اشتراک گذاری

تونر رنگی کونیکا مینولتا

شرکت کونیکا مینولتا از ادغام دو شرکت کونیکا و مینولتا در سال 2003 راه اندازی و تأسیس گشت؛ دو شرکت بزرگ کونیکا و مینولتا در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۰۳ طی اعلامیه‌ای از ادغام شرکت‌های خود برای تشکیل شرکت کونیکا مینولتا‌ خبر دادند. مدیرعامل این شرکت مایاتوشی ماتسوزاکی است که عمده فعالیت های خویش را بر حوزه الکترونیک متمرکز ساخته است.

شرکت الکترونیکی ژاپنی کونیکا مینولتا فعال در حوزه تولید تجهیزات اداری، ابزارهای هنرهای تجسمی، تجهیزات تصویربرداری پزشکی و ابزارهای اندازه گیری است. در میان محصولات ریز و درشت تولید شده توسط این کمپانی، تونر رنگی کونیکا مینولتا یکی از پرفروش‌ترین‌ محصولات کونیکا مینولتا در کشور ما است.

بسیاری از کاربران دستگاه‌های کپی و پرینتر، نخستین انتخاب‌شان در صورت نیاز به تونر رنگی، تونر رنگی تولید شده توسط این کمپانی است. تونر رنگی کونیکا مینولتا، برخوردار از بالاترین سطح کیفی است و در صورت استفاده، بهترین کیفیت چاپ را به کاربر عرضه می‌دارد.

تونر رنگی کونیکا مینولتا

استانداردهای کار با تونر رنگی کونیکا مینولتا

کارشناسان تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا توصیه می‌کنند، در هنگام خرید، استفاده و نگهداری از تونر رنگی کونیکا مینولتا نکاتی را مدنظر قرار دهید. توجه به این نکات علاوه بر حفظ سلامتی کاربر، سبب افزایش کیفیت عملکرد دستگاه و تصاویر چاپ شده توسط پرینتر می‌گردد. برخی از نکات مهم در حین استفاده و کار با تونر کونیکا مینولتا عبارت است از:

1. تونر یک ماده‌ی سمی محسوب می‌شود بنابراین در حین کار با تونر و شارژ کارتریج دستگاه، این موضوع را مدنظر قرار دهید و احتیاط‌ کنید. بد نیست بدانید که بزرگی هر ذره‌ی تونر 2/. میکرون است و می‌تواند تا 6 ساعت در هوا معلق بماند. (توجه داشته باشید که حتی جارو برقی‌‌های قوی خانگی نیز قادر نیستند ذرات کوچک‌تر از 10/. میکرون را جذب کنند).

2. اگر تونر رنگی کونیکا مینولتا به پوست دست و یا به لباستان چسبید آن را فقط با آب سرد بشویید و به هیچ عنوان برای شستن تونر از آب گرم استفاده نکنید. استفاده از آب گرم، سبب جذب بیش‌تر تونر، به محل تماس می‌شود.

3. در صورتی که پوست دست‌تان به تونر کونیکا مینولتا خورد –منظور تونر ذوب شده است-، توصیه می‌شود برای پاک کردن آن از حلال استفاده نمایید. اگر بخواهید تونر ذوب شده را با لباس و پارچه پاک کنید این کار به سختی انجام می‌شود.

سایر نکات کار با تونر کونیکا مینولتا

1. تنفس زیاد ماده‌ی کربن موجود در تونر به مدت 15 الی 20 سال باعث بروز بیماری‌های ریوی خواهد شد.

2. بد نیست بدانید که عمر مفید یک ذره‌ی تونر رنگی کونیکا مینولتا در یک اتاق بدون رطوبت یک سال تمام است!

3. شارژ کارتریج با تونر غیر اصل، در کوتاه مدت، موجب کیفیت بد چاپ و در دراز مدت آسیب پرینتر می‌گردد.

4. تمیز کردن کارتریج، پیش از شارژ کارتریج تونر کونیکا مینولتا، کارکرد بهتر تونر را به دنبال خواهد داشت. در این مورد برحسب دستورالعمل و یا نظر متخصصان تعمیرات کونیکا مینولتا، از وسایل تهویه هوا و یا خلاء برای تمیز کردن تونر استفاده کنید.

5. توجه داشته باشید که در پودر تونر رنگی کونیکا مینولتا نیز، به دلیل عدم وجود حالت مغناطیسی، امکان ریزش تا حد اندکی وجود دارد.

درباره تونر رنگی کونیکا مینولتا

به موارد مصرفی در چاپگرهای جوهرافشان، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر می‌گویند. هم تونر مینولتا و هم جوهر کونیکا مینولتا در محفظه‌ای قرار می‌گیرند که کارتریج نام دارد. در چاپگرهای جوهرافشان دستور چاپ توسط جوهر و بوسیله هد کارتریج روی کاغذ انتقال می‌یابد، اما در چاپگرهای لیزری انتقال دستور چاپ روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام می‌شود.

در نتیجه هد و درام به ترتیب، در کارتریج های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را بوسیله مواد مصرفی برعهده دارند.‌ همه کارتریج های لیزری دارای 2 بخش اصلی تونر و درام هستند. گاهی این دو قسمت در برخی از دستگاه‌ها در یک کارتریج و دربعضی دیگر بصورت جدا از هم -یعنی هر کدام در یک کارتریج- مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مورد کارتریج‌های جوهرافشان نیز به همین شکل می‌باشد.

تونر در پرینترهای رنگی

تونر در پرینترهای لیزریِ رنگی عبارت از مشکی، آبی، زرد و قرمز است. ترکیبات تشکیل‌ دهنده‌ی تونر در محصولات هر شرکت و کارخانه‌‌ی سازنده‌‌ی آن می‌تواند متفاوت باشد. از طرف دیگر باید توجه داشت که در هر پرینتری نمی‌توان از هر نوع تونری استفاده کرد، اما در یک نگاه کلی ترکیبات اصلی پودر تونر شامل پودر کربن، پلیمرهای خاص، پلی‌استر، رزین و اکسیدآهن می‌باشد که پودر کربن بیش‌ترین ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی آن است.

لازم به ذکر است بدانید وجود چهار رنگ اصلی مشکی‌، آبی‌، قرمز و زرد در همه چاپگرهای رنگی ضروری است و همه‌ی رنگ های دیگر از تلفیق این چهار رنگ تشکیل می‌شود. همانگونه که گفته شد تونر رنگی Konica Minolta یکی از پرفروش‌ترین‌ محصولات مرتبط با تجهیزات چاپ در کشور ما است و بسیاری از کاربران دستگاه‌های کپی و پرینتر، نخستین انتخاب‌شان در صورت نیاز به تونر رنگی، تونر رنگی کونیکا مینولتا است.

Rate this post