستور چاپی به پرینتر، دستگاه هیچ عکس العملی برای شکل گیری فرآیند چاپ از خود نشان ندهد. در چنین شرایطی عموما کاربر با ارسال پشت سرهم دستور چاپ به دستگاه، صفی طولانی در حافظه ی پرینتر تشکیل می دهد و متاسفانه وضعیت را بدتر می کند. 

مشکل پرینت نگرفتن پرینتر دارای دلایل جزیی و تخصصی بسیاری است که باید مورد توجه قرار گیرند. این مشکل هیچ ارتباطی به نوع و یا برند سازنده ی دستگاه نداشته و احتمال دارد هر سیستمی را درگیر کند. با ما باشید تا به شما بگوییم معضل چاپ نکردن پرینتر چه دلایلی دارد و برای برطرف شدن آن چه کارهایی انجام دهید.

چرا پرینتر کار نمی کند؟

دلایل اصلی پرینت نگرفتن پرینتر

به طور کلی پرینت نگرفتن پرینتر یا از اختلالات درونی کامپیوتر نشات می گیرد یا از ساختار چاپگر مورد بحث. در این بین کابل های اتصالی هم نقش به سزایی دارند. خالی بودن کارتریج، آسیب های ساختاری درام، خرابی بدنه ی کارتریج، ایرادات سخت افزاری بخش لیزر پرینترهای لیزری و خرابی مین برد پرینتر نیز از دیگر مسائلی هستند که به از کار افتادگی چاپگر ختم می شوند. 

برطرف سازی چنین ایراداتی از عهده ی کاربران عادی خارج بوده و می بایست تحت نظر کارشناسانه ی تکنسین های مجرب تعمیر شوند. با حضور در نمایندگی کونیکا مینولتا می توانید در عرض مدت زمان کوتاهی از مشکلات مرتبط با پرینت نگرفتن پرینتر رهایی بیابید.

این مقاله را از قلم نیندازید : پاک کردن حافظه پرینتر

چگونه مشکل پرینت نگرفتن پرینتر را برطرف کنیم؟

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر ابتدا بهتر است پیش از هر اقدامی جهت تعمیر دستگاه راهکارهای ابتدایی زیر را امتحان کنید. همواره می توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر در راستای انجام مراحل این راهکارهای کاربردی با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان واحد پشتیبانی ما کمک بگیرید.

سلامت کابل های اتصالی پرینتر و کامپیوتر را چک کنید.

کابل های برق، سیم های رابط و یا اتصالات بی سیم و Wi-Fi میان پرینتر و رایانه را باید حتما بررسی کنید. کوچک ترین فرسودگی و اختلال در این بین به بروز مشکل پرینت نگرفتن پرینتر منتهی می شود.

درایور پرینتر را به روزرسانی کنید.

درایور پرینتر، رابط اصلی کامپیوتر و پرینتر می باشد. هر گونه اختلالی در این بخش رایانه ای از ارسال دقیق فرمان چاپ جلوگیری می کند. احتمال دارد در حین نصب این نرم افزار مشکلی ایجاد شده باشد. برای اطلاع از فعالیت درایور پرینتر در قسمت منوی استارت کامپیوتر به گزینه Device and Printers وارد شوید. در صورتی که درایور پرینتر در این بخش موجود نیست آن را دانلود کرده و نصب کنید.

نحوه ی قرار گرفتن کارتریج را در پرینتر چک کنید.

اگر کارتریج از جایگاه اصلی خود دور شده باشد، پرینت نگرفتن پرینتر امری طبیعی است. با دقت و ظرافت کاری بالا نحوه ی قرار گرفتن کارتریج را چک کنید. به خاطر داشته باشید که کوچک ترین ضربه به کارتریج باعث بروز اختلالات جدی در آن خواهد شد. بنابراین اگر اطلاع چندانی از جا زدن این قسمت مهم پرینتر ندارید، انجام این راهکار را به دست کارشناسان بسپارید. با یک تماس می توانید از خدمات سرویس در محل نمایندگی مجاز کونیکا مینولتا بهره مند شوید و این مسئله را حل کنید.

تنظیمات رایانه ی متصل به پرینتر را بررسی کنید.

گاهی اوقات ممکن است ریشه ی اصلی مشکل پرینت نگرفتن پرینتر در تنظیمات سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ مورد استفاده ی شما نهفته باشد. تنظیمات داخلی سیستم کامپیوتر را بررسی کنید. کامپیوترها عملیات چاپ اسناد مختلف را با استفاده از سرویسی در ویندوز به نام پرینت اسپولر (print Spooler) انجام می دهند. 

اگر این سرویس غیرفعال باشد، دستگاه قادر به ارسال اسناد جهت شکل گیری فرآیند چاپ پرینتر نخواهد بود. در نتیجه به عنوان یکی از اولین راهکارهای رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر وضعیت این قابلیت ویندوز را بررسی کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد :تفاوت کارتریج لیزری و کارتریج جوهر افشان

تعمیرات سخت افزاری برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر

همان طور که گفته شد خرابی های سخت افزاری پرینتر دلایل اصلی پیدایش مشکل از کار افتادگی این دستگاه هستند. برای تعمیر مین برد پرینتر کونیکا مینولتا، درام، کارتریج و لیزر پرینتر  و یا هر برند دیگری به مهارت تعمیرکاران مجرب نیاز خواهید داشت. اختلالات و ایرادات هر یک از این اجزای نام برده شده دارای حساسیت های تعمیراتی بسیار بالایی هستند که با تعمیرات ناشیانه تا بلااستفاده شدن دستگاه پرینتر ادامه می یابند. 

ما به شما این اطمینان را می دهیم که نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه زیر نظر دانش به روز کارشناسان خود، تعمیرات سخت افزاری پرینترهای کونیکا مینولتا را در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می دهد. خاطرنشان می نماییم که در صورت نیاز به تعویض قطعات معیوب، فرآیند جایگزینی با نمونه های اورجینال مشابه به وجود خواهد آمد.

تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا همراه با گارانتی

ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از ویژگی های بارز سیستم کاری نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا است. این مرکز با در اختیار داشتن آرشیوی کامل از قطعات داخلی و جانبی انواع پرینترها، همواره آماده ی خدمت رسانیست. در کارگاه های مجهز واحد تعمیرات کونیکا مینولتا ، پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. چنین شرایطی تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای کاربران گرامی تضمین می نماید.

5/5(1 امتیاز)