ترفندهای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

Rate this post

برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی، با ما همراه باشید تا با آموزش چند ترفند، شما را در برطرف کردن این مشکل یاری کنیم. گیر کردن کاغذ در دستگاه یکی از مشکلات رایجی است که اکثر کاربران با آن مواجه می شوند. اگرچه در برخی از مواقع ریشه این مشکل به مشکلات سخت افزاری بر می گردد اما گاهی نیز استفاده نامناسب از دستگاه و عدم اطلاع از نکات کاربردی، باعث بروز چنین مشکلی می شود. زمانی که کاربر با گیر کردن مداوم کاغذ در دستگاه کپی مواجه می شود، نمی تواند به موقع کارهای خود را آماده کرده و یا اسناد چاپی و کپی گرفته شده را به فرد مورد نظر تحویل دهد.

با اینکه نقص های مکانیکی و الکتریکی زیادی ممکن است باعث فید نادرست کاغذ شده و باعث گیر کردن آن شود، اما در غالب اوقات می توان با انجام اقداماتی از گیر کردن کاغذ در دستگاه جلوگیری کرد. از این رو،با کمک تکنسین های نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا مقاله امروز را به آموزش ترفندهایی برای رهایی از این مشکل اختصاص داده ایم. امید است با خواندن آن، بتوانید مشکل دستگاه خود را برطرف نمایید.

رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

نگهداری از کاغذ؛ اولین قدم رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

کاغذ های خیس و مرطوب یکی از دلایل اصلی گیر کردن کاغذ هستند. بنابراین اولین کاری که شما باید جهت جلوگیری از گیر کردن کاغذ انجام دهید این است که کاغذها را در محیطی خشک و گرم نگهداری کنید. چنانچه کاغذ مورد استفاده خیس یا مرطوب باشد، باعث لغزندگی رولرهای فیدر بر روی کاغذ شده و در نتیجه در بین مسیرهای دستگاه گیر می کند. برای اینکه از مرطوب شدن کاغذ جلوگیری کنید، بهتر است پس از اتمام کار با دستگاه کپی، کاغذها را در بسته بندی های زیپ دار نگهداری کنید. این کار اولین قدم برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می باشد.

کاغذ باکیفیت و رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

همیشه کاغذهایی که ارزان هستند، کاغذهای مناسبی برای دستگاه شما نیستند. کاغذهای مقرون به صرفه و با درجه کیفیت پایین می تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه های کپی ایجاد کند. معمولاً کاغذهایی که کیفیت پایینی دارند با جمع کردن ذرات اضافی دستگاه بر روی خود، باعث بروز مشکلاتی مانند گیر کردن کاغذ می شوند. بنابراین اگر به دنبال راهکاری برای رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می باشید، حتماً از کاغذهای باکیفیت و اورجینال استفاده کنید.

قرار دادن صحیح کاغذ در دستگاه

قرار دادن نامناسب کاغذ در سینی دستگاه یکی از دلایل اصلی گیر کردن کاغذ می باشد. قرار دادن نادرست یک کاغذ تأثیر زیادی در گیر کردن کاغذ دارد. کج گذاشتن کاغذ و بیش از اندازه قرار دادن کاغذ در سینی دو عامل اصلی گیر کردن کاغذ می باشد. بهتر است در هنگام استفاده از دستگاه کپی با توجه به راهنمایی که بر روی سینی قرار دارد کاغذها را در اندازه و حجم مناسبی داخل سینی بگذارید. جهت رفع گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می توانید کاغذ را تکان داده سپس در داخل سینی بگذارید. این کار که به اصطلاح به آن باد دادن کاغذ گفته می شود، باعث جدا شدن کاغذها از هم شده و تا حد زیادی از گیر کردن آنها در دستگاه ممانعت به عمل می آورد.

نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا

بخش های تعمیرات، فروش، مشاوره و خدمات سرویس در محل نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا، در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به شما کاربران گرامی می باشند. در بخش فروش، تنوعی از محصولات مختلف کونیکا مینولتا را در این نمایندگی مشاهده خواهید کرد. دستگاه کپی، اسکنر ، فکس و پرینتر کونیکا مینولتا از جمله دستگاه های عرضه شده در نمایندگی کونیکا مینولتا هستند. پس از حضور در نمایندگی می توانید دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین بخش تعمیرات این مجموعه با کادری مجرب و کارگاه های مجهز، خدمات تعمیر دستگاه های کونیکا مینولتا را ارائه می کند. برای بهره مندی از خدمات این بخش، می توانید با شماره تلفن نمایندگی Konica Minolta تماس حاصل فرمایید.