اشتراک گذاری

کاربرد کاغذ خرد کن چیست؟

مخترع کاغذ خردکن، شخصی به نام «ابوت آگوستوس لا» بود که در سال 1909 موفق شد نهصد و شش هزارمین اختراع دنیا را در ایالات متحده به نام خود ثبت کند. آبوت وسایل زیادی چون قند خردکن، سیستم اگزوز اتومبیل و آتش زنه های جدید اختراع کرده بود اما هیچ یک از اینها به اندازه اختراع دستگاه کاغذ خردکن او را خوشحال نکرد.

آبوت بر این باور بود که دستگاه کاغذ خرد کن می تواند کمک بزرگی برای صنعت مدرن باشد و در آینده جزئی از وسایل هر خانواده ای با یک زندگی معمولی گردد. همانگونه که می‌دانید کاغذ خرد کن یا همان Paper shredder ها، یکی از ماشین های اداری و خانگی پرکاربرد است که مورد مصرف آن بیشتر برش کاغذ، سی دی و اسناد محرمانه است.

کاغذخردکن‌ها عمدتاً در مراکز دولتی، شرکت ها و سازمان ها بکار می‌روند تا اسناد کاغذی، سی دی‌ها و مواردی از این دست را بصورت نوار و یا ذرات ریز تبدیل نمایند. استفاده از این دستگاه‌ها به این دلیل صورت می‌گیرد که کارشناسان حریم شخصی، اغلب به کاربران توصیه می‌کنند تمامی اسناد خصوصی، اداری، اسناد مالیاتی، کارت‌های اعتباری، لوح‌های فشرده حاوی عکس، اطلاعات و اظهارات حساب بانکی و مواردی از این دست را که امکان سوءاستفاده از آنها وجود دارد، پیش از انتقال به زباله‌دانی به شکل غیرقابل استفاده‌ای درآورند.

کاغذ خرد کن

انواع کاغذ خرد کن

کاغذ خردکن های امروزی در ابعاد و کاربری های متنوعی تولید می‌شوند که در بخش زیر به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

کاغذ خردکن صنعتی:

دستگاه کاغذ خرد کن صنعتی معمولاً مورد در بانک‌ها و سایر سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کاغذ خردکن ها برای حجم بسیار بالا استفاده می شوند و قیمت بالایی دارند. بهترین نوع برش برای کاغذ خردکن صنعتی، برش پودری می باشد.. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر انواع کاغذ خردکن صنعتی در نمایندگی تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه می‌گردد.

کاغذ خرد کن رشته‌ای:

این دستگاه برای کاربران خانگی و اداره‌های کوچک با حداکثر سه کاربر مناسب است. سایزهای استاندارد برای دهانه ورود کاغذ خردکن رشته ای کاغذ تا رقم 8.75 اینچ که حداکثر 222 میلی متر است در نظر گرفته شده است. تعمیر تخصصی انواع کاغذ خردکن رشته‌ای نیز در نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه می‌گردد.

کاغذ خرد کن اداری:

دستگاه کاغذ خردکن اداری به سه دسته تقسیم می شود: کاربری اداری با استفاده کم، کاربری اداری با استفاده متوسط و کاربری اداری پرکار. میزان استفاده برای کاربران کم مصرف در روز حداکثر 100 برگ، کاربران با استفاده متوسط در روز 3500 تا 14000 و کاربران پر مصرف بیش از 36000 کاغذ در روز در نظر گرفته شده است.

برش‌های نواری یا رشته ای، برش پودری و برش پودری به ترتیب بهترین نوع برش برای کاغذ خردکن های اداری می باشد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر انواع کاغذ خردکن اداری در نمایندگی تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه می‌گردد.

کاغذ خردکن پودری:

این دستگاه نیز جهت استفاده در سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و البته محیط‌های شخصی که مدارک بسیار مهمی برای از بین بردن دارند، مناسب است. دارند می باشند. تعداد کاربران برای این مدل دستگاه‌ها حداقل 10 کاربر است.

سایزهای استاندارد برای دهانه ورودی کاغذ برای کاربران صنعتی و حرفه ای از رقم 9 تا 11 اینچ است (یعنی 228 تا 280 میلی متر) و برای کاربران خاص بیشتر از 15 اینچ که حدودا 400 میلی متر است. تعمیر تخصصی انواع کاغذ خرد کن پودری نیز در نمایندگی تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا ارائه می‌گردد.

تعمیر کاغذ خرد کن

تعمیر کاغذ خرد کن با توجه به مکانیسم ساده این دستگاه شامل موارد محدودی چون تعمیر کاغذکش، تعمیر قطعات مکانیکی، تعمیر فن، تعمیر برد و در نهایت چرخ دنده‌های کاغذ خردکن می‌گردد. کارشناسان تعمیر پس از بررسی دستگاه اشکالات پیش آمده در Paper shredder را شناسایی کرده و جهت تعمیر آنها اقدام می‌کنند.

برخی از تخصصی‌ترین و رایج‌ترین خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر فتوکپی کونیکا مینولتا عبارتند از: تعمیر فن کاغذ خردکن، تعمیر کاغذ کش، تعمیر قطعات مکانیکی، تعمیر برد کاغذ خردکن، تعمیر قطعات مکانیکی، سرویس کامل کاغذ خردکن ودر نهایت ساخت انواع چرخ دنده برای کاغذ خردکن ها.

شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در کاغذ خرد کن های مورد استفاده‌تان با نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر را ثبت نمایید.

Rate this post