اشتراک گذاری

چرا پرینتر دوبار پرینت می گیرد؟

دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا و یا سایر برندهای تولید کننده ی موجود در بازار اختلال دردسرسازی است که می تواند موجب نارضایتی مخاطب برگه های خروجی شود. اما خوشبختانه معضل تکرار پرینت در پرینتر کونیکا مینولتا یک اختلال نرم افزاری ساده است که می توان آن را طی مدت زمان کوتاهی برطرف کرد. در اینجا قصد داریم به شما بگوییم چگونه مشکل تکرار پرینت در پرینتر را از بین ببرید.

چرا پرینتر دوبار پرینت می گیرد؟

علت اصلی دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا

همان طور که اشاره شد، دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا، یک اختلال نرم افزاری به شمار می رود. این اختلال در اثر بی احتیاطی کاربر شکل می گیرد. اگر به میزان ظرفیت ماهیانه ی پرینتر توجهی نداشته باشید، کارایی نرم افزاری دستگاه در مسیر رویارویی با دستورات چاپ از بین رفته و مشکل تکرار پرینت در پرینتر کونیکا مینولتا ایجاد می شود. در واقع حافظه ی پرینتر با عدم توجه به ظرفیت و سرعت چاپ دستگاه، پر شده و فرآیند نوبت دهی به دستورات چاپ با اختلالت فنی رو به رو می شود.

راهکارهای رفع مشکل تکرار پرینت در پرینتر کونیکا مینولتا

حافظه ی پرینتر را به صورت دستی پاک کنید.

اصلی ترین راهکار مبارزه با مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا، پاک کردن حافظه ی پرینتر به صورت دستی است. این کار بسیار ساده است. به سراغ پنل جلویی پرینتر بروید و با زدن چند دکمه حافظه ی چاپگر را خالی کنید. صفحه ی نمایشگر پرینترهای کونیکا مینولتا نیز با المان های مختلف شما را در یافتن مسیر درست حذف دستی حافظه یاری می کند.

در این مقاله بخوانید : نحوه نصب درایور پرینتر

حافظه ی پرینتر را به کمک ویندوز پاک کنید.

برای پاک کردن حافظه ی کش پرینتر و برطرف سازی مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا می توانید از سیستم عامل ویندوز رایانه ای که به چاپگر متصل شده است نیز کمک بگیرید. به کنترل پنل وارد شوید و زیر منوی Devices and printers را انتخاب کنید. بر روی نام پرینتر مورد استفاده کلیک راست نمایید. 

See What’s Printing را برگزیده و منوی اصلی پرینتر را باز کنید. پس از این کار بر روی عبارت Cancel all document کلیک کنید. کمی صبور باشید تا حافظه ی پرینتر حذف شود. پیشنهاد می کنیم پس از حذف حافظه ی کش در محیط ویندوز، کامپیوتر را یک بار ریستارت کنید تا به طور کامل دستورات چاپ منتظر در لیست پرینتر حذف شوند.

تنظیمات درایور پرینتر را چک کنید.

فراموش نکنید که درایور پرینتر همواره بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد. مشکل دو بار پرینت گرفتن پرینتر کونیکا مینولتا نیز می تواند ریشه در تنظیمات نادرست درایور آن داشته باشد. به منوی Advance  و تنظیمات پرینتر در رایانه ی متصل به دستگاه بروید. عددی که تعداد کپی و پرینت اسناد را مشخص می کند و در مقابل بخش Copy count قرار گرفته است را بررسی نمایید. این عدد باید حتما 1 باشد؛ در غیر این صورت تکرار پرینت های پرینتر کاملا طبیعی است. 

گزینه Keep Printed Document نیز می بایست غیر فعال باشد تا ویندوز دستور چاپ چند باره را به پرینتر ارسال نکند. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص رفع مشکلات و تعمیر پرینتر خود با مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

Rate this post