اشتراک گذاری

آموزش نکات و نحوه چاپ عکس در خانه

دوربین های عکاسی خانگی، نیمه حرفه ای و حتی حرفه ای در کنار دوربین های با کیفیت گوشی های موبایل این امکان را به ما داده است تا از تک تک لحظه های مان عکس بگیریم و عکاس رویدادهای مختلف خودمان باشیم.

اما اگر بخواهیم عکس ها را از دوربین های عکاسی یا گوشی های موبایل به قاب عکس های روی دیوار و آلبوم های عکس انتقال دهیم، می توانیم با چاپ عکس در خانه یک مجموعه خاطره انگیز داشته باشیم.

برای چاپ کردن عکس های تان راحت ترین راه این است که به یک عکاسی بروید و عکس های خود را چاپ کنید. اما این کار کمی هزینه دارد.

کار دیگری که می توانید انجام دهید، چاپ کردن عکس در خانه است. شما می توانید با داشتن یک پرینتر خانگی که کیفیت مناسبی دارد، عکس های تان را در خانه چاپ کنید.

علاوه بر این برای چاپ سریع عکس ها در خانه می توانید از یک دوربین پولاروید استفاده کنید که در همان لحظه عکس های شما را چاپ کند.

گزینه پرینت تصویر در خانه شما هر یک از این موارد که باشد باید چند نکته را در نظر بگیرید تا عکس های شما کیفیت لازم را داشته باشد.

در این مطلب با نمایندگی کونیکا مینولتا همراه باشید تا به شما بگوییم که چطور می توانید عکس های با کیفیتی را در خانه چاپ کنید.

آموزش نکات و نحوه چاپ عکس در خانه

انتخاب یک دوربین پولاروید مناسب برای چاپ عکس در خانه

اگر گزینه شما برای چاپ کردن عکس در خانه استفاده از دوربین های چاپ سریع یا پولاروید است، باید یک دوربین مناسب و با کیفیت را انتخاب کنید.

اینها دوربین های قدیمی هستند که در گذشته برای چاپ عکس های سریع کاربرد داشتند.

مدل های جدیدی از این دوربین ها نیز با نام اسنپ تاچ یا وان استپ 2 ترکیبی از یک دوربین دیجیتالی و یک دوربین چاپ فوری عکس اند که می توان با آنها عکس های خود را سریعا در خانه چاپ کرد.

دوربین های چاپ سریع عکس زیادی وجود دارند که برخی از آنها می توانند کیفیت خوبی را ارائه دهند.

دوربین های فوجی مانند مدل های اینتاکس mini 8 و  mini 9 از جمله دوربین های ارزان قیمت و با کیفیتی هستند که می توان از آنها برای چاپ عکس در خانه استفاده کرد.

برندهای لوموگرافی و کانن نیز برخی از این دوربین های چاپ سریع عکس را تولید کرده اند که کارایی های بیشتری دارند و کیفیت شان بالاتر است.

چاپ عکس در خانه با پرینترهای خانگی

گزینه بعدی برای چاپ کردن عکس ها در خانه داشتن یک پرینتر با کیفیت در خانه است تا بتوانید عکس هایی که با دوربین گوشی یا دوربین عکاسی دیجیتالی تان گرفته اید را در خانه چاپ کنید.

حالا برای این منظور دو گزینه پیش روی شماست؛ یکی داشتن یک پرینتر خانگی لیزری یا جوهرافشان با کیفیت که باید عکس ها را ابتدا روی سیستم ادیت کرده و سپس چاپ کنید.

و دومی نیز داشتن یک پرینتر مخصوص چاپ عکس که می توان عکس ها را مستقیما از دوربین یا گوشی به آن ارسال کرد و آنها را چاپ کرد.

در خصوص چاپ کردن تصاویر در منزل با پرینتر باید یک سری تنظیمات را برای کیفیت عکس در نظر گرفت. در خصوص چاپ با پرینترهای مخصوص چاپ عکس هم داشتن یک مدل مناسب و با کیفیت ضرورت دارد.

چاپ عکس در خانه با پرینترهای خانگی

خرید پرینتر چاپ عکس مناسب

یک سری پرینترهای کوچک و پیشرفته مخصوص چاپ عکس وجود دارند که می توان با کمک آنها عکس هایی با ابعاد مشخص، برای مثال 10 در 15 را چاپ کرد.

 این پرینترها کیفیت بسیار خوبی دارند و می توان آنها را از طریق وای فای به گوشی و تبلت وصل کرد یا این که کارت حافظه دوربین را روی آنها قرار داد و عکس ها را پرینت گرفت.

مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که می توان آنها را خریداری کرد. کار با این پرینترها بسیار راحت است و برخی از مدل های موجود را می توان مانند یک دستگاه دیجیتالی کوچک با خود حمل کرد.

حتی برخی از دوربین های موجود در بازار نیز به صورت بی سیم به این پرینترها متصل می شوند. در نتیجه با داشتن یکی از آنها امکان پرینت عکس در منزل در سریع ترین زمان ممکن وجود دارد.

نکات مهم در زمان چاپ عکس با پرینتر در خانه

کارشناسان تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا می گویند : 

اگر از پرینترهای لیزری یا جوهرافشان خانگی استفاده می کنید و می خواهید چاپ عکس در خانه را با استفاده از آنها انجام دهید، باید به یک سری نکات قبل از چاپ کردن عکس ها دقت کنید تا عکس های چاپ شده شما در خانه همان کیفیت مد نظرتان را داشته باشد. این نکات شامل موارد زیر می شود:

استفاده از عکس هایی با کیفیت اصلی

اولین نکته برای این که عکس هایی که در خانه چاپ می کنید کیفیت لازم را داشته باشد این است که حتما از نسخه اصلی عکس ها استفاده کنید.

خصوصا این که اگر عکس های خود را با دوربین گوشی گرفته اید، در صورتی که عکس ها را از طریق پلتفرم هایی مانند واتساپ دریافت کرده باشید قطعا کیفیت لازم در زمان چاپ را نخواهد داشت.

اگر عکس هایی که گرفته اید کیفیت بسیار بالایی ندارد، نباید آنها را در سایزهای بالاتر چاپ کنید.

برای چاپ کردن تصویر در منزل بهتر است یک دوربین عکاسی با کیفیت و حرفه ای داشته باشید تا عکس هایی که چاپ می کنید وضوح کافی را داشته باشد.

خصوصا اگر می خواهید عکس های خود را در سایزهای بزرگتر چاپ کنید، حتما قبل از پرینت آنها به کیفیت اصلی عکس ها توجه داشته باشید و نسخه های با کیفیت اصلی را برای چاپ کردن عکس در خانه انتخاب کنید.

استفاده از کاغذهایی با کیفیت بالا

مورد مهم بعدی برای چاپ عکس در خانه، کیفیت کاغذی است که عکس های خود را روی آنها چاپ خواهید کرد.

در این خصوص مطمئن شوید که کاغذ انتخابی با مدل دستگاه پرینتر شما سازگاری دارد و از طرفی کاغذها کیفیت مناسبی داشته باشند.

برای انتخاب کاغذ مناسب بهتر است به راهنمای همراه پرینتر رجوع کنید تا مطمئن شوید که از کاغذی مناسب برای دستگاه خود استفاده می کنید.

در نظر داشته باشید که حتی اگر پرینتر چندان حرفه ای ندارید، هر چقدر از کاغذهای با کیفیت تری ( در حد امکان ) استفاده کنید قطعا کیفیت عکس هایی که چاپ کرده اید هم بیشتر خواهد بود.

به تنظیمات پرینتر توجه کنید

مورد مهم بعدی که می تواند روی کیفیت عکس هایی که در خانه چاپ می کنید تاثیر داشته باشد، تنظیمات درست پرینتری است که می خواهید از آن برای چاپ زدن عکس در خانه استفاده کنید.

مواردی مانند میزان وضوح تصاویر، کیفیت چاپ، رنگ ها، سرعت چاپ و … همگی روی کیفیت عکس تاثیر دارند و باید روی حالت بهینه تنظیم شده باشند.

برای مثال اگر سرعت چاپ شما بیش از حد پایین باشد ممکن است عکس هایی که چاپ می کنید اشباع رنگی داشته باشند یا این که جوهر روی آنها پس داده شود.

همچنین با آگاهی از نحوه تنظیم رنگ پرینتر خود هم می توانید عکس هایی با کیفیت بالاتر داشته باشید.

به تنظیمات پرینتر توجه کنید

ویرایش عکس ها قبل از چاپ

حتی زمانی که شما عکس های خود را برای چاپ کردن به یک عکاسی می دهید، باز هم برای این که عکس ها کیفیت لازم را داشته باشد یک بار ویرایش می شود.

برای چاپ عکس در خانه نیز باید قبل از پرینت عکس ها یک بار آنها را ادیت کنید. اگر توانایی و مهارت لازم را دارید می توانید ادیت عکس ها را با نرم افزارهای تخصصی مانند فتوشاپ انجام دهید.

در غیر این صورت حتی انجام یک سری تنظیمات ابتدایی مانند سایز و وضوح عکس ها و تنظیم رنگ تصویر هم می تواند روی کیفیت عکسی که در خانه با یک پرینتر خانگی چاپ کرده اید تاثیر داشته باشد.

انتخاب پرینتر مناسب

در نهایت کیفیت عکسی که چاپ می کنید قطعا با کیفیت و ویژگی هایی که پرینتر شما دارد ارتباط خواهد داشت.

بنابراین اگر به دنبال کیفیت بالاتری از چاپ عکس در خانه هستید بهتر است حتما یک پرینتر مناسب و کارامد را تهیه کنید.

با نگاهی به لیست بهترین پرینترهای خانگی یا بهترین پرینترهایی که می توانید از آنها برای چاپ کردن عکس در خانه استفاده کنید می توانید مناسب ترین مدل ها را برای خرید در نظر بگیرید.

Rate this post