اشتراک گذاری

سرویس پرینت اسپولر چیست؟

اگر از کاربران همیشگی پرینترهای حرفه‌ای باشید حتما برای شما نیز پیش آمده که در حین کار با این دستگاه و پس از ارسال دستور چاپ، شاهد لغو فرامین چاپ باشید. به عنوان یک کاربر حرفه‌ای پرینتر بد نیست بدانید که این اتفاق به دلیل فرمانی است که توسط دستگاه به قطعات ارسال می‌شود و Print Spooler Service نام دارد. این پیغام سبب لغو کلیه فرامین چاپ شده و کار پرینتر را متوقف می‌کند. به عبارتی دیگر پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند.

البته این سرویس علاوه بر لغو، امکان اولویت بندی و کنسل کردن فرمان‌ها را نیز دارد. در بخش‌های آتی شیوه رفع اشکالات مرتبط با پرینت اسپولر را شرح خواهیم داد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی کونیکا مینولتا تماس بگیرید.

پرینت اسپولر

رفع مشکل پرینت اسپولر

سرویس پرینت اسپولر گاه به دلایلی چون خرابی درایور پرینتر و یا اجرا شدن برنامه‌ای در پس زمینه ویندوز دچار اشکال می‌شود. با خرابی این سرویس آنچه که اتفاق می‌افتد کار نکردن پرینتر است. برای رفع این اشکال می‌توان سرویس پرینت اسپولر را متوقف کرد. متوقف کردن این سرویس نیاز به طی مراحلی دارد که در بخش زیر توضیح داده شده‌اند. (نکته: در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا تماس بگیرید).

1. در کامپیوتر یا لپ تاپ مورد استفاده خود، پنجره Print Spooler Properties را باز کنید. دکمه‌های ترکیبی Windows + R را بصورت همزمان فشار دهید تا پنجره Run اجرا شود. در این پنجره عبارت msc را تایپ و در آخر Enter را بزنید. در این پنجره عبارت Print Spooler را جستجو کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.

2. پس از مرحله فوق، سرویس Print Spooler را یک بار Stop و بار دیگر Start کنید. برای این کار ابتدا در سمت راست پنجره Services، روی پرینت اسپولر کلیک کرده، سپس در سمت چپ پنجره، روی گزینه Stop و سپس روی گزینه Start کلیک کنید.

3. Print Spooler Properties

پنجره Print Spooler Properties را باز بگذارید و در تب General آن روی لیست کشویی Startup Type کلیک و حالت Automatic را تنظیم نمایید و در نهایت با Apply تنظیمات را اجرا کنید. در پنجره Print Spooler Properties، تب Recovery را باز کنید، و تمام موارد را طبق شکل زیر تغییر دهید و در نهایت با Apply تغییرات را ذخیره کنید.

رفع مشکل پرینت اسپولر

4. اگر در این بخش و در تب Log On، تیک گزینه Allow interaction with desktop فعال باشد، تیک آن را بردارید و در نهیات تغییرات انجام شده را با کلیک بر روی Apply، ذخیره نمایید. پنجره Print Spooler Properties را با OK ببندید و سیستم را روشن و خاموش یا همان Restart کنید.

5. پس از روشن شدن سیستم یک پرینت بگیرید. در صورتی که مشکل پرینت اسپولر همچنان پابرجا بود، پنجرهPrint Spooler Properties را باز نمایید. در تب Dependencies در قسمت This service depends on the following نام تعدادی سرویس را خواهید دید. یکی از این سرویس‌ها را در پنجره Services جستجو کرده و آن را Start کنید. بر روی نام همان سرویس دابل کلیک کنید تا پنجره‌ای باز شود. در این پنجره از تب General ، منوی Status type را در حالت Automatic قرار دهید و با OK پنجره را ببندید.

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا

نمایندگی پرینتر کونیکا مینولتا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با بهسازی، ترمیم، تعویض قطعات و تعمیر انواع پرنیتر کونیکا مینولتا به متقاضیان است. کاربران کلیه پرینترهای Konica Minolta می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه خود، به مرکز تعمیرات پرینتر کونیکا مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا عبارت است از:

تعمیر پرینتر لیزری کونیکا مینولتا، تعمیر و تعویض پیکاپ رولر پرینتر کونیکا مینولتا، تعمیر و تعویض درام پرینتر کونیکا مینولتا، تعویض کابل پاور، تعویض سیم USB، تعویض درام، تعویض هد پرینتر، تعمیر و تعویض درب شکسته پرینتر، تعمیر و تعویض LCD چاپگر، تعمیر و تعویض کاغذکش پرینتر کونیکا مینولتا، شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر پرینتر جوهرافشان کونیکا مینولتا، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر و تعویض ccd پرینتر، تعمیر غلطک پرینتر و …. .

Rate this post